Manželství s výrazně starším mužem není pro všechny ženy

Manželství s o dost starším mužem bylo v minulosti samozřejmostí. A dnes se nad tím mnozí pozastavují. Ale ono mělo a stále má své nezpochybnitelné výhody. Starší a zralejší muž, to pro mnohé ženy znamená jistotu. I když ne všechny ženy by vyměnily zajištěného kmeta za atraktivního muže přiměřeného věku.

manželství, ženy, muži, starší muži, vztahy

Už ví, co od života chce

To, co mladým partnerům často vyčteme, je jistá nerozhodnost. Jim trvá trošku déle, než přijdou na to, co je pro ně důležité a jak by měl jejich život vypadat. Kvůli tomu se zejména u mladých párů, které se vezmou v mladém věku stává, že se pak po tom, co dospějí jejich děti, rozvádějí nebo žijí v oddělených domácnostech. Starší muž však už přesně ví, kdy se chce usadit a zejména umí ocenit stabilitu, kterou mu žena nabízí. Také už může více toužit po dětech a llépe se s ním ladí všechny plány. On už nemá na co čekat a vy budete navíc pro něj vždy tou atraktivní bohyní, kterou mu budou jeho vrstevníci závidět. Bude to pro něj zároveň velká motivace, aby mohl o vás vždy bojovat a bude si vás i více vážit.

Jde o osobnost, ne o věk

Tak jako v mnoha jiných případech, i tentokrát je věk opravdu pouze číslem. I dvacetiletý mladík může mít názory a vystupování padesátníka, protože se na svět neumí jinak dívat. Totéž platí i opačně. Když je tento člověk duchem mladý, dokáže se vám přizpůsobit. To hlavní, co vám musí napovědět nejvíce o tom, zda se k sobě budete hodit, je jeho vystupování a chování. Když si povahově sednete a budete spolu výborně vycházet, budou vás spojovat stejné zájmy, pak je úplně jedno, že vás dělí věkový rozdíl jedné generace. Hleďte na něj jako na každého jiného člověka, a pokud si budete rozumět, tak ostatní předsudky hoďte za hlavu.

Opravdu větší stabilita

I když  se to bude mladým mužům špatně poslouchat, tito muži jsou pro ženy skutečně větší stabilitou. Pokud nejde o nějakého darebáka nebo nezodpovědného člověka, je rozhodně ve větší výhodě. Takový chlap má již své zázemí, jistou práci a o životě přemýšlí úplně jinak než mladý muž. Jako velký bonus navíc už dokáže dříve pochopit a tolerovat naše manýry a nálady. Je k nim benevolentnější a v našich očích tím získává nesrovnatelnou výhodu.

Trpělivost už není taková

Život se starším partnerem však nepřináší pouze výhody. Uvědomit byste si měla několik překážek, které vás mohou v tomto vztahu potkat a na které byste si nemusela u mladšího partnera dávat tak velký pozor. Nejde ani o generační rozdíly, protože ty mohou velmi rychle setřít podobné povahy a názory. Jde o podstatné praktické detaily, mezi které patří i trpělivost staršího partnera. Čím jsme starší, tím jí máme méně. Proto zatím, co nám to jinak v životě nepřekáží a dokážeme se tomu přizpůsobit, u dětí to už může být problém. Zejména pokud už má i vlastní děti, které jsou už dospělé nebo téměř dospělé, opětovná výchova mrňousů mu již nemusí tak jít a může být pro něj důvodem zvýšené nervozity.

Ale - přemýšlejte o pár kroků dopředu

Je skvělé, pokud hledíte jen na současnost, ale vedle toho ovšem byste měla zvážit i to, jak budete spolu žít v budoucnosti. Když už budou jemu docházet síly, bude chtít víc odpočívat, upřednostní večer s televizorem před návštěvou kina a skleničkou v baru, může to být už horší. Pokud mu budete muset přizpůsobit většinu programu a navíc se k tomu přidruží i nemoci, nebudete už možná až natolik shovívavé. Myslete proto na to svatební "v dobrém i zlém" a když pak přijde takové období, buďte mu stejnou oporou, jak byl on vám v minulosti.

Stereotyp se někdy těžko opouští

V případě, že jde o starého mládence, který dosud neměl rodinu, může být problémem jeho samotný životní styl. Ten je už zvyklý na jistý stereotyp a klid, jen těžko se přizpůsobuje nejen nové partnerce, ale i představě rodiny. I proto byste si měla před začátkem tohoto vztahu ujasnit, zda vůbec má zájem o děti a zda je ochoten akceptovat i takovéto větší změny.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Tchyně vás nerozhodí, pokud si určíte přesné hranice

Velí u vás tchyně? A navíc má ještě panovačnou povahu? Tak to není zrovna ideální vlastnost, která by způsobovala...
více…

Proč je lépe se rozejít, než setrvávat v nefunkčním vztahu?

Žijete ve vztahu, který vám nevyhovuje, ale nemáte sílu ani odvahu to změnit. Rozebereme si některé věty, kterými...
více…

Den matek se blíží! Víte, jak se slaví ve světě?

Asi pro většinu z nás je matka tím nejdůležitějším člověkem na světě. Prošla spoustou bolesti, aby nám mohla...
více…

Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…

Vztah je o dvou lidech, zkuste se na něj podívat i z druhé strany

Ve vztahu je to vždy o dvou, ačkoliv často máme tendenci myslet spíše na sebe a vztahovat věci k sobě. Zkuste se...
více…

Jak se stát atraktivním mužem?

Mají to nebo nemají ženy jednodušší? Nanesou si make-up, upraví vlasy, nalakují nehty, něco pěkného si obléknou,...
více…

Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Pět etap, kterými procházíme, když neprožíváme pouze vztah na jednu noc

Každý vztah prochází určitými fázemi vývoje. Ale každý pár prochází různými stádii rozdílnou rychlostí a...
více…

Varovné signály nevěry je třeba vnímat, ale zbytečně nepřeceňovat

Zabýváte se otázkou, zda vám je vaše partnerka věrná? Máte strach, že by vás mohla podvádět? Možná jste jen...
více…