Krásná pokožka do plavek a boj s celulitidou

Celulitida - daň, kterou platí ženy za nesprávný životní styl. Kromě životního stylu zde působí i faktor dědičnosti. Ale s oběma faktory lze úspěšně bojovat.

celulitida, pohyb, zdravá životospráva

Celulitida je ve skutečnosti tukové tkáňové bláto

Hormonální změny a nesprávná životospráva způsobují, že se do tukových buněk dostává tekutina. Jemný mechanismus, který by normálně tlačil krev a živiny do buněk a odváděl z nich odpadní látky, je narušen. Dochází ke zvětšení a vyboulení tukových buněk, které stlačují malé žilky, krevní oběh se zpomaluje a pokožka se stává hrbolkatou. Průchod lymfy je zajišťován stahy svalů a podkožního vaziva při pohybu. Nedostatek pohybu, jednostranná zátěž, ochablé svaly jsou nejčastější příčinou nedostatečného odvodu lymfy a hromadění toxinů ve tkáních. Pokožka je v těchto místech chladná na dotek a může se vyskytovat na kterémkoliv místě na těle. Nejčastěji však v oblasti boků, stehen, zadečku, bříšku a pažích. Pokud chceme úspěšně bojovat s tímto problémem musíme zvýšit krevní oběh - čili pohyb, masáže, odstraňování odumřelých buněk, lázně, detoxikace a hodně tekutin. Nedostatečný lymfatický systém, stres, špatné držení těla, sedavé zaměstnání, špatná strava a nedostatek pohybu zhoršují příznaky celulitidy. Negativně je ovlivňuje i ​​tabák, kofein, alkohol, rafinovaný cukr a tuky.

Vhodné je zvýšit příjem tekutin na 2,5 - 3 litry denně

Je dobré zvyšovat množství vypité vody postupně, abychom nezatížili ledviny. Vhodná je například čistá voda s citronem (tonizuje), čaj z fenyklu, šalvěje, kopřivy, pampelišky, ovocné šťávy a detoxikační čaje. Detoxikační činnost jater podpoří ostropestřec mariánský, z něhož čaj si připravíme uvařením jedné lžíce semen v jednom litru vody. Čaj z chaluhy bublinaté působí na štítnou žlázu a podporuje metabolismus. Z výživových doplňků je na pročištění vynikající Yucca, jejíž účinné složky saponiny "odmašťují" a čistí střevní sliznici od usazenin a tím podstatně zlepšují přechod přijatých živin do krevního oběhu.

Do jídelníčku bychom měli zařadit hodně čerstvé zeleniny

zejména červenou řepu, brokolici, celer, petržel, okurku, zelí, papriku. Vynikající jsou ovesné vločky bez cukru, semínka - lněná, sezamová, dýňová, slunečnicová. Všude, kde se dá, bychom měli přidat bylinky, čerstvé klíčky, česnek a cibulku a vynechat sůl a dráždivé koření. Prospěje dopřát si denně rychlou chůzi a sportovat tak, jak každému vyhovuje. Důležité je, abychom zvýšili krevní oběh, spálili kalorie a tonizovali pokožku.

Při úspěšném ošetřování pokožky jsou potřebné následující 4 kroky

  • odstranění odumřelých buněk
  • prokrvení, otevření pórů, uvolnění, změkčení
  • masáž, stimulace
  • přímé dlouhodobé působení účinných látek

Odstranění odumřelých buněk

Pokožka se pravidelně obnovuje a odumřelé buňky se pomalu olupují. Při léčbě celulitidy potřebujeme aby se účinné látky dostaly do pokožky a přímo působily, takže musíme odstranit tuto vrstvu nepotřebných buněk. Vždy postupujeme směrem od nohou k srdci malými krouživými pohyby, kde začínáme vnější částí těla a pokračujeme vnitřní. Vynikající je například jemný peeling, který zanechává pokožku hladkou bez podráždění. Můžeme si ho vytvořit vytvořit i smísením mořské soli s účinnými látkami zejména z esenciálních olejů .. Po peelingové proceduře pokožku důkladně opláchneme.

Prokrvení, otevření pórů, uvolnění, změkčení

Můžeme se rozhodnout podle chuti, jestli si připravíme koupel nebo stimulační sprchu. Nejvhodnější je procedury střídat. Při sprchování jsou vhodné olejové přípravky, které zlepšují spolu s teplou vodou krevní oběh. Sprchový olej vytváří spolu s vodou jemnou mléčnou emulzi. Olej nanášíme krouživými pohyby od nohou směrem k srdci a necháme chvíli působit. Pak opláchneme teplou, ne však horkou vodou a nakonec si dopřejme krátkou chladnou sprchu pro zlepšení funkce lymfy. U lázní je vhodná teplota vody max 30 ° C a doba pobytu asi 15 minut. Vhodné jsou olejové složky s obsahem účinných přírodních látek, které podporují odvádění toxinů a celkově velmi zlepšují stav celulitidy například s obsahem jalovce nebo tonizujícími účinky jako mandarinka a červený pomeranč. Účinek koupele znásobíme kombinací olejů, kde dosáhneme silnější efekt pomocí více složek. Po koupeli se již neomýváme jen jemně otřeme.

Masáž, stimulace

Masáž je nejlepší provádět hned po sprše nebo koupeli, kdy je pokožka uvolněná, póry jsou otevřené a účinek viditelnější. Vhodné jsou přípravky, které snadno pronikají do nejhlubších vrstev pokožky díky bio olejům a účinných výtažkům z rostlin úspěšně bojujících s příznaky celulitidy. Můžeme si také namíchat vlastní přípravek pomocí základního oleje jako například sezamového a 100% esenciálního oleje se stimulačními účinky jako například skořicový či jalovcový. Při velmi citlivé pokožce můžeme použít jako základní olej meruňkový a doplnit jej o 100% citrónový esenciální olej. Před aplikací namíchaného masážního oleje si uděláme test snášenlivosti na předloktí. Ředíme ho v poměru 10 ml bio základního oleje a 2-3 kapky esenciálního oleje. Olej můžeme ohřát v misce, čímž účinek ještě znásobíme. Masírujeme směrem od nohou k srdci, a tahy můžeme střídat delší a kratší, silnější i jemnější.

Přímé dlouhodobé působení účinných látek

Po masáži je vhodné nanést komplexní účinný prohřívající přípravek proti celulitidě, který bude působit během spánku a pomáhá buňkám, aby pracovaly tam, kde zlenivěly.Takové gely silně prohřívají a prokrvují pokožku, čímž pomáhají vylučovat toxiny z buněk. Je vhodné při první aplikaci vyzkoušet snášenlivost jen na stehnech a případně zadečku a podle toho budeme vědět, jak postupovat při další aplikaci. Při nanášení gelu není nutná masáž. Účinek uvidíme spíše pokud naneseme gel i po ranní sprše. Tak má možnost působit celý den, kdy jsou buňky nejaktivnější.

K léčbě je třeba přistupovat komplexně a vytrvale

Pokožce prospívá i saunování, plavání, a střídavé sprchy teplou a studenou vodou. Správným přístupem ke svému tělu a pravidelnou péčí si zachováme pokožku pevnou, hladkou a pružnou. Chce to jen trošku vůle. Tak do toho, ať sem nemusíme v plavkách stydět.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Hubnutí pomocí tlakových zábalů vám pomůže i s celulitidou

Nadváha a celulitida jdou často u žen ruku v ruce. Proto je dobré, řešit oba neduhy zároveň. Výhodou je, že...
více…

Odstranění chloupků a celulitidy pomocí kavitace a laseru

S příchodem teplých dnů muži vyrážejí na kolech do přírody a ženy do kosmetických salonů. Důvod je prostý....
více…

Krásné ruce s pomocí zubního kartáčku a rybího tuku

Vyděsily vás první příznaky stárnutí v obličeji? Tak to se podívejte pozorně na své ruce. Tam totiž zub času...
více…

Jak se zbavit samoopalovacího krému na kůži? Pomůže olej!

Samopalovací krémy jsou super vymoženost. Krásně barevná pokožka bez nutnosti návštěvy solária třeba v lednu. Není...
více…

Celulitida má hormonální základ, ale dá se zmírnit vhodnou životosprávou

Celulitidou trpí většina žen. Výzkumy tvrdí, že dokonce devět z deseti, což je opravdu vysoké procento. Ale i...
více…

Masáž klitorisu - OneTaste terapie

OneTaste meditace (OM) je patnáctiminutová masáž klitorisu. Nejedná se nové sexuální praktiky, které by měly...
více…

Muže odradí, když žena lže podprsenkou, nevoní a má celulitidu

Muži tvrdí, že je zajímá ženské nitro, ale realita je jiná. Po prozkoumání nitra stejně jejich zrak spočine úplně...
více…

Erotická exploze po stimulaci citlivých míst na těle muže

I muži mají svá citlivá místečka, stejně jako ženy. A nejde jen o pohlavní orgány, vzrušit muže mohou citlivé...
více…

Tři nezbytná pravidla pro erotickou masáž

Erotická masáž je to pravé, když chcete přidat sexu na kvalitě. V našem článku poradíme mužům několik tipů,...
více…

Sexuální poloha, která vás zbaví celulitidy

Pravidelný sex s sebou přináší radost ze života, je zdravý a také se po něm krásní a mládne. Dostáváte se do...
více…