Spitzingsee - lyžování kousek od Mnichova

Přibližně 70 kilometrů od německého Mnichova se nachází lyžařské středisko Spitzingsee. Dobře ukryté v pohodlí Alp sídlí v obklopení stejnojmenného jezera a vrchů Stumplfingu, Taubensteinu a Spitzingsee.

Osm vleků je pravidelně spouštěných od časných ranních hodin do půl páté odpoledne, až do konce dubna. Areál patří sice k těm menším, ale se službami nezaostává za známějšími středisky. Výborně si zde můžete zalyžovat na sjezdovkách, které nabízejí všechny druhy obtížnosti.

Tréninkové centrum Němců

Nenápadná oblast, kde se ročně vystřídají tisíce turistů, je velmi oblíbená i u profesionálních lyžařů. Svou kondici tu před hlavní sezónou trénují hvězdy německého týmu, takže se nemusíte divit, když tu potkáte nějakou známou tvář. Pět kilometrů těch nejnáročnějších sjezdovek slouží každý rok i na jedny závody mužského a ženského FIS sjezdového turnaje. Spitzingsee se skládá ze tří tratí černého označení, třinácti červených a pěti modrých, které jsou určeny pro začátečníky a slabší lyžaře. Zatímco se budete spouštět po svazích, vaše děti budete mít doslova na dosah. Dětský park se totiž nachází rovnou u startu všech vleků. Kromě školených instruktorů je vybaven lákavými barevnými figurínami a krátkým třicetimetrových svahem, kde se děti mohou naučit základy tohoto sportu. Denní lístek vás vyjde na 29 eur, děti do 15 let platí jen 15 eur.

V trojici nejlepších

Kopcovitý terén je jakoby předurčen pro freerideové lyžování. Nemusíte se tedy obávat, tvůrci tohoto střediska mysleli i na fanoušky zmiňované zábavy. V sedle mezi vrchy Stumpfling a Bodenschneid se nachází další překvapení - tentokrát pro snowboardisty. Burton snowpark se propracoval mezi německou špičku a patří mezi tři nejlepší místa v zemi. Na vytvoření jednotlivých překážek se podílel i profesionální závodník Christophe Schmidt, který si tu stále chodí rád zajezdit. Skoky, volný sjezd, nebo zatáčky jsou pravidelně doplňovány o skvělou muziku, která vám ještě podpoří chuť do snowboardování. Jednotlivé části a rampy jsou rozděleny po téměř půl kilometru dlouhém úseku. Pokud dostanete během dne chuť na něco dobrého, nemusíte ani chodit do základního tábora pod vleky. Několik bufetů s občerstvením je rozděleno i podél celé trasy.

Lezení, sáňkování a dětský festival

Středisko si kromě kvalitních svahů zakládá i na dobrém aprés ski programu. Jelikož se nachází daleko od civilizace, chápou, že musí vyplnění volného času připravit přímo na místě, jinak nepřitáhne žádné hosty. Pokud oblast navštíví tuhý mráz, můžete se těšit na bruslení přímo na jezeře. Téměř 10 kilometrů speciálních tratí je připraveno jen pro vyznavače sáňkování. Ve společnosti zkušeného instruktora se můžete vydat na zimní vycházku do hor spojenou s lezením po zamrzlých skalách. Na konci února se my dospělí můžeme zúčastnit amatérských lyžařských závodů. Březen bude pro změnu patřit těm nejmenším. Přichystali pro ně totiž dětský festival sněhu, plný her, zábavy a různých překvapení.

Tipy a závěr:

Každý čtvrtek a pátek se provádí ve Spitzingsee od 16.30 do 19.30 noční lyžování. Zaplatíte za něj 15 eur a po vybláznění se na sněhu můžete pokračovat na diskotéce ve společnosti zábavy milovných domácích.

V létě se středisko změní na příjemné horské turistické centrum. Buď můžete odpočívat dole u jezera a trávit večer u ohýnku nebo se vydáte do nedalekého Mnichova, nebo projdete pár tras a prozkoumáte celé okolí.

Pod svahy na vás čeká skoro 2000 volných parkovacích míst, které máte při zakoupení lyžařského lístku zdarma. Stejně bezplatná je i skibusová doprava.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak přežít sněhovou lavinu

Lavina je masa sněhu, která se náhle sesune dolů svahem. Člověka dokáže usmrtit hned několika způsoby - mechanicky...
více…

Jak se připravit a chovat na horské túře

Turistika, vysokohorská turistika, horolezectví, skialpinismus a další outdoor aktivity jsou hezké trávení volného...
více…

Jak poznat kvalitní spací pytel, který vás zahřeje i při nízkých teplotách?

Spací pytel je potřebným vybavením každého dobrodruha, který rád vyráží do přírody. Důležité je, aby spacák...
více…

Komfortní spaní v přírodě: Outdoorové vybavení HUSKY

HUSKY je česká firma, která se specializuje na výrobu outdoorového vybavení. Nabídnout může batohy, spací pytle,...
více…

Dálniční známky v roce 2021 aneb jaké změny nás čekají?

Od nového roku už konečně nebude potřeba vylepovat na přední sklo aut papírové dálniční známky, po letech...
více…

Dovolená se psími mazlíčky? Dáme vám hned 4 tipy

Letní dovolená se pomalu blíží a spousta z nás začíná s plánováním už nyní. Není divu, jelikož čekat na...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Pět aktivit, které rozpohybují vaše tělo v zimě

Po několika dnech strávených na gauči nebo za stolem možná pociťujete nevysvětlitelnou únavu až nudu a vaše údy...
více…