Pivo nedělá z mužů chlapy, ale ženy!

Přestože i ženy pijí s oblibou pivo, vesměs jde o nápoj spojovaný spíše s muži. Ale napadlo vás někdy, milí muži, že po pivu můžete zženštit? Ano, je to bohužel pravda! Může za to jeho vliv na estrogeny a testosteron.

pivo, hormony, muži, pití piva, zdraví

Pivo a mužské hormony?

Pivo spolu se vším kolem něj je obecně určitě mužským nápojem, ale hluboko v těle se chová jako kdyby jste spolkli nějakou ze ženských antikoncepčních pilulek - vážně vyletí vaše hladina estrogenů. Může být opravdu těžké přiznat si to jako muž, ale pivo je daleko nejhorším alkoholickým nápojem, který muž může pít, alespoň pokud se díváme na věci z hormonálního hlediska. Opravdu pro vaši hladinu testosteronu neexistuje tak škodlivý nápoj jako pivo, ale pivo nebylo tak škodlivé vždy ...

Před rokem 1487 bylo pivo známé jako nápoj, který dělal muže agresivnějšími,

drsnějšími a sociálně dominantními. Bylo něčím jako "nápojem mužnosti". Je to proto, že před rokem 1487 se pivo nevyrábělo z chmele. Ve skutečnosti se vyrábělo z množství bylin, které měly celkem pravděpodobně posilující vliv na mužnost a na hladinu testosteronu. To je přesně to, odkud opravdu pochází vztah mezi mužností a pivem. Pochází z dob před rokem 1487, kdy bylo pivo skutečně nápojem, který dělal muže agresivnějšími a dominantními. Ale pak věci nabraly horší spád, protože církev nezastávala myšlenku "agresivních a dominantních mužů" a rychle přišel nový zákon o čistotě německého piva "German beer purity law", který stanovil, že všechno prodávané pivo musí být vařené pouze z chmele, vody a sladu. Jediným důvodem tohoto zákonu bylo udělat muže ženštějšími a citlivějšími, jinými slovy, církev chtěla, aby se muži staly více "ovečkami" než "vlky". Takže to je příběh o tom, proč pivo není "mužský nápoj". I když skutečně bylo mužským nápojem předtím, než ho církev poženštila se zákonem Bavorského piva v roce 1487.

Pivo opravdu rozmete vaši hladinu testosteronu

Pokud pro vás tento výše uvedený příběh nebyl dostatečně přesvědčivý, v současnosti existuje mnoho moderních výzkumů, které dokazují jak a proč přesně pivo snižuje hladinu testosteronu. A není to jen snižování hladiny testosteronu, protože pivo v mužském těle zvyšuje i hladinu estrogenu, což vůbec není dobré.

Zde je několik studií, které to potvrzují

Již v roce 2009 zveřejnila Americká asociace pro výzkum rakoviny zajímavou studii o nové fascinující sloučenině nazývané xanthohumol, která byla objevena v chmelu. Vědci byli fascinováni faktem, že tento fytonutrient má skutečně protirakovinné přínosy. Jediná věc, kterou trochu zapomněli zmínit je, že xanthohumol je také extrémně účinný ve snižování hladiny mužského testosteronu. Chmel, ze kterého se vaří pivo (kvůli Bavorsko zákonu!) je extrémně estrogenní. Studie zjistila, že ženy, které ručně sbíraly chmel zažívaly poruchy ve svého menstruačního cyklu kvůli extrémně vysoké aktivitě estrogenů v chmelu samotném. Vědci tvrdí, že je to kvůli fytoestrogenu zvanému 8-Prenylnaringenin (8-PN), který obsahuje "extrémně estrogenní aktivitu". 100 gramů chmele může obsahovat od 30 000 po 300 000 jednotek estrogenu.

Alkohol sám je reálným vrahem testosteronu

Ethanol v pivu (ale i v jiných alkoholických nápojích) zpomaluje enzymový systém P45 uvnitř jater. To není výhodný obchod, protože P45 je zodpovědný za metabolismus estrogenu a pokud není v pořádku, pak vaše játra nejsou schopna odstranit estrogen z vašeho organismu.

Závěr

Tento článek může některé typy lidí podráždit, protože pivo je pro většinu chlapů něco jako náboženský obřad. Ale předtím, než vás to rozruší, vězte, že účelem tohoto článku nebylo znechutit vám pivo. Tento článek slouží k tomu, abyste si, milí muži, uvědomili, proč pivo není tak dobré pro vaše hormony.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

Brixton gastro, s.r.o. - catering, gastronomie

http://www.brixton-catering.cz/ infobrixton-catering.cz tel.:+420 724 784 125

Brixton-catering zajišťuje kompletní gastroservis včetně doprovodných služeb pro všechny druhy společenských akcí po celé České republice. Při našich realizacích se opíráme o vlastní bohaté zkušeností, které jsme získali během více než desetileté praxe v oboru, ale dbáme také na...

více...

Podobné články


Dna miluje muže, maso a alkohol

Dna je nemoc, o které se příliš nemluví. Ale je známá již od starověku jako "nemoc králů". Navíc, příznaky lze...
více…

Rady pro muže, kterým se nedaří v milostném životě

Základem šťastného partnerského vztahu je souhra v posteli. Možná je to trochu kontroverzní tvrzení, ale průzkumy...
více…

Termín menstruace lze ovlivnit léky, ale i přírodními prostředky

Menstruace je pravidelnou součástí života žen a dívek do jejich puberty až do období klimakteria. Jenže,...
více…

Udržet si zdravou váhu po menopauze? Zapomeňte na diety!

Zvětšilo se vám po přechodu tělo, ačkoliv k tomu nemá důvod? Nezměnila jste návyky, nejíte větší porce,...
více…

Co vše pomáhá ženám v přechodu?

Co vše pomáhá ženám v menopauze? Každá žena je individuální, proto je třeba vyzkoušet více praktik. Pokud má...
více…

Alkohol ničí milostný život, způsobuje neplodnost a problémy s potencí

Před milováním láhev vína na náladu, několik koktejlů v baru a divoká noc s neznámou nebo pár panáků na kuráž?...
více…

Pravidlená konzumace alkoholu zvyšuje riziko srdečních onemocnění

Většina lidí si občas dopřeje skleničku nebo dvě jako přípitek, či za účelem uvolnění. Takové množství...
více…

Co dělat, když to přeženete s alkoholem? Dejte si vitaminovou tabletu!

Akce spojené s pitím alkoholu často nevětří nic dobrého. Sice si dáváte předsevzetí, že bude pít s mírou, či po...
více…

Hrušky Singo léčí kocovinu

Korejské hrušky, hrušky Singo, ale také asijské hrušky, to je jen malý výčet názvů pro sladký a šťavnatý plod,...
více…

Pivo ženám nejen chutná, ale také pomáhá s otěhotněním, osteoporózou a péčí o pleť

Chlapi a pivo, to je téměř nerozlučná dvojka, ale ženy a pivo již se tolik nenosí. Stále se ještě některé ženy v...
více…