Co ženy trápí a mužům nevadí?

Muži neřeší nějaké kilo ani faldík navíc. Ale ženy, ty jsou schopné i z maličkostí mít velké komplexy. Stydí se před svými manželi za spoustu věcí. A které řeší nejčastěji? Zkuste se, milé ženy, v některých najít. Předkládáme vám deset nejčastějších.

ženy, muži, vztahy, krása

1. Nedokonalá postava po porodu

Jeden z nejčastějších komplexů. Po porodu už ženské tělo nevypadá tak dobře a mnoho žen kvůli tomu mívá problémy ukázat se před svým partnerem nahé. Dokonce v extrémních případech odmítají i jakékoliv intimnosti. S tím by si však měly uvědomit jeden důležitý fakt. S přibývajícím věkem nevypadá ani tělo muže tak dobře, jako v mládí. Když ho vy, ženy, dokážete přijmout takového, jak se změnil, nemusíte si dělat starosti ani o svůj zevnějšek. Pokud se o sebe staráte, jen některé partie už nevypadají tak dobře, není to problém.

2. Strie

Také jeden z odkazů na těhotenství, ale i značky vytvořené po náhlém přibrání na váze. Mapky na břiše, stehnech a někdy i prsou nejsou příjemné. Ale nepodlehněte tlaku společnosti. Toto je vzezření skutečné ženy-matky a bojuje se proti tomu jen těžko. Malé nedokonalosti dokážete vykompenzovat pěkným oblékáním a líčením.

3. Celulitida

Mají s ní problémy tisíce žen. A mezi ně patří i mnoho mladých krásek. Takže určitě se tím nedeptejte a zaměřte se raději na to, co je na vás hezké. Pokud to dokážete prodat, odpoutáte partnerovu pozornost i od této nedokonalosti. Ten je navíc v intimních chvilkách soustředěný na jiné věci a neřeší něco takového, jako vaši celulitidu.

4. Chybičky krásy

Nebojte se jich a přesto si vylepšete své sebevědomí. Dokonalost nudí a právě takové odlišnosti vás dělají jedinečnou. Stačí se podívat na trend v modelingu, když se hledají právě mladé ženy s takovými drobnými chybičkami krásy, které je odlišují od tuctu stejných dívek. Ničeho se nebojte a raději se místo toho zaměřte na zdůraznění svých předností.

5. Nejistota v kuchyni

Každá z žen vyniká v jiné činnosti. A i když je vaření velmi podstatnou součástí každodenního fungování, nemusí na něm stát celý svět. To, že nedokážete vařit různé lahůdky a v kuchyni vám to až tak nejde, ještě neznamená, že byste se měla kvůli tomu cítit méněcenně. Muži jsou většinou prostí strávníci a pokud jim vaříte s láskou, i když ne tak dokonale, naprosto si vystačí tím, že se alespoň snažíte a staráte se o ně.

6. Kolik vydělávají

Pro většinu žen to není problém, pokud vydělává méně než partner. Muži vždy vydělávali více a díky tomu na sebe převzali úkol zajistit po této stránce rodinu. Pokud však přicházejí mezi platy partnerů propastné rozdíly, některé ženy to nesou velmi těžce. Pravdou však je, že často v tom hrají roli i samotní manželé, kteří mívají kvůli tomu na partnerky nepříjemné poznámky.

7. Nezaměstnanost

Rovněž na ně může působit období, když si nedokážou najít práci. Cítí se najednou nepotřebné a pro rodinu neužitečné. Mají pocit, že jsou partnerovi pouze na obtíž. Nezapomínejte však na to, že hodně energie a pozornosti jim věnujete během domácí péče. Takže zatímco nemáte práci, můžete jim pravidelně vařit, péct, domácnost je hned v lepším stavu a navíc je vždy doma čekáte a jste pro ně velkou oporou. Práce se časem najde a pak se pustíte do vašeho původního režimu.

8. Věk

Problém to bývá zejména u žen, které se celkově neumějí ztotožnit se stárnutím. Automaticky tak mají komplex z toho, že již nebudou pro svého partnera tak atraktivní a ten jim odejde za mladší. Upřímně, pokud by vám toto někdy muž vyvedl, jistě nestojí za to, abyste si takovýmto typem způsobovaly komplexy. Chytrá žena umí být v každém věku atraktivní a pár vrásek jí jen může dodat více na šarmu. A skutečný muž dokáže její krásu v každém věku ocenit.

9. Nižší vzdělání

Většinou je to starost jen jednostranná a to u osoby s nižším vzděláním. Kdyby to však vašemu partnerovi vadilo, tak by se do vás nezamiloval a nevzal by si vás. Takže pokud si s ním dokážete vždy promluvit na ledajaké téma, pro něj to jistě nebude problémem. Navíc možnost, že vás může stále učit nějaké nové věci, je pro něj velmi atraktivní.

10. Nedostatek znalostí v oblasti jejich zájmu

Toto trápí ženy většinou až v momentě, kdy se v naší blízkosti objeví nějaká konkurence. Tehdy získají hned komplex z toho, že nedokáží takto se svou láskou komunikovat o některých jeho zálibách a cítí se jako odsunuty na druhou kolej. Ale je proto jen na nich, aby se v této oblasti trošku vzdělaly a zbavily se tak zbytečného komplexu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…

Vztah je o dvou lidech, zkuste se na něj podívat i z druhé strany

Ve vztahu je to vždy o dvou, ačkoliv často máme tendenci myslet spíše na sebe a vztahovat věci k sobě. Zkuste se...
více…

Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Pět etap, kterými procházíme, když neprožíváme pouze vztah na jednu noc

Každý vztah prochází určitými fázemi vývoje. Ale každý pár prochází různými stádii rozdílnou rychlostí a...
více…

Varovné signály nevěry je třeba vnímat, ale zbytečně nepřeceňovat

Zabýváte se otázkou, zda vám je vaše partnerka věrná? Máte strach, že by vás mohla podvádět? Možná jste jen...
více…

První rande? Zvolte romantickou večeři, která vám o vašem novém partnerovi hodně napoví!

Máte rande s nádhernou ženou a jste nervózní, protože nevíte zda jsou vaše pocity oboustranné? Romantická večeře je...
více…

Proč jsou pohlední muži stále nezadaní?

Hledá se pohledný a skromný muž, který umí mít rád. A ještě s dodatkem, třicet a výš. Výstižné, leč stále...
více…

Kamarád s bonusem aneb Není to láska, ale vztah bez budoucnosti

Máte za sebou ošklivý rozchod či rozvod a nechcete rovnou vplout do dalšího závazného vztahu, ale sami být...
více…

Tchyně nebude zasahovat do dění vaší rodiny, když si vytyčíte jasná pravidla

Vztahy v rodině nemusí být vždy ideální. Jsou ženy, které nedají na svou “druhou maminku” dopustit a ženy, které...
více…

Muž s vařečkou v ruce je ideální typ pro manželství

Vaření stále pro většinu mužů zůstává “ženskou” záležitostí. Přesto roste počet mužů, kteří vaří. Pro...
více…