Ženy, nechtějte být dokonalé, partnery dokonalost nefascinuje

Dokonalá žena vypadá v očích žen jako ta, která má neustále uklizeno, spořádané a čistě oblečené děti a navíc i permanentně dobře vypadá. Ale muži to často ani neocení a pro ně je ideálem žena, která je nechá volně dýchat. Nepeskuje je za to, že nechají na stole skleničku, v koupelně na zemi ponožky a za to, že chtějí jít s kamarády na pivo. Samozřejmě, že by si všimli, kdyby kolem nich takto kroužila žena s umaštěnými vlasy a vytahanými tepláky. Ale přece jenom na ženě víc hodnotí to, jestli umí vytvořit klidný domov, kam se rádi vracejí.

ženy, dokonalé ženy, rodina, partner, láska, vztahy

Nemusíte se měnit od základu,

život se skládá z drobných radostí. Žena není robot, a proto od ní nemohou partner ani rodina chtít, aby zvládala všechny povinnosti bez chybičky. Podle psycholožky představy o tom, co všechno by měla zvládat žena, aby byla dokonalá partnerka, přebíráme již během své výchovy, zejména od rodičů. Doba se však posouvá dál poměrně rychle a dnes ženy mnohem více zastávají v životě i role, které v minulosti neznaly. Nároky na ženy jsou v zaměstnání stejně vysoké jako na muže a k tomu mají ještě stále povinnosti v domácnosti a péče o děti. Aby byly ženy spokojené, neměly by zapomínat na sebe a své potřeby, záliby, najít si čas na jejich uspokojení a dopřát si zasloužený odpočinek nebo jiné potěšení. Muži mohou být při tom také nápomocní a některé domácí povinnosti vzít na sebe. Schopnost radovat se z drobností nám umožňuje vnímat každý den jako svátek. Proč si v klidu nevychutnat třeba kousek dobré čokolády? Čokoláda sama o sobě sice věci nevyřeší, ale přispěje k tomu, že zpomalíme, začneme vnímat, jak se cítíme a co potřebujeme k nabytí klidu či odpočinku. Právě v drobných radostech jsou zdroje pozitivních emocí, které nám pomáhají neutralizovat zátěž a stres.

V čem by chtěly ženy vynikat?

Ženám velmi záleží na tom, aby zvládaly více činností najednou. Myslí si to podle průzkumu 69% žen a 64% mužů. Ženám chtějí přirozeně fungovat multitaskingově. Akorát, stojí že je to stojí hodně energie a vzepřít se takovému nastavení vyžaduje skutečně hodně odhodlání a změnu postoje.

Jak této tendenci úspěšně vzdorovat?

Žena by si měla nejprve vážit sama sebe, mít se ráda a umět reálně odhadnout své síly. Okolí od žen často vyžaduje, abychom zvládaly více věcí najednou a ženy to dělají většinou automaticky. Pokud však tato tendence neumožňuje ženám, aby si našly čas na sebe, je důležité zastavit se a soustředit svou pozornost a zejména síly jen na to, co právě považují za nejdůležitější. Přitom by neměly zapomenout na psychohygienu a najít si čas na relax, což může být spánek, či čas strávený s knihou, nebo věnování se sportu, či jiné aktivitě.

Co je pro ženy nejdůležitější?

Odborníci i výsledky průzkumu se shodují v tom, že mateřství a péče o rodinu jsou pro ženy stále tou nejdůležitější z rolí. Z průzkumu až 67% českých žen uvádí, že děti a rodina jsou pro ně prioritou číslo jedna. Výsledek výzkumu potvrzuje, že ženám záleží na tom, aby jejich role matek a partnerek nebyla zasažena jednostranným budováním kariéry. Energie, kterou ženy přinášejí do společnosti, je harmonizující, nebojuje, je citlivější a pečlivěji. A vůbec není v rozporu s tím, jak ženy dokáží sladit pracovní a osobní život. Žena, která má vyřešen vztah ke své ženskosti a mateřství, si váží sama sebe a je schopna milovat bez podmínek, čímž vytváří to nejlepší zázemí své rodině. Současně je inspirátorkou a podněcovatelkou dobrých nápadů i ve svém pracovním prostředí.

A co na to muži?

Průzkum dále zjistil, že muži považují za nejdůležitější, aby žena byla milá a příjemná. V České republice vidí své partnerky jako dokonalé 80% mužů. Přitom 57% žen si to o sobě naopak vůbec nemyslí. Psycholožka připisuje tento fakt nízkému sebevědomí něžného pohlaví. Ženy jsou často k sobě kritické a více vnímají svá negativa než pozitivní stránky. Dávají si za vinu něco, co se jim nepodaří, a připomínají si to mnohem častěji, než věci, které úspěšně zvládnou. Je potěšitelné, že většina mužů považuje své partnerky za dokonalé. Zjištěný rozpor může být také způsoben tím, že muži své partnerky oceňují jen zřídka. K tomu však je třeba dodat, že většina žen také často zapomíná pochválit sebe či jiné i za věci, které jsou samozřejmostí. Ženy jsou vystaveny tlaku z kultu těla a krásy, který média vytvářejí. Porovnávání se s "dokonalými" ženami živí pochybnosti o jejich vlastním vzhledu a životním stylu. Muži, naštěstí, nepotřebují po boku ženu, která je ztělesněním nějakého aktuálního ideálu.  Cestu k tomu, jak být pro svého partnera opravdu dokonalou, vidí psycholožka ve vzájemném vytváření si šťastných okamžiků a oceňování se za to, co pro sebe partneři dělají. A právě každodenní prokazování radosti jak sobě, tak i partnerovi, se promítají do uctivého a láskyplného vztahu. A při tom žádné číslovky týkající se mír nehrají roli.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kamarád s bonusem aneb Není to láska, ale vztah bez budoucnosti

Máte za sebou ošklivý rozchod či rozvod a nechcete rovnou vplout do dalšího závazného vztahu, ale sami být...
více…

Muž s vařečkou v ruce je ideální typ pro manželství

Vaření stále pro většinu mužů zůstává “ženskou” záležitostí. Přesto roste počet mužů, kteří vaří. Pro...
více…

Proč muži hledají obyčejné ženy a berou si afektované zlatokopky?

Dnešní muži sice hledají “normální” ženy, ale většinou skončí u úplně jiných. Alespoň tohle si ty...
více…

Horoskop nevěry, která hrozí podle znamení

Hvězdy vědí víc než lidé. Jak jinak si vysvětlit, že lze předpokládat nevěru podle znamení zvěrokruhu? O jaké...
více…

Seznámení přes internet

Chcete se seznámit přes internet? A proč ne! Tuto moderní metodu seznamování využila již spousta osamělých lidí, ze...
více…

Seznámení se šesti typy mužů, od kterých štěstí nečekejte

Seznámit se s mužem většině žen nedělá problémy. Ale co potom, když to není ten pravý? Jak poznat muže již podle...
více…

Co muže v posteli zaručeně odradí?

Život není jen o sexu, ale rozumět si v jeho oblasti je pro většinu párů zásadní. Někdo ho bere tak samozřejmě...
více…

Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Jak odolat nevěře? Buďte šťastní!

I když nejste zrovna romantické duše, určitě jste se už sami sebe ptali čím to je, že některé lásky jsou zkrátka...
více…

Ideální věkový rozdíl mezi partnery a statistika rozchodů

V otázce věkových rozdílů má společnost často problém. Společnost někdy sama se sebou bojuje, aby dokázala...
více…