Zdravá svačina, kterou si uděláte v klidu domova, zvýší váš pracovní výkon

Také se již v časných dopoledních hodinách nemůžete dočkat oběda a váš žaludek už dlouho volá po něčem k jídlu? Netrapte tak své tělo a dopřejte mu správnou a vyváženou svačinu, která vás nabije energií a zvýší chuť do práce. A navíc, když nenecháte žaludek vyhládnout, nevrhnete se s takovou vervou na oběd a zbytečně nebude konzumovat vše, co vám přijde pod ruce.

svačina, zdravá strava

Svačina je důležitá

Možná si myslíte, že svačina není být pro vaší práci tak důležitá, ale opak je pravdou. Výzkumy ukazují, že pokud jíte každé 4 hodiny, pomáhá to udržovat nabitý metabolismus a vysokou energetickou hladinu v těle. Neznamená to však, abyste při pocitu hladu hned rozjeli k automatu a vyndali si z něj čokoládovou tyčinku nebo slané chipsy. Dopřejte svému tělu jídlo plné živin, které jsou potřebné pro váš organismus.

1. Ovocný salát

V tomto případě je výběr ovoce jen a jen na vás (dle chuti), ale pokud byste se chtěli řídit obsahem vitamínů a minerálních látek, jednoznačně by vyhrálo avokádo. Ze všech druhů ovoce má největší podíl vitamínu B3, vitamínu E, draslíku, hořčíku a zinku. Druhou výbornou volbou jsou brusinky, které obsahují vitamin C, fosfor a železo. Do salátu klidně nakrájejte i banán, který se vyznačuje dostatkem selenu, meruňky s vitaminem Anebo pomeranč s vitamínem B1.

2. Okurka v kombinaci s jogurtem

Jednoduchým, ale chutným receptem na svačinu je i okurkový salát s bílým řeckým jogurtem. Okurka obsahuje velké množství antioxidantů a díky jejich konzumaci si zlepšujeme imunitu a poskytujeme tělu více energie. Složení této zeleniny tvoří až z 96% voda, která udržuje naše tělo správně hydratované.

3. Tuňák se zeleninovým salátem

Rychlá příprava a obrovský přísun bílkovin. Výhodou v tomto případě platí, že ani tuňák z konzervy není zkrácen o žádnou živinu, proto jej můžete klidně použít. Tento typ ryby obsahuje hodně omega-3 mastných kyselin, díky čemuž má pozitivní účinky na zdraví srdce, mozku či očí a bojuje i proti chronickým zánětům.

4. Pistácie

Chcete mít něco malého a chutného po ruce? Pistácie jsou bohaté na antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí, a beta-karoten, který se v organismu přeměňuje na vitamin A a podporuje zdraví očí. Nacházejí se v nich i esenciální aminokyseliny - arginin, který pomáhá zlepšovat imunitní systém, a fenylalanin zlepšující náladu.

5. Dýňová semínka

Rádi chroupete dýňová semínka? Nebraňte se tomu ani v práci. Jedna polovina šálku dýňových semínek obsahuje totiž až 14g kvalitních bílkovin. Kromě toho jsou vynikajícím zdrojem vitaminů skupiny B, vitamínu E a minerálů jako fosfor, hořčík, mangan a železo .

6. Proteinový koktejl

Dostali jste chuť na nějaký drink? Nejlepším řešením je příprava proteinového koktejlu, který uhasí žízeň a zároveň nasytí i žaludek. Přinášíme několik tipů:

  • 1 kopeček vanilkového proteinu, šálek pomerančové šťávy, led
  • 1 šálek ledové kávy, 1 kopeček čokoládové syrovátky
  • 1 banán, 1 lžíce arašídového másla, 1 šálek čokoládového mléka, led

7. Tofu pěna

Chcete si s sebou vzít něco sladkého a zdravého? Správnou volbou může být tofu pěna. Jak si ji můžete připravit? Stačí v mixéru rozmixovat všechny následující ingredience a můžete konzumovat: bílý řecký jogurt ,tofu natura, 1 lžíce kakaa, 3 lžíce medu,1 čajová lžíce vanilkové esence, 1 lžička arašídového másla, popřípadě rozinky, brusinky, ...

8. Celozrnný toast

Z pečiva je nejlepší volbou celozrnný toast, který můžete zkombinovat různými způsoby, ale vhodnou volbou může být toast s arašídovým máslem, plátky banánu a skořicí, která se použije pouze na finálního posypání.

9. Svačina na řecký styl

Máte chuť na pořádnou dávku proteinu? Sáhněte po řeckém jogurtu, který můžete dochutit kousky čerstvého ovoce, nakrájenými praženými mandlemi a celé to dochutit několika lžičkami medu (to je už jen na vás).

10. Vafle s ovocem

Pokud jste ochotni, věnovat přípravě svačiny více času, můžete zvolit jednoduchý recept na přípravu vlastních a zdravých vaflí. Jak na to? Umixujte dohromady ovesné vločky, čokoládový nebo jiný protein, 3 vajíčka, 1 lžíci kokosového oleje a 2dl mléka. Umixované ingredience dáme do vaflovače nebo na pánev a po úspěšném upečení servírujeme s ovocem nebo tvarohem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Potraviny z velkých obchodních řetězců mají akční ceny, ale...

Většina českých konzumentů vůbec nečte etikety a nezajímá je ani o to, co právě nakupují. Navíc výrobci sází...
více…

Domácí bylinkové máslo výborně chutná a zbaví vás i některých zdravotních problémů

Přemýšlíte, co si natřít na chléb? Paštiky a sýry jsou často nevalné kvality, navíc obsah dózy často nestačí...
více…

Čokoláda podporuje naše myšlení a zahání smutek

Milujete čokoládu, ale vyhýbáte se jí kvůli tomu, že pochybujete o tom, zda neškodí zdraví a štíhlé...
více…

Jogurt s probiotickým účinkem

Jak si vybrat jogurt, který nám bude chutnat a navíc bude obsahovat to, kvůli čemu tento zakysaný mléčný výrobek...
více…

Pečení domácího chleba z kvásku je pracnější, ale zdravější varianta

Slyšeli jste už o tom, že chléb z domácího kvásku je mnohem zdravější a lépe také chutná? Sdělíme vám proč a...
více…

Čočka je dobrá volba nejen pro diabetiky, lidi s nadváhou a vyznavače zdravé stravy

Čočka je známá a velice chutná luštěnina. Je to plodina, která nevyžaduje složitou úpravu a je hotová už za pár...
více…

Perimenopauza a menopaouza není lehké období, ale nepříjemné příznaky lze zmírnit

Perimenopauza přichází kolem čtyřicátého roku života ženy, ale klidně se může dostavit i dříve. Je provázena...
více…

Domácí arašídové máslo a jeho varianty s mákem a kokosem

Arašídové máslo je v poslední době často zmiňované v souvislosti se zdravím a zdravým životním stylem. Řeknete si...
více…

Problémy se spánkem může vyřešit změna stravy

Pokud chcete být čilí, funkční a stoprocentně výkonní, potřebujete dobrý noční spánek. Kromě těchto výhod má...
více…

Rozdíl mezi veganem a vegetariánem?

Láska ke zvířatům dohnala některé lidi k tomu, že ze své potravy vyloučili nejen maso, ale také všechny produkty,...
více…