Vybíráme první oblečení pro miminko

Nákup prvního oblečení pro miminko je pro všechny nastávající rodiče určitě radostná záležitost. Věříme tomu, že všechny maminky i tatínkové chtějí dát svému drobečkovi jen to nejlepší a chtějí oblékat miminko tak, aby se cítilo dobře a bylo to nejroztomilejší na světě. Nákup kojeneckého oblečení ale může dát pořádně zabrat rodinnému rozpočtu. Proto vám dnes poradíme, jak vybírat první oblečení pro vaše miminko – co všechno budete potřebovat, jak a co vybrat, a jak se vyznat ve velikostech dětského oblečení.

Vybíráme první oblečení pro miminko

Napište si seznam

Budoucí rodiče, zvlášť pokud čekají prvního potomka, někdy nakupují chaoticky a přesně nevědí, kolik a čeho budou potřebovat. Existují ovšem užitečné rady, jak se vyvarovat častým chybám a nakupovat výbavičku pro miminko bez zbytečných výdajů navíc.

Abyste měli jistotu, že nakoupíte skutečně jen to, co pro miminko využijete, napište si seznam věcí, který důkladně promyslete, než se pustíte do nakupování.

Základní výbavička a oblečení pro miminko se bude lišit především podle ročního období, kdy se děťátko narodí. Není nutné nakoupit všechno hned nebo snad do zásoby. Oblečení pro miminko můžete nakupovat postupně dle momentální potřeby. Dneska už nákup dětského oblečení není vůbec složitý díky všudypřítomným e-shopům, kde můžete nakupovat z pohodlí domova.

Dětské dupačky

Velikosti kojeneckého oblečení

Pro novorozence nakupujte oblečení od velikosti č. 56. Nakupovat menší velikosti nemá moc cenu, protože miminka rychle rostou a menší oblečení by nestihly vynosit. Jiné je to u předčasně narozených dětí, které jsou opravdu maličké a nosí velikost od č. 50 i menší. V případě, že vaše miminko bude naopak větší, vybírejte velikost dětského oblečení od č. 62.

Oblečení pro novorozence se také označuje jako velikost „Newborn“, poté můžete narazit na velikosti podle měsíců věku. U kojeneckého oblečení jsou to velikosti odstupňované vždy po třech měsících – tedy 3, 6, 9 a 12.

Při výběru velikosti prvního oblečení pro kojence vám pomůže také váš lékař, který může celkem přesně říct, kolik miminko na konci těhotenství váží, a vy tak víte, jestli bude patřit mezi menší nebo ty větší.

Kojenecké body

Co všechno koupit?

Pamatujte na to, že oblečení pro nejmenší miminka by se mělo co nejméně oblékat přes hlavu.

  • Nezbytným kouskem jsou proto kojenecká body, která jsou zavinovací a velmi snadno se děťátku oblékají. Dnes najdete nekonečně mnoho variací na kojenecká bodýčka, stačí si jen vybrat podle barvy, vzoru či materiálu. Miminku můžete pořídit také zavinovací košilky, ze kterých miminko tak rychle nevyroste a využijete je tedy opravdu na maximum.

  • Největší klasikou, kterou jste nosili už vy, jsou určitě kojenecké dupačky. Všechny dupačky pro miminka mají na nohavičkách zapínaní na patenty, což velmi usnadňuje přebalování. Na seznam si připište i polodupačky (dupačky do pasu), zvláště pokud se vám miminko narodí v teplejších měsících. V noci se vaše miminko bude nejlépe cítit v pohodlném overalu na spaní.

  • Samozřejmostí jsou pak doplňky, které se nikdy neztratí, jako jsou čepičky, bryndáčky, či papučky.

  • Pokud se miminko narodí v létě, bude stačit, když mu navíc pořídíte slabší mikiny nebo svetříky na zapínání. V zimě toho budete potřebovat o něco více. Na seznam připište teplé svetříky a mikiny, čepičky a rukavice, punčocháče, zimní kombinézu a praktický fusak.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Mateřská dovolená nemusí být jen o přebalování a péči o miminko

Ženy na mateřské dovolené si často stěžují, že ztrácí kontakt se světem. A jiné by daly nevím co za to, kdyby ho...
více…

Rady pro péči o miminka, které platí napříč staletími

Rady svých babiček a prababiček si vyslechnou některé moderní maminky s nechutí, jiné se nad nimi zamyslí. Faktem je,...
více…

Masáž olivovým olejem pro miminka i jejich maminky

Olivový olej je zdravý produkt, který vzniká lisováním oliv. Je výborný v teplé i studené kuchyni, ale i v péči o...
více…

Malé děti potřebují železo, ale nic se nemá přehánět

Kojení patří mezi to nejlepší a nejcennější co může matka dítěti do života dát. Přesto jsou ženy, které kojit...
více…

Rady babiček, při kterých moderní maminky šílí

Vzhledem k tomu, že dnešní děti si často tykají s různými alergiemi není divu, že se o ně maminky bojí. Navíc je...
více…

Rodiče, kteří se hádají před dětmi, škodí i malým miminkům

Vztahy v rodině jsou někdy komplikované. Občasná hádka pročistí vzduch, ale nesmí být na denním pořádku a před...
více…

Péče o miminka zvětšuje mozek jejich maminkám

O tom, že s novopečenými maminkami cloumají hormony, by muži mohli napsat i knihu. Ale, že jim roste mozek, to určitě...
více…

Miminka mají ráda rozhovory, ale nešišlejte na ně

Komunikace s miminkem často svádí k různým zdrobnělinám, grimasám a šišlání. Není to nic neobvyklého, vidět...
více…

Vyšetření sluchu u novorozenců a včasné odhalení sluchových vad

Vyšetření sluchu novorozenců se provádí speciálním lékařským přístrojem, který ale nevlastní všechny...
více…

Jak obléci dítě do školky?

Jak obléci dítě do mateřské školy? Především funkčně, ale i s ohledem na estetické cítění a přání našich...
více…