Doprava v Thajsku

Má velice mnoho podob. Můžete si vybrat nejdražší a nejluxusnější profesionální klimatizované autobusy nebo nejlevnější vlaky, které jedou krokem, jsou nacpány zvířaty, lidmi a pytli s rýží.

Městská doprava: 

Bangkok je město s největšíma dopravníma zácpami ve světě. Pohybovat se po ulicích tohoto města bývá značně obtížné – doprava je přetížená. Tuk-tuky, taxi, rikši tyto všechny dopravní prostředky čekají na příležitost výdělku. Nesedejte si do vozu nebo do čehokoliv pokud si předem nedohodnete cenu za dopravu na místo určení. Dá se i smlouvat. Levné jsou městské autobusy, které jezdí do noci, ale může být problém se domluvit. Velice výhodnou variantou je říční doprava. Je to velmi pohodlný, levný a rychlý způsob dopravy v centru. Říční doprava jezdí pravidelně. Podél řeky je mnoho přístavišť, kde lze pohodlně nastoupit

Dalším nejpočetnějším a nejoblíbenějším dopravním prostředkem v Thajsku jsou motorky. Na motorce jezdí celé rodiny a je to součást vybavení každé domácnosti. Jezdí na nich celé rodiny, děti, staří lidé či školáci do školy. Motorka je neodmyslitelnou součástí Thajska. Pozor! V Thajsku se na silnicích jezdí vlevo.

Vlak: 

Thajsko má čtyři železniční tratě, které spojují Bangkok s jižní, severovýchodní, východní a severní částí země. Vlaky jsou velmi levné a velmi pohodlné. Bohužel nejezdí všude a často je nutné smířit se s tím, že se ztratí hodně času při čekání na vlak. Vozy první třídy bývají klimatizované, mají jednotlivé kupé a jídelní vozy. Ve třetí třídě jsou jen dřevěné lavice a větráky. Můžete zde ale pozorovat život a zvyky domorodců. Na nádraží i v uličkách vlaků se neustále proplétají prodavači, kteří nabízejí tradiční thajské pokrmy. Pokud pojedete vlakem dlouho, jsou vhodné lůžkové vozy.

Trajekt:

Na turisticky navštěvované ostrovy se velice snadno dostanete pravidelnými trajektovými linkami. Obrňte se ale trpělivostí. Aby trajekt vyjel, musí být zaplněna alespoň polovina míst na lodi. V období dešťům mnoho linek mimo provoz.

Autobus:

Do většiny velkých měst jezdí z Bangkoku přímé autobusy. Autobusy jsou udržované a rychlejší. Ve většině případů jsou vybaveny klimatizací, videem, toaletou a pohodlnými sedačkami. Pokud jedete déle, podává se občerstvení a na požádání i deky na přikrytí. Pokud pojedete klimatizovaným autobusem, nezapomeňte si vzít i teplejší oblečení. Bez klimatizace jsou místní autobusy, které jezdí i do malých měst a vesniček. Jsou pomalejší, velice často přeplněné a po cestě je velké množství zastávek. Nedivte se, když řidič zastaví a bez ohledu jak je autobus plný a jde se najíst. Zadní sedadla autobusů jsou většinou vyhrazena mnichům a bylo by dobré je nechat prázdné.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dream World nejoblíbenější zábavní park v Thajsku

Dream World. Pokud máte děti nebo se i vy rádi zabavíte, určitě musíte navštívit tento zábavní park v Bangkoku....
více…

Marina Park v Thajsku

Marina park je součástí Safari parku nedaleko Bangkoku. Je to výborný rodinný výlet na celý den. Projděte se v Zoo...
více…

Safari park v Bangkoku-Thajsko

Safari World se skládá ze dvou částí a to: Safari park a Marine park/mořský park/. Celé safari se rozkládá na...
více…

Hadí farma v Bangkoku

Thajsko je exotická země, do které létá z Česka pořád více turistů. Lákají je tam památka, thajské masáže,...
více…

Největší chrám v Bangkoku Wat Pho - Thajsko

Wat Pho /chrám ležícího Buddhy/ je největším chrámem v Bangkoku a je znám hlavně svou obří sochou ležícího...
více…

Zoo v Thajsku

Zoo Dusit v Thajsku bylo původně součástí královského paláce Dusit a v podstatě bylo první thajskou zoologickou...
více…

Vodní doprava v Bangkoku - Thajsko

Pokud pojedete do Bangkoku, je nutností pro každého návštěvníka tohoto města výlet na řece. Existuje mnoho...
více…

Nejvýznamnější chrám v Thajsku Wat Phra Kaeo

Nejvýznamnějším chrámem Thajsku je chrám smaragdového Buddhy /Wat Phra Kaeo/, který se nachází v Bangkoku v...
více…

Co je to wat? Thajsko

Wat je soubor staveb, které se používají jako chrámy, kulturní centra i buddhistické kláštery. Thajské...
více…

Národní parky v Thajsku

Národní parky Thajska jsou známé svojí bohatou faunou a flórou. Poskytnou Vám pohled na nezapomenutelné scenérie a...
více…