Lunární kalendář - důležitá pomůcka ve zdraví, nemoci, ale i v zahrádkaření

Jde o kalendář, který podle měsíčních fází a znamení určuje vhodné a nevhodné činnosti a jejich vliv na organismus. Je velmi důležitou pomůckou při hubnutí, prevenci nemocí a zdravotních potíží, pomocné léčbě, ale využít jej můžete i při zahrádkářských pracích. Je všeobecně známo, že dva hlavní vrcholy měsíčního cyklu - nov a úplněk, mají obrovský vliv na naši planetu a tedy i na nás - lidi.

zdraví, nemoc, lunární kalendář, astrologie

Jak funguje?

Lunární kalendář nejprve zobrazuje příslušnou měsíční fázi daného dne, pod ní je datum a přibližná hodina předchozího a také nejbližšího bodu obratu. Dále z něj zjistíte umístění Měsíce ve znamení během daného období a i její nejbližší přechod do dalšího znamení. Největší vliv by měla mít měsíční fáze, přičemž přechod Měsíce znamením zvěrokruhu bude zpřesňovat její účinky. Každé znamení zvířetníku souvisí s jedním ze čtyř živlů ( oheň, voda, vzduch, zem ) a je k němu podle astrologie přidána určitá oblast lidského těla, které ovlivňuje.

Obecná pravidla

  • Měsíc se zdrží v každém znamení 2 až 3 dny. Pro daný den platí znamení, ve kterém byl Měsíc předchozí den o půlnoci.
  • Všechny rady na každý den platí pro každého bez ohledu na to, v jakém znamení je narozený.
  • Vše, co člověk udělá pro část těla ovládanou znamením, kterým Měsíc právě prochází, je účinnější než v jiných dnech.
  • Vše, čímž část těla ovládanou znamením aktuální fáze Měsíce, namáháte, působí škodlivěji než v jiných dnech.
  • Pokud Měsíc přibývá, jsou všechna opatření k posílení daného orgánu, který je znamením ovládán, úspěšnější než při ubývajícím Měsíci.
  • Pokud Měsíc právě ubývá, daný orgán se úspěšněji zbaví jedovatých látek a dokáže se více zregenerovat.

Základní cykly

  • Nov - je to začátek nového cyklu, kdy je Měsíc přesně mezi Sluncem a Zemí, tedy našemu oku neviditelný. Tato fáze je vhodná na začátek čehokoliv. Máte velkou šanci, že věci, do kterých se pustíte, budou úspěšně pokračovat. Zkusit to můžete i s plněním předsevzetí, přestaňte například kouřit, začněte držet dietu nebo se dejte na detox. Během novu máme sklony jednat mnohem intuitivněji a mluvit upřímněji o svých citech. Čili, je to i vhodné období například na vyznání lásky. K zatmění dochází u racionální stránky, člověk se řídí spíše city. Nov není vhodný pro nový vztah či práci.
  • Dorůstající Měsíc- toto období je určeno na nabírání sil a regeneraci. Když je Měsíc v této fázi, dopřejte si masáže, pleťové a tělové kúry, zaměřte se na péči o svůj zevnějšek a také na cvičení. V době dorůstajícího měsíce se klidně pouštějte do různých jednání, podaří se vám dosáhnout podstatně více a mozek je nastaven tak, že si zapamatuje více faktů. Dejte si však pozor na to, co v tomto období jíte. Pokud budete konzumovat příliš mnoho mastných a tučných jídel, kila se na vás mohou nalepit mnohem rychleji.
  • Úplněk - Země stojí mezi Sluncem a Měsícem, proto vše na Zemi ovlivňují obě tato nebeská tělesa. Můžete si dopřát vše, po čem toužíte, protože během úplňku to budete prožívat intenzivněji. Bohužel, platí to i při negativních pocitech (bolest, stres). Dávejte si pozor na lékařské zákroky, protože tělo je citlivější, rány více krvácejí a hůře se hojí. Lidé mají během úplňku tendenci reagovat emocionálně a unáhleně, proto se při komunikaci a rozhodnutích třeba více koncentrovat. Fyzický i psychický stav je v této fázi nevyrovnaný, proto si dávejte pozor, abyste se zbytečně nepřepínali. Pokud však dlouho uvažujete o ukončení vztahu, tak je to ideální období, abyste se rázně vyjádřili k problémům a řešením.
  • Couvající Měsíc - v této fázi přichází uvolnění. Měsíc pozitivně ovlivňuje vše, do čeho se pustíte. Nyní je správný čas na lékařské zákroky a tělo se také mnohem snadněji zbavuje všech škodlivých látek. Couvající měsíc je vhodným obdobím na budování nového vztahu. Podaří se vám lépe vyřešit spory, napjaté situace či usmířit se s někým. Tato fáze není příliš vhodná pro zahájení nových dlouhodobých věcí, které potřebují důkladné naplánování.

Jak využít lunární kalendář v zahrádkářství?

Fáze měsíce neovlivňují jen lidí, stejně tak i rostliny. Ve fázi přibývajícího měsíce stoupá voda v rostlinách a stromech až ke korunám, se doporučuje sběr plodů k okamžité konzumaci (jsou nejšťavnatější). Naopak při ubývajícím měsíci klesá voda ke kořenům, tehdy je vhodné sklízet úrodu na uskladnění. V době přibývající Luny je vhodný čas na věnování se rostlinám, které mají plody nad zemí. V době ubývající Luny je zase nejlepší čas na sázení či přesazování rostlin, které mají plody pod zemí. Sázet se má od novu do úplňku. Plít a vytrhávat plevel je  třeba od úplňku do novu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co škodí zdraví stejně jako kouření?

Ne všechny činnosti, které denně děláme naše zdraví vítá s otevřenou náručí. Ale jsou také činnosti, které...
více…

Hubnutí není zárukou toho, že budeme žít šťastnější život

Hubnutí není žádná záruka šťastnějšího života. Redukční dieta, to je těžká řehole, která se často...
více…

Tři důvody, proč ženy přibývají na váze

Nepříjemně přibíráte? A kde? Nejde jen o to, že ručička váhy leze výš a výš. Důležité pro udržení štíhlé...
více…

Jak si dojít pro štěstí a dobrou kondici?

Milí nemilovníci posiloven a organizovaných sportů, máme pro vás dobrou zprávu. Vyjděte ven a jděte a jděte. Nic víc...
více…

Milování prodlužuje život

Milování má pozitivní vliv na psychické i fyzické zdraví člověka. Tak proč ho odmítat! Prodlužuje mládí,...
více…

Tajemství štíhlosti Francouzek odhaleno!

Francouzky patří mezi nejštíhlejší ženy v Evropě. Lámete si hlavu proč? Mají své zásady! Podělíme se s vámi o...
více…

Dieta - úvod do změny životního stylu

A zase ta dieta… Co dělat aby fungovala? Proč vlastně nefunguje, když by měla! Tyto a podobné věty slýcháme často z...
více…

Sezení zabíjí, šest triků vám může zachránit život!

To, že nás mohou zabít tuky nikoho nepřekvapí. Ale, že by mohlo zabíjet sezení, tak to pro mnohé bude nová informace....
více…

Čím nahradit pšeničnou mouku, když chceme žít zdravěji?

Často v poslední době slýcháme, jak je pšeničná mouka nezdravá. Ona by nebyla tak nezdravá, kdyby jsme ji...
více…

Chůze posílí vaše tělo proti nemocem a pomůže vám získat kondici

Potřebujete prokrvit mozek a přijít na jiné myšlenky? Rozchoďte to! Ano, chůze je vhodná prevence, ale i účinná...
více…