Proč si nečistit zuby agresivní zubní pastou a plastovým kartáčkem?

Používáte přírodní kosmetiku? A čím si čistíte zuby? Ano, i zde by bylo třeba se zamyslet. Zubní pasty, které krášlí naše zuby nejsou ve skutečnosti vůbec nic zdravého. A zubní kartáčky, tak o těch vám také něco sdělíme. Čtěte pozorně!

kartáček na zuby, chemie, přírodní kosmetika, zdraví

Porce chemie přímo do úst

Péče o chrup je u většiny z nás velmi pravidelná, dvakrát denně si čistíme zuby. A to celá rodina! Když si však přečtete složení vaší zubní pasty, nebudete rozumět ani slovu. Nevadí vám, že si denně potírat ústní dutinu chemií a nějaké stopové částečky denně i sníte?

Nenechte rozhodovat obal a reklamu

To vše nás při nákupu motivuje. Chemické látky ze zubní pasty se ale vstřebávají do vašeho krevního oběhu, dráždí sliznici, mohou vyvolat alergie. Některé značky dokonce nejsou absolutně vhodné pro děti. Například takový triclosan je chemická složka, která dokáže narušit hormonální rovnováhu a považuje se za silný karcinogen. Proč si čistit zuby takovými věcmi, když existují přírodní výrobky? Je jedno, kterou značku BIO pasty zvolíte, každému vyhovuje jiné složení, základní klíč však je - číst složení. Pokud držíte v rukou známou pastu z televize, která však obsahuje pouze cizí slova, a potom ekologickou pastu, která obsahuje léčivých byliny (šalvěj, heřmánek, fenykl, ...), tak by volba měla být jasná!

Zelená domácnost 

Při nákupu musíte označit své zdraví za svou prioritu. Ne cenu výrobku, ani ne značku produktu. Ekologické alternativy existují i ​​v regálech s gely na dásně, ale také s ústními vodami. Jsme sice trošku pozadu a dnes objevujeme to, co naši předkové už dávno věděli, a sice to, že bylinky mají nejlepší léčivé účinky. Ale raději později než nikdy. Ptejte si v obchodě takové produkty a proměňte svou domácnost na zelenou.

Zubní kartáček z plastu 

Co se týče dopadu na životní prostředí - rozkládá se 500 let, takže pokud ho někdo náhodou nebude recyklovat, přežije vás více než 5-násobně. Nic moc. Co se týče dopadu na vaše zdraví, denně olizovat výrobek z plastu, nemůže to být zdraví prospěšné.

Designové dřevo

Skvělá alternativa jsou dřevěné zubní kartáčky, které když skončí svůj životní cyklus, hodíte je na kompost a ony se přirozeně rozloží. Navíc, pokud zvolíte i dřevěný obal na kartáčky, získáte přirozený design koupelny, o jakém se vám ani nesnilo.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Mladší bez plastické operace a botoxu?

Plastické operace, liftingy a botoxové injekce dokáží ženy pěkně omladit. Ale ne všechny ženy na to mají čas,...
více…

Zdravé zuby dětí, to je výsledek správné péče jejich rodičů!

Zdraví nejen dětských zoubků závisí na tom, jak o ně budeme pečovat. A protože malé děti ještě nevědí, co je...
více…