Chorvatsko nadchne rodiny i dobrodruhy

Chorvatsko to je destinace, která nadchne každého cestovatele a rekreanta!

Poloostrov Istrie patří mezi hojně navštěvované evropské přímořské oblasti. Najdete zde 445 km členitého mořského pobřeží, čisté moře a pláže pro každého.

Chorvatské ostrovy jsou paralelními světy sami pro sebe, každý má svůj život, svůj duch a svůj příběh. Mezi chorvatskými ostrovy musíme vyzvednout Kornati, mistrovské dílo přírody, zatímco malé Šibenské ostrovy jako je například Krapanj jsou pravým místem pro dovolenou.

Před Splitem se nachází nejslunnější ostrov Hvar s nejstarším divadlem v Evropě. Ostrov Brač je známý dvě stě metrů dlouhou oblázkovou pláží Zlatni rat, která je rájem pro surfaře, blízko Visa nachází se Modrá jeskyně - přírodní fenomén Jadranu. Na jihu Chorvatska se nacházejí lesnaté ostrovy Korčula, dům Marka Pola a zelené Elafitské ostrovy před Dubrovníkem.

Chráněná krajinná oblast Učka zahrnuje horský masív Učka a část Ćićarije s celkovým povrchem 160 km2 na východní straně Istrijského poloostrova. Nejvyšší vrch Učky je Vojak, kde se nachází i věž, která slouží jako rozhledna a zároveň se zde prodávají suvenýry. Z rozhledny je překrásný výhled, který vám vyrazí dech: ostrovy Krk, Lošinj a Cres, Gorski kotar a Istrijský poloostrov.

Učka je bohatá různou flórou a faunou a vyjímají se zde druhy jako je Učský zvonek a vzácný sup bělohlavý. Musíme zmínit i staleté lesy jedlého kaštanu (maruna) bučiny a různé druhy léčivých rostlin a plodů. Svědkem toho, že se zde žilo už odedávna je lidskou rukou vytvořené dědictví.

Pro dobrodruhy jsou zde různé možnosti: od různých tratí pro horské kolo, skal na lezení (nejpopulárnější je Vela Draga), paragliding až po jednoduchý trekking a ježdění na koni na čerstvém vzduchu v překrásné krajině.

Milovníci kulturních historických památek si určitě nenechají ujít prohlídky míst jako je Umag, Poreč, Vrsar, Rovinj, Pula, Novigrad. Nevšední spojení přírodních krás s antickým, starochorvatským, románským uměním nabízí hostům mnoho možností odpočinku a zábavy.

Nachází se zde i největší množství kvalitních soukromých ubytovacích možností na Jadranu. Přitažlivou oblast šibenické riviéry dělají dva národní parky. Národní park Kornati nabízí své nádherné Kornatské souostroví s výjimečným zobrazením kamene, moře a ticha. V národním parku Krka návštěvníci mohou obdivovat řeku protékající kaňonem s jezery a vodopády, které sama i vytváří.

Naplánujte si návštěvu nádherného národního parku Krka. Vstup děti od 7 do 14 let je 9,5 eur, dospělí: - 12,83 EUR. Výlet lodí děti od 7 do 14 let je 9,5 eur, dospělí zaplatí 13,51 eur.

Zadarská riviéra se nachází v rozdělené části Jadranu s množstvím malých zátok, ostrůvky a ostrovy, které můžete navštívit i vy. V oblasti najdete i Vranské jezero, největší přírodní jezero Chorvatska. Zadarská oblast má více než 200 ostrovů a ostrůvků, rozprostírajících se ve čtyřech řadách rovnoběžně s pobřežím.

Ceny potravin u nás a v Chorvatsku nejsou tak odlišné, abyste si museli naložit plný kufr jídla na cestu na dovolenou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dubrovník

Dubrovník byl v minulosti Lordem Byronem označen za perlu Jadranu a toto označení mu právem náleží dodnes. Po celá...
více…

O Chorvatsku

Chorvatsko leží na rozhraní Balkánského poloostrova a Střední Evropy. Na severu země se rozprostírají nížiny,...
více…

Sněžnice

Milujete zimní procházky a brouzdání čerstvě napadaným sněhem? Rádi byste se podívali i do míst, kde nejsou...
více…

Kempingové vybavení - nábytek, chladící zařízení a doplňky

Kempování, to nejsou jen výlety a vodní radovánky. To jsou také chvíle, kdy si chcete pohodlně posedět, popovídat a...
více…

Kempingové vybavení - vařiče

Kempingový vařič je naprosto univerzální a nepostradatelný pomocník nejen pro dovolenou v kempu, ale také jako...
více…

Kempingové vybavení - grily

Chystáte se strávit víkend nebo rovnou delší dovolenou v kempu? Tak to si s sebou nezapomeňte přibalit gril a grilovací...
více…

Elektronika pro outdoorové aktivity

Elektronika v outdoorové výbavě na horské výšlapy a pobyty mimo civilizaci není pouze symbol toho, že jste jejími...
více…

Doplňky ke stanům, servis a impregnace

Bezproblémový pobyt ve stanu, bivakovacím vaku nebo pod stanovým přístřeškem, to není jen o nákupu vysněného typu a...
více…

Bivakovací (žďárské) vaky

Nocování ve stanu s sebou přináší řadu výhod, ale pokud cestujete nalehko, můžete využít k přespání ve volné...
více…

Stany, stanové a plážové přístřešky

Nocování v kempu, ve volné přírodě nebo na vyhřáté mořské pláži s sebou přináší postavení malého mobilního...
více…