Kočárek - velikost, hmotnost, cena

Stojíte před otázkou co vše pořídit pro miminko, které již co nevidět přijde na svět? Nákladnou a nepostradatelnou součástí dětské výbavičky je kočárek. Miminko v něm bude trávit spoustu času. Co je důležité a v čem tedy musí kočárek splňovat určitá kritéria? Na trhu je opravdu z čeho vybírat, ale nenechte se zlákat akční cenou. V klidu si promyslete, co je pro vás prioritou a toho se držte.

děti, péče o dítě, kočárky, zdraví dítěte

Velikost

Velká vanička hlubokého kočárku poskytne vašemu drobečkovi spoustu pohodlí. V zimě v ní můžete nechat ležet i roční batole. Navzdory silné kombinéze a fusaku bude mít v ní dostatek prostoru. Pokud žijete v horském prostředí nebo se věnujete turistice, pak jistě oceníte velký terénní podvozek kočárku. V případě, že bydlíte v bytovém domě s malým výtahem, měli byste tomu přizpůsobit i velikost kočárku. Podobně, pokud často brázdíte uličky nákupních center, vhodnější bude kočárek menších rozměrů.

Hmotnost

I když v současnosti převládá trend odstraňovat bariéry, stále se najde množství budov, které nejsou bezbariérové. Pokud jste nucena často navštěvovat takové budovy či dokonce bydlíte v domě bez výtahu, nízká hmotnost kočárku bude pro Vás přínosem. Totéž platí i v případě, když často cestujete městskou hromadnou dopravou. Nízkopodlažních autobusů je totiž žalostně málo. Lehčí modely jsou však vyrobeny z dražších materiálů a tedy i jejich cena je vyšší. Sami si musíte zvolit kompromis mezi hmotností a cenou.

Podvozek

Podle počtu koleček rozdělujeme kočárky na tříkolové, čtyřkolové a osmikolové. S tříkolkami se nejsnáze jezdí. Ale na druhé straně jsou méně stabilní. Při tlačení takového kočárku po dvojkolejnicové rampě celá váha spočívá pouze na dvou zadních kolech. V prostředí s nerovným terénem nebo měkkým podložím (v zahradě, v přírodě) jsou vhodnější kočárky s velkými koly. Mnohem snadněji se s nimi brodí i ve sněhu. Malý rozměr kol je prospěšný, např.. při převozu složeného kočárku. Osmikolové kočárky mívají malá kolečka a tím současně nabízejí dobrou skladnost a zároveň stabilitu kočárku. Hitem posledních let jsou nafukovací kola, která zajistí lepší pérování. Jejich nevýhodou je rychlejší opotřebení a případné defekty.

Skladnost

Pokud vlastníte auto, je prospěšné přizpůsobit výběr kočárku velikosti jeho úložného prostoru. Před nákupem si ověřte, zda se dá vanička (případně i kola) snadno odpojit od konstrukce a velikost kočárku ve skládaném stavu.

Polohovatelné lůžko

Oceníte možnost zvýšené polohy hlavičky, která zabraňuje nebo alespoň zmírňuje zvracení. Podobně i při tvorbě hlenů je vyvýšení hlavičky prospěšné. Využijete ho i tehdy, když vaše dítě nebude trpět žádnými onemocněními. Díky šikmé ploše může dítě z kočárku pozorovat okolí.

Dvojkombinace a trojkombinace

K jedné konstrukci je možné koupit hlubokou vaničku a sportovní část, případně i autosedačku. Cena je nižší než v případě, že byste zvlášť koupili hluboký a sportovní kočárek, případně autosedačku. Takto bude vše ve stejných barvách a doplňky k hlubokému kočárku, využijete i při sportování. K vybranému modelu lze dokoupit, např.. kabela, deštník, slunečník, pláštěnka, síťka proti hmyzu, ....

Sourozenecký kočárek

Pokud plánujete děti v krátkém časovém odstupu, můžete si vybrat i sourozenecký kočárek. Na trhu jsou kočárky s odnímatelným sedákem a také kočárky, ke kterým se dá dokoupit přídavné sedadlo. Některé kočárky mají stupínek pro staršího sourozence. Ten je však nevhodný při delších trasách a v mrazivém počasí.

Cena

I při koupi kočárku platí známé pravidlo: "Nejsem tak bohatá, abych si mohla kupovat levné věci." Značkové kočárky jsou sice dražší ale i kvalitnější, méně se kazí a vydrží podstatně více. Ušetřit se dá koupí použitého kočárku, nejlépe po jednom dítěti. Pokud chcete jen nepoužitý kočárek, tak loňské modely se dají získat i s 20-25% slevami.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Milujete své dítě? Tak ho nechraňte před problémy!

Každý dospělý se ve svém životě občas setká s neúspěchem a měl by se s ním umět vyrovnat. A pokud se jedná o...
více…

Proč jsou escape roomy tak populární?

Popularita escape roomů od jejich vzniku v roce 2007 strmě stoupá. To, co dříve začalo jako několikaminutové...
více…

Milujete všechny své děti stejně?

Milujete všechny své děti stejně a chováte se k nim pokaždé tak, aby vaši lásku cítily? Pravda je, že by rodiče...
více…

Proč malé děti nechtějí spát? Mohou za to rodiče!

Máte nespavé děti? Možná bude problém ve vás, rodičích! Proto, aby dítě zdravě spalo musí mít vytvořené...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Kam na školní výlet? Úniková místnost!

Muzea, výstavy, divadelní představení… To všechno už děti ze školních aktivit dobře znají. Co takhle přijít...
více…

Jak nezešílet z malého dítě, které si chce za každou cenu prosadit své?

Výchova dětí, to nejsou jen příkazy a zákazy. Děti se musí vychovávat s láskou. Ale i přestože své děti...
více…

Nosíte své miminko často v náručí? Nejenže ho vychováte správně, ale také správně poroste!

Utišujete dítě když pláče v náručí? Tak to ale vůbec neděláte chybu! Nejenže své dítě rychleji utišíte, ale...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Přírodní kosmetika pro děti i dospělé

Zelená je barva přírody a také většinou jsou i zelenou barvou označovány výrobky, šetrné k přírodě a lidem....
více…