Vezměte kuchyni na ramena a cestujte!

Teplé počasí se blíží a tím pro mnohé z nás začíná období cestování a kempování. Jak to však vyřešit s vařením? Jednoduše, vezměte si kuchyň s sebou. 

Třeba i ledničku

A proč ne? Vždyť byť půjdete na několik dní pod stan, neznamená to, že si s sebou nemůžete vzít chutné jídlo, které musí být v chladném prostředí. Dnes už snadno koupíte chladničku na kempování. Vybrat si můžete přitom z více druhů. Pokud jedete přímo do kempu, kde je možnost mrazit si kapsy s mrazící náplní, stačit vám bude lednička polystyrenová. Je to vlastně velký polystyrénový box vložený do tašky z pevného igelitu se zipem.

Když ale kemp obejdeme a stanovat budeme samostatně, lepší volbou bude v tomto případě chladicí box nebo autochladnička. Máme možnost zvolit si mezi plynovými a termoelektrickými.

 

A co s nádobím?

Snad nejlepším řešením bude, když si pořídíte takzvanou piknikovou soupravu. Ta se většinou skládá z úplně všeho, co budeme při "stolování" v přírodě potřebovat, čili talíře, příbory, sklenice a misky.

Dobré je nenosit na kempování porcelán nebo sklo, mnohem vhodnější je nádobí a doplňky z plastu, které jsou lehké, nezaberou mnoho místa a po skončení pobytu v přírodě je prostě zahodíte do koše. K tomu si přibalte jeden, dva hrnce podle potřeby a nezapomeňte si odlít nějaký ten čisticí prostředek a zejména si vezměte dostatek papírových kapesníků a utěrek.

 

Mám brát i nábytek?

Jistě, ale ne hned váš velký kuchyňský stůl a dřevěné židle. Na cesty je nejvhodnější nábytek lehký a zejména skladný, aby se vám pohodlně vešel do auta. Dnes se dá koupit kempinkový nábytek ve složeném stavu přímo v cestovní tašce, takže již při jeho koupi budete vidět, kolik místa vám zabere v kufru auta.

U židlí dbáme o to, aby udržely stabilní polohu a aby vás při sebemenším nerovném povrchu "neshodili ze sedla". Dobré jsou také židle, které jedním pohybem lze změnit na relaxační lehátko.

V rámci nábytkové výbavy se vám ještě může hodit například skříňka pod vařič, skříňka na šaty do předsíně stanu nebo skládací stojan na prádlo.

 

A nakonec vařič a gril

To je to nejdůležitější, co potřebujeme po židlích, no ne? Jíst přece musíme. Pokud budete bydlet v kempu s elektrickou přípojkou, určitě upřednostníte elektrický dvouplotýnkový vařič. Častou a oblíbenou výbavou je vařič s propan-butanovou bombou. Ty dnes snadno koupíte v každém turistickém obchodě. Rychlovarná konvice je možná už tak trochu luxus, ale když máte tu možnost ji používat, tak proč ne?

Mnozí lidé si však už jen těžko představí pobyt v přírodě bez grilování. Proto si rozhodně pořiďte lehký a skladný gril. Součástí některých kempinkových dvouvařič však již dnes bývají i teflonové rošty na grilování, což je určitě vynikající nápad, který rozhodně při vašem pobytu v přírodě pozitivně oceníte.

 A pokud nechcete kupovat a nosit věci na kempování po jednotlivých kusech, můžete si koupit celou kuchyňskou soupravu, lépe řečeno, celou kuchyň v jednom, kterou jen v případě potřeby složíte a můžete si užívat komfort i v přírodě.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Granitové dřezy jsou odolné a jen tak je neponičíte

Když se řekne granitový dřez, řada z nás neví, jak vypadá a jaké jsou jeho užitné vlastnosti. Přitom tyto dřezy...
více…

Dřevěné obklady ze starých lodí, kterým naprosto propadnete

Originální, netradiční, s příběhem, tak přesně takto bychom mohli hovořit o dřevěných obkladech, které jsou...
více…

Jak vylepšit svou kuchyň? Mám pro vás zaručené tipy!

Zejména ženy tráví v kuchyni nepředstavitelné množství času, a proto by tato místnost měla patřit k tomu...
více…

Nahradí bambusová brčka konečně ta plastová?

Ve Spojených státech se denně použije více než 500 000 000 plastových brček. A kde skončí většina z nich?...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Otevřená kuchyň potřebuje dobrou organizaci a dostatek úložných prvků

Chcete mít kuchyň vzdušnou a navíc vše ihned po ruce? Tak si vyberte otevřenou variantu. Ale i zde je třeba kuchyňské...
více…

Nerezové police pozvednou vzhled každé kuchyně

Nerezová ocel má své zasloužené místo v moderní kuchyni. A právem. Snadno se udržuje, krásně vypadá a má i dlouhou...
více…

Snídaňový pult - ideální řešení nejen do malé kuchyně

Ne do všech kuchyní se pohodlně vejde jídelní stůl. Ale jak potom vyřešit to, že nechcete každé menší jídlo nosit...
více…

Pět tipů na originální změnu kuchyně

Nebaví vás vaše kuchyň? Tak ji změňte! A nemusíte ji hned celou  vyhazovat a nechat si udělat novou a nejlépe na...
více…