Medová voda - účinná a sladká detoxikace organismu

Medová voda je léčivá tekutina, která má silné detoxikační účinky. Jak už její název napovídá je vyrobena z medu. Můžeme si ji doma sami vyrobit. Její příprava není složitá a výsledný produkt se dá využít nejen vnitřně, ale může posloužit i jako kosmetika nebo léčivý roztok na kůži.

med, medová voda, detoxikace organismu

Na začátek jeden příběh

V roce 1882 se v britských novinách objevil příběh Henryho Eddingtona, bývalého člena Východoindické obchodní společnosti a později vojáka, který se zapletl do bojů v Dillí a Meeruthe během Indické války v roce 1859. Tento muž byl vícekrát vyznamenán za statečnost. Nepřátelské kulky a zranění se mu zázračně vyhýbaly, ale nakonec ho skolily zdravotní problémy. Nesnesitelné křeče v břiše neznamenaly nic jiného, ​​než počáteční stadium cholery. Lék na tuto nemoc tehdy nebyl a tak jediné, co pacienti mohli udělat bylo prolévání se vodou a čekání na pomalou a bolestivou smrt. V lazaretu, ve kterém Eddington ležel, pracoval loajální indický lékař jménem Sabi. Vlastně to lékař nebyl, neměl žádné školy a žádný titul. Byl to typický indický ranhojič. Přesto ho všichni Angličané oslovovali doktor. Tento muž podával pacientům s cholerou zvláštní nasládlou vodu. A po pár měsících se Henry Eddington a mnozí jiní doslova zázračně uzdravili a mohli se nalodit na cestu domů do rodné Británie. Tím léčivým nápojem nebylo nic jiného, ​​než převařená voda smíchaná s medem ...

Síla medu

O léčivých účincích medu nemluví jen ajurvéda, znali je na celém světě. Pro dávné kultury ztělesňovaly včely důležité spojení lidstva s nebesy. Lidé v nich viděli strážkyně moudrosti, které svým příkladem učí lidstvo základním hodnotám žití - harmonii, spolupráci, skromnosti, nesobeckosti, činorodosti. Byly také symbolem plodnosti, statečnosti a sounáležitosti. A co bylo hlavní - dávali lidstvu drahocenný med. Možná si teď řeknete - tolik povyku kvůli medu, vězte však, že jedna včela nasbírá za celý svůj život asi 9 gramů medu. Zahrajme si chvíli na matematiky a počítejme: K nastřádání 0,5 kg medu pracuje 556 včel celý život. Tyto včely prolétají celkem více než 57 000 kilometrů, což je mnohem více, než obletět celý svět. Abychom si mohli koupit půl kila medu, musí tyto včely navštívit přibližně 2 000 000 květin. Každá včela musí kvůli tomu vyletět z úlu 1600 krát a při každé cestě proletět více než 10 kilometrů. Zdá se vám nyní pohled na sklenici medu zajímavější? Tak věřte tomu, že následující řádky jsou podložené mnohými vědecko - lékařskými výzkumy (poznámka na okraj: stále mluvíme o PRAVÉM včelím medu a nikoli o jeho cukrovo- chemických náhražkách). Med má antibakteriální a antibiotické účinky. Obsahuje 13 unikátních zdraví prospěšných bakterií mléčného kvašení, které se do něj dostávají z medového váčku včel. Ty dokáží porazit takové patogenní bakterie, jakými je zlatý stafylokok, který způsobuje časté onemocnění dýchacích cest či Pseudomonas aeruginosa - ta zase nejčastěji může za záněty močových cest. Med pomáhá léčit rány, i otevřené, přičemž zabraňuje jejich hnisání a mokvání. Med dodává energii, reguluje hladinu krevního cukru a inzulínu a přispívá k odbourání únavy. Léčí také lupy a kožní onemocnění. Pomáhá proti kašli, podráždění krku a chřipce či nachlazení. To je důvod, proč by se měl stát doslova naším denním gastronomickým společníkem. Dnes si tedy povíme o takzvané medové vodě, která kromě toho, že se používá jako základ pro výrobu medoviny slouží jako velmi silný bojovník proti mnoha nemocem.

Zázračný nápoj - medová voda

Do sklenice (100 ml) vlažné vody dáme čajovou lžičku medu, rozmícháme a počkáme, dokud se med rozpustí. Získáme tak 30% medový roztok, který má podobné složení jako krevní plazma. Med vytváří ve vodě shluk složek, které zvyšují účinnost. Medová voda je organismem velmi snadno vstřebávána. Voda by měla být odstátá. Někteří ji doporučují převařit a vyčkat, až vychladne, případně filtrovat. V ajurvédských pramenech se dočteme, že pokud nabereme čistou vodu z horského pramene a necháme ji odstát ve skleněné nádobě na přímém slunci, aby byla vlažná, získáme ideální tekutinu na přípravu medové vody. Poznámka: Pokud máte možnost, nepoužívejte kovovou lžíci na nabírání a míchání nápoje.

Užívání

Z preventivních důvodů je vhodné dopřát si vodu každý den ráno na lačný žaludek. Voda se rychle dostává do střev a vstřebává se snadno do krve. Můžeme ji konzumovat také přes den i na večer - nemusíme se obávat potřeby noční toalety, protože medová voda zklidňuje ledviny. Důležité je vždy připravit čerstvou medovou vodu. Lze ji využívat nejen vnitřně. Při aplikaci na pokožku přinese větší jemnost a lesk, takže je výbornou kosmetickou pomůckou. Pomáhá při kožních defektech a poraněních, také je vhodná na lupénku i při nekróze (odumření) tkáně (bércový vřed). Také mytí vlasů medovou vodou zabrání tvorbě lupů. Medovou vodu si můžeme také ochutit pár kapkami citronové šťávy, mátou, skořicí či trochou zázvoru.

Léčivé účinky medové vody

  • Pomáhá dát do pořádku zažívací procesy a umožňuje rozhýbat "líné" střevo. Medová voda navíc pomáhá omlazení střevní mikroflóry. Pokud bude pohár takového nápoje první věc, kterou do žaludku ráno dostanete, nastartuje metabolismus, zmírní kyselinu v žaludku a zvýší produkci střevního hlenu. Hydratované tlusté střevo znamená dobré trávení bez nepříjemné zácpy.
  • Čistí zažívání od parazitů a brání jejich množení. Všechny patogenní mikroflóry milující cukr med zabíjí, protože parazité se živí sacharózou (obsaženou právě v cukru). Med má jiný glykemický index a tak i odlišné vlastnosti od cukru, ačkoli je sladký. Paraziti ponoření do 30% roztoku medu, okamžitě umírají.
  • Pomáhá odstranit nahromaděné toxiny ve střevech.
  • Posiluje imunitní systém a dodá vašemu tělu energii. Přestože sladké většinou patří do skupiny špatných sacharidů, které zpomalují metabolismus a lidi okrádají mimo jiné o energii, med je jedním z těch, které vám naopak energii dodají. Zapomeňte tedy na energetické nápoje.
  • Čistí plíce od hlenu a pomáhá proti bronchitidě.
  • Dochází k čištění a detoxikaci buněk celého organismu. Med sice neobsahuje tolik antioxidantů jako zelenina, ale lze ho srovnat s vínem. Antioxidační schopnost medu je 10-krát vyšší než v bílém víně.
  • Zvyšují se antivirové, antibakteriální a antimykotické vlastnosti.
  • Pomáhá preventivně proti nepříjemné noční potřebě na toaletu tím, že pomáhá přepracovaným ledvinám.
  • Medová voda se také doporučuje pro pitný režim během půstu. Samozřejmě, že zdravotní problémy při jejím užívání nezmizí, jako mávnutím kouzelné hůlky. Ale pravidelné pití tohoto nápoje přinese patrné účinky.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Med - pohlazení pro vaši pleť, vlasy i celé tělo

Sháníte kvalitní pleťovou masku? Hodila by se vám i maska na vlasy? A co koupelová přísada, která vám zjemní celé...
více…

Droždí nejen do buchet, ale i na očištění celého těla

Kvasnice sice nevábně vypadají, spíše smrdí než voní, ale svými účinky vás určitě dostanou. Hodí se nejen do...
více…

Čaj z bambusových výhonků - prevence rakoviny, účinná detoxikace jater a odkyselení těla

Bambusové výhonky jsou chutné. Mají léčivé účinky a do jídelníčku by si je měli rozhodně zařadit i lidé,...
více…

Červená řepa detoxikuje tělo a pomáhá léčit kouby

V době dovozu unikátních a super zdravých potravin zůstávají naše běžné, levné a dostupné plodiny jaksi stranou....
více…

Přírodní antibiotikum od včel - propolis

Lidstvo neustále prahne po nových objevech. Na trhu se objevují nejnovější léky, masti a výživové doplňky....
více…

Houbový čaj, který vyčistí tělo od škodlivin

Čaj, který zlepšuje náladu, navrací zdraví a krásu? Ano, je tady a běžně k dostání. Ale není to čaj ovocný, je...
více…

Olivový olej pomůže zdraví, pleti i vlasům

Chcete být zdraví? Tak nešetřete olivovým olejem! Olivový olej  má široké spektrum použití. Neobsahuje konzervanty...
více…

Banán má silné protirakovinné účinky

Máte rádi banány? Určitě ano, ale zamysleli jste se někdy, jakou barvu by měl mít banán, který se právě chystáte...
více…

Nemoci srdce a cév - infekční ložiska v orgánech

Tradiční čínská medicína označuje srdce mateřským orgánem. V civilizovaných zemích je tento orgán řazen mezi...
více…

Med a jeho pozitivní účinky

Včelí med je unikátní potravina, která kromě výživové hodnoty, disponuje i léčivou silou. V antice byl nazývám...
více…