Chorvatsko nadchne rodiny i dobrodruhy

Chorvatsko to je destinace, která nadchne každého cestovatele a rekreanta!

Poloostrov Istrie patří mezi hojně navštěvované evropské přímořské oblasti. Najdete zde 445 km členitého mořského pobřeží, čisté moře a pláže pro každého.

Chorvatské ostrovy jsou paralelními světy sami pro sebe, každý má svůj život, svůj duch a svůj příběh. Mezi chorvatskými ostrovy musíme vyzvednout Kornati, mistrovské dílo přírody, zatímco malé Šibenské ostrovy jako je například Krapanj jsou pravým místem pro dovolenou.

Před Splitem se nachází nejslunnější ostrov Hvar s nejstarším divadlem v Evropě. Ostrov Brač je známý dvě stě metrů dlouhou oblázkovou pláží Zlatni rat, která je rájem pro surfaře, blízko Visa nachází se Modrá jeskyně - přírodní fenomén Jadranu. Na jihu Chorvatska se nacházejí lesnaté ostrovy Korčula, dům Marka Pola a zelené Elafitské ostrovy před Dubrovníkem.

Chráněná krajinná oblast Učka zahrnuje horský masív Učka a část Ćićarije s celkovým povrchem 160 km2 na východní straně Istrijského poloostrova. Nejvyšší vrch Učky je Vojak, kde se nachází i věž, která slouží jako rozhledna a zároveň se zde prodávají suvenýry. Z rozhledny je překrásný výhled, který vám vyrazí dech: ostrovy Krk, Lošinj a Cres, Gorski kotar a Istrijský poloostrov.

Učka je bohatá různou flórou a faunou a vyjímají se zde druhy jako je Učský zvonek a vzácný sup bělohlavý. Musíme zmínit i staleté lesy jedlého kaštanu (maruna) bučiny a různé druhy léčivých rostlin a plodů. Svědkem toho, že se zde žilo už odedávna je lidskou rukou vytvořené dědictví.

Pro dobrodruhy jsou zde různé možnosti: od různých tratí pro horské kolo, skal na lezení (nejpopulárnější je Vela Draga), paragliding až po jednoduchý trekking a ježdění na koni na čerstvém vzduchu v překrásné krajině.

Milovníci kulturních historických památek si určitě nenechají ujít prohlídky míst jako je Umag, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, Novigrad. Nevšední spojení přírodních krás s antickým, starochorvatským, románským uměním nabízí hostům mnoho možností odpočinku a zábavy.

Nachází se zde i největší množství kvalitních soukromých ubytovacích možností na Jadranu. Přitažlivou oblast šibenické riviéry dělají dva národní parky. Národní park Kornati nabízí své nádherné Kornatské souostroví s výjimečným zobrazením kamene, moře a ticha. V národním parku Krka návštěvníci mohou obdivovat řeku protékající kaňonem s jezery a vodopády, které sama i vytváří.

Naplánujte si návštěvu nádherného národního parku Krka. Vstup děti od 7 do 14 let je 9,5 eur, dospělí: - 12,83 EUR. Výlet lodí děti od 7 do 14 let je 9,5 eur, dospělí zaplatí 13,51 eur.

Zadarská riviéra se nachází v rozdělené části Jadranu s množstvím malých zátok, ostrůvky a ostrovy, které můžete navštívit i vy. V oblasti najdete i Vranské jezero, největší přírodní jezero Chorvatska. Zadarská oblast má více než 200 ostrovů a ostrůvků, rozprostírajících se ve čtyřech řadách rovnoběžně s pobřežím.

Ceny potravin u nás a v Chorvatsku nejsou tak odlišné, abyste si museli naložit plný kufr jídla na cestu na dovolenou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dubrovník

Dubrovník byl v minulosti Lordem Byronem označen za perlu Jadranu a toto označení mu právem náleží dodnes. Po celá...
více…

O Chorvatsku

Chorvatsko leží na rozhraní Balkánského poloostrova a Střední Evropy. Na severu země se rozprostírají nížiny,...
více…

Kraťasy - na treky i do města

Krátké nebo tříčtvrteční, šortky, bermudy nebo kraťasy? Také jste si oblíbili jejich nošení a ukládáte je až s...
více…

Nepromokavé kalhoty

Nepromokavá bunda a nepromokavé kalhoty, to je základ outdoorového vybavení, které využijete nejen na horách....
více…

Mikiny a svetry na outdoorové aktivity

Mikiny a svetry patří v zimním a chladnějším období mezi oblíbené části oblečení. Na to, aby nám při venkovních...
více…

Vesty - péřové, proti větru a zateplené

Vrstvení oblečení je vynikající předpoklad k tomu, aby nám v chladu, vlhku a větru nebyla zima. Pokud si vyberete jako...
více…

Zimní a zateplené bundy

Alespoň jednu zateplenou bundu máme ve svém šatníku všichni. Ale pozor! Vybrali jste si tu správnou a dokonale...
více…

Bundy proti větru

Bundy proti větru neboli “větrovky” jsou populární mezi sportovci a lidmi, kteří milují aktivní pohyb velkou řadu...
více…

Posilování

Můžete mít kvalitní lezečky, dostatek magnézia a ty nejspolehlivější vychytávky pro horolezce, ale stejně nikam...
více…

Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…