Cestovní tašky, duffle

Cestujete na dovolenou, na trénink do fitness centra, na krátký wellness nebo třeba jen na pár dní na návštěvu rodičů? Pokud pomineme ty, kteří bezhlavě nahází své věci do kufru auta, tak na každé cestování potřebujete dostatečně objemné zavazadlo, do kterého se vejde vše potřebné. A takové je i zavazadlo typu duffle (vak). Zavazadlo, které se vyznačuje tím, že je skladné a lehké, ale zároveň dostatečně prostorné. A co by ještě mělo mít takové univerzální cestovní zavazadlo? Tak to si můžete přečíst v našem článku, kde najdete i praktické odkazy, kde takové zavazadlo koupit. 

duffly, cestovní tašky, vakové tašky, cestování

Velikost cestovní tašky

Velikost cestovní tašky odpovídá účelu, druhu pobytu, dopravnímu prostředku, kterým budete cestovat a počtu věcí, které nutně musíte mít s sebou. Jinými slovy je rozdíl, zda cestujete k rodičům, na tréninkové soustředění nebo do hotelu, kde budete mít vše all inclusive. Koupit si můžete tašku se středním objemem kolem třiceti litrů, ale také velkou tašku se 120 litrovým vnitřním prostorem. Super jsou také tašky, které se dají objemově zvětšit.

Materiál

Materiál by měl zcela jistě nepromokavý a odlehčený. Ideální je, když navíc odpuzuje vodu a má zvýšenou odolnost proti prodření. Většinou jsou cestovní tašky šité ze speciálního nylonu, který dokonale splňuje tyto vlastnosti. Cestovní tašku často pokládáte na zem, proto je téměř nutností zesílené dno a kvalitní šití, nejlépe dvojité švy. 

Značka

Bez obav můžete vybírat tašky americké jedničky v outdoorových produktech firmy Osprey. Chybu neuděláte ani s cestovní taškou světoznámé a léty ověřené kvality z Čech, firmou Singing Rock nebo mezinárodní, původně americkou značkou Lowe Alpine. Kvalitních outdoorových výrobců je více, ale i zde platí, že nevybíráte produkt na jedno použití a chránit vaše osobní věci by měla kvalitní taška, která nepodléhá tolik módě a vydrží roky.

Praktické vychytávky

Mezi praktické vychytávky pytlových tašek patří zasunovací nebo odepínací ramenní popruhy, které tašku v mžiku změní na pohodlný batoh, který vám umožní mít volné ruce. Zcela jistě taková taška pohodlný batoh nenahradí, ale na částečné poponášení jsou popruhy ideální. Samozřejmostí by také měly být reflexní prvky. Pokud cestuje taška odděleně, tak jsou nezbytností uzamykatelné zipy. A určitě by neměly chybět uzavíratelné vnitřní kapsy, vnější kapsy a pohodlné madlo na přenášení.

Cena

Cena cestovní tašky se odvíjí od objemu použitého materiálu a samozřejmě že i zde se platí za značku. Cena za ověřenou kvalitu se pohybuje většinou od dvou tisíc výše

Kde nejlépe vybrat dokonalou cestovní tašku?

Největší výběr cestovních tašek najdete v internetových obchodech, ale vybírejte jen z těch ověřených! Cestovní tašku si můžete v klidu domova vyzkoušet, a když to nebude ono, tak ji nepoškozenou a v originálním obalu poslat zpět do 14 dnů. V klidu si cestovní tašku prohlédnete a zkusíte její pohodlné nošení po bytě. Některé ověřené internetové obchody mají i své kamenné prodejny, kam si můžete nechat produkt zaslat nebo i vybrat. Při výběru pamatujte také na to, že cestovní taška dotváří image člověka při cestování, proto by vás měly zaujmout nejen její praktické vlastnosti, ale také originální design.

 

comments powered by Disqus