Schody vám pomohou ke krásnému zadečku do plavek

Chystáte se na dovolenou? Koupila jste si nové úžasné plavky a nyní přemýšlíte, jak v nich co nejúžasněji vypadat? Není nic jednoduššího, než trochu zpevnit zadeček, aby vypadal přitažlivě. Nepotřebujete drastické diety, reklamy na hlad již nejsou v kurzu. Muži obdivují plnější tvary. Jen je třeba si nezaměňovat plnější za ochablé a visící.

zdraví, plavky, štíhlá postava, formování zadečku, cvičení, cviky na boky

1. Sbohem sladkostem

V první řadě musíte udělat jednu oběť z vašich slabostí. A tou je konzumace sladkostí a koláčů, které mají nejhorší vliv na tyto partie. Vyškrtněte je úplně z jídelníčku a nahraďte raději zdravějšími pamlsky. Kupte si v obchodě ořechovou tyčinku bez umělých přísad, hodně ovoce a kvalitní alespoň 70 procentní čokoládu. Ani dezertů se nemusíte úplně vzdát, pokud je budete vyrábět v zdravější nízkokalorické formě.

2. Posilování pomocí míče

Tímto cvikem si zároveň vyformujete i stehna. Jako pomůcku budete potřebovat malý míč na cvičení. Lehněte si na záda, obě nohy vyložte na nafouknutý míč a z této polohy postupně zvedejte zadek vzhůru. Cvičení je těžší, než kdybyste ho dělala pouze s nohama položenými na zemi. Dávejte si pozor, abyste do tohoto cviku zapojovala svaly na zadečku a správně je tak posílila. V začátcích si můžete dopomoci zapřením rukou do podložky.

3. Dávejte pozor na uhlohydráty

I když jsou uhlohydráty velmi důležitý zdroj energie, měla byste je v tomto případě omezit. Právě kvůli nim se spíše ukládá tuk v dolních partiích a bude se vám o to hůře pracovat na jejich formování. Vyhýbejte se časté konzumaci pečiva a těstovin. V případě nouze je vyměňte za zdravější alternativy z tmavé mouky.

4. Schody

Opravdu skvělý pomocník při formování zadečku. Či v práci, nebo u sebe doma začněte upřednostňovat tento způsob přesunu. Výtah je možná pohodlnější, ale pokud chcete v plavkách vypadat perfektně, za tuto oběť vám to stojí. Pokud máte vyšší nadváhu, zdolávejte schody pouze směrem nahoru. Opačně to působí jako velká zátěž na kolena, která je na ně kvůli váze o to náročnější. Svezte se proto zpět výtahem a pusťte se raději do dalšího výstupu. Mimochodem, takové cvičení výborně posiluje i srdce.

5. Běhání nebo rychlá chůze

Je jen na vás, kterou z těchto činností upřednostňujete více. Obě se skvěle hodí na formování zadních partií. Pomohou vám rychleji zbavit se tuku a zejména zadeček skvěle vyformují. A to oceníte i při plnější postavě, když potřebujete doladit nějaké chybičky. Nezapomínejte také na důkladnou rozcvičku. Natahováním svalů zase posílíte i inkriminovaná místa a uděláte tak hned dvojitou službu pro vaše úsilí.

6. Dobré tuky

Ty v sobě ukrývají omega mastné kyseliny, které pomáhají dostat do těla potřebné látky a zároveň se nastartovat na proces hubnutí. Najdete je například v avokádu, olivovém oleji a rybách. Zároveň pomáhají i vstřebávání vitaminů a tím nastartují metabolismus. Pokud se potřebujete zbavit tuků na zadečku, budou pro vás velmi důležitým pomocníkem, neboť díky nim nebudete mít chuť ani na nezdravé alternativy.

7. Posilování s gumou na cvičení

Klekněte si na kolena a gumu na posilování si chyťte do obou rukou. Do vzniklého obloučku vložte jednu z nohou a natáhněte ji směrem vzhůru. Takto ji posunujte směrem k zadečku a vší silou tlačte od sebe. Postupně formujete boky, zadní partie a stehna.

8. Omezte sezení

Věříme, že to bude problémem zejména při sedavém zaměstnání. Alespoň vždy, když je to možné, se projděte po kanceláři a procvičte tak trošku svaly. Protože právě dlouhé sezení způsobuje ochabnutí svalstva na zadečku a ztrátu kolagenu. Pokud nedokážete tento problém napravit, musíte se přimět pravidelně chodit do fitness centra a tvrdě si máknout na všech posilovacích strojích.

9. Upřednostněte syrovou stravu

Nemusí se z vás stát rovnou vitariáni. Stačí jen přidat do jídelníčku více syrové zeleniny a ovoce, které pomohou rychleji zabojovat i proti uloženým tukům. Ty pak zkombinujte s příjmem kvalitních nízkotučných bílkovin. Při přípravě masa upřednostňujte grilování bez tuku a vaření či dušení v páře.

10. Holubička a výpady

Jednoduché cviky, se kterými byste měla začít každý den. Nejprve se postavte rovně a začněte dělat výpady dopředu a dozadu tak, abyste cítila napětí na zadečku. Poté přidejte i stejnou sérii cviků, které nyní budete dělat do stran. Pokud máte dostatek času, nezapomeňte také na dvacet dřepů. Na závěr udělejte jednoduchou holubičku. Při udržování stability musíte stahovat i svalstvo na zadečku a tak ho perfektně formujete.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kotníkové trekové boty

Pořídit si vysoké trekové boty, to není pro aktivní turisty a turistky pouze módní záležitost, ale vyloženě...
více…

Skialpinistické a freeride batohy

Lyžování a snowboarding ve volném horském terénu, to jsou krásné, ale náročné sporty, které vyžadují také velmi...
více…

Trekingové hole – praktický pomocník nejen při túrách

Trekingové hole se stávají čím dál oblíbenější. Důvodem je zejména to, že je při chůzi může využívat...
více…

4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Cviky na posílení Achillovy šlachy a jako prevence úrazu

Achillova šlacha je velmi namáhaná část našeho těla. Spojuje lýtkové svaly s chodidlovým svalem a patní...
více…

Bolest kolen způsobuje nevhodný sport, nadváha a špatná strava

Bolest kolen, to může být příznak kloubního onemocnění, ale také to, že se k nim chováme macešsky. A nemusí to...
více…

Rty poškozují některé rtěnky, ale také olizování a nedostatek vitaminů

Péče o rty, to nejsou jen voňavé balzámy, které sice okamžitě dodají rtům svěžest a atraktivitu, ale dokonalé...
více…

O čem a čím se baví dnešní děti?

Asi by nebylo těžké uhádnout nejoblíbenější hračku malých i velkých dětí. Ale o tom, že si děti hrají s mobily,...
více…

Manželství není stále procházka růžovým sadem, ale vyplatí se na něm pracovat

Mnozí si myslí, že když dva lidé spolu žijí delší dobu v jednom bytě, je to jako manželství. Ale není! A i po...
více…