Cvičení pro moderní lidi - antigravity jóga

Na jedné straně přibývá pasivních lidí, které tráví dlouhé hodiny u svých počítačů, ale také přibývá i těch, kteří se chtějí originálně protáhnout, zlepšit si náladu a přijít mezi lidi. A pro kreativní lidi jsou určena i moderní cvičení se zajímavými názvy a způsoby cvičení. Mezi ně patří i antigravity jóga. Trénink právě této nové sportovní disciplíny již uchvátil spoustu lidí na celém světě. Kromě toho, že si znamenitě posílíte tělo, zažijete i krásné dobrodružství!

antigravity jóga, cvičení, sport

Co je antigravity?

Tento moderní komplexní cvičební systém se od jiných odlišuje zejména tím, že jako pomůcku využívá speciální "houpací" síť. Proto samotný název "antigravity". Síť se využívá jako pomůcka při bezbolestném strečinku, odpočinku vsedě či vleže, ale vynikající výsledky má i její použití při posilovacích cvicích. Stačí si do ní zavinout zápěstí, kotníky, či jiné části těla podle návodu instruktorky a zpevňování může začít. Cvičí se však nejen ve vzduchu a hlavou dolů, jak se o trénincích někdy nespravedlivě říkává, pro klienty je připraven rozsáhlý program, využívající podložku i samotnou síť. Pokud jste předtím antigravity nevyzkoušeli, možná vás obrázky trochu znejistí. Zvládnu to? Nebude to příliš náročné? Ale obavy nejsou namístě. Lektoři říkají, že cvičení zvládne každý, dítě, fyzicky zdatný sportovec i absolutní nováček. Speciálně navržené sítě také udrží i těžší váhy, proto je antigravity vhodné i pro ně.

Samotné cvičení vzniklo v Americe z jedné akrobatické show

Zájem, který vyvolala v divácích, přinutil trenéry přetvořit samotný program tak, aby si ho mohli vyzkoušet i netrénovaní. Za objevitele je považován jistý gymnasta Christopher Harrison, který vnesl do systému prvky jógy, pilates, tance a gymnastiky a vytvořil tak funkční a komplexní program pro všechny budoucích cvičence.

Jdeme na to

Velkou výhodou antigravity je fakt, že přináší impulzy nejen pro tělo, ale i mysl. Cvičení v sítích vyvolává tvorbu adrenalinu i edorfinů a je mimořádně vzrušující. Mnozí, kteří trénink navštívili, popisují první kontakt s ním jako návrat do bezstarostných dětských dob. Díky soustředění, které vyžaduje, se snadno odbourá stres a uvolní napětí. Při cvičení nad zemí je třeba zapojit všechny velké svalové skupiny, čímž antigravity efektivně vyrovnává svalovou nerovnováhu. Vycházeje z principu pilates a jógy vás naučí, že pohyb by měl vycházet zejména z břišního svalstva, kde máme ukotvené centrum naší energie. Na síti můžeme ležet, sedět, viset i stát. Natáhneme zkrácené šlachy, uvolníme svalové napětí i bolestivá záda. A zejména zažijete zábavu a dobrodružství. Vždyť si jen představte pohybovat se zcela svobodně v 3D prostoru, užívat si houpání a bezbolestný strečink. Kdo to zkusil, ví, že antigravity představuje jedinečný program.

K nám přišlo cvičení z Milána,

kde již déle zaznamenávalo velký úspěch. Obavy z toho, zda zaujme i opatrné Čechy, rychle zmizely. Zábava na sítích chytí každou dobrodružnější povahu a pohled na vyrýsované postavy certifikovaných instruktorek ve vás vzbudí touhu překonat svůj limit. A i to je jedna z výhod tréninků. Závěsné sítě efektivně zeštíhlí a zpevní svalstvo a ukáží vám netušené možnosti vašeho těla.

Hodina antigravity

Při vstupu do místnosti, kde ze stropu visí sítě jako u babičky v zahradě, možná pocítíte zvláštní šimrání v břiše. Skutečně mě to udrží, je to bezpečné? Ale nemějte strach, sítě jsou zkonstruovány tak, aby udržely váhu do 500 kilogramů. Z videí a obrázků mohou některé cviky působit neuvěřitelně krkolomně, ale opora, kterou vám síť poskytne, vás ihned zbaví pocitu nejistoty. Hodina trvá většinou tradičních 60 minout a je složena z několika na sebe navazujících částí. Relax, masáž, posilování a strečink se střídají podle kondiční úrovně klientů. Správná instruktorka se vás předem zeptá, zda jste nováček, jestli pravidelně cvičíte a máte již předchozí zkušenosti s antigravity. Podle informací přizpůsobí hodinu vašim možnostem. Připravte se na to, že hodina antigravity je finančně náročnější. Jelikož se jedná o nový typ cvičení, který vyžaduje investici centra do speciálních sítí, u nás  ještě antigravity studií není mnoho. Výhodou je, že každá hodina je jiná a tak se vám nestane, že už po prvních trénincích zhruba víte, jak bude další probíhat. Lektoři mají zkušenost, že až 90 procent nováčků se po první hodině vrátí a v antigravity chce dále pokračovat. A to je skutečně dobrá vizitka.

Pozor na ...

Cvičení má i své omezení. Nezapomínejte, že alespoň hodinu před cvičením není vhodné nic jíst, aby byl pohyb efektivní a nezatěžovali jste při něm trávicí systém. Důležité je dodržování pitného režimu, ve stavu beztíže by vám však "bublající břicho" mohlo překážet, takže to během hodiny s přísunem tekutin není třeba přehánět. Před tréninkem raději odložte všechny prsteny, náramky a náušnice. Předejdete tak zbytečným zamotání či škrábancům. Vyberte si pohodlné oblečení z neklouzavého materiálu a na první hodinu zvolte tričko i bavlněné legíny s dlouhým rukávem. S antigravity by se raději měly rozloučit těhotné ženy, lidé s poruchou míchy, páteře, kloubů a také pacienti s vysokým krevním a nitroočním tlakem. Někteří cvičenci si stěžují na občasnou nevolnost. Nesmíme však zapomínat na to, že i když se "točení hlavy" náhodou objeví, po pár trénincích většinou úplně zmizí. Je totiž následkem pro organismus nového druhu pohybu, který musí mozek nejprve zpracovat. Odměnou vám však bude lepší koordinace a rovnováha. Tu však třeba ze začátku nastartovat a antigravity je ideální pomůckou. Takže, důvěřujte hedvábné síti a pusťte se do toho!

Proč zkusit antigravity

 • Redukuje váhu a díky zábavné a inovativní formě zvyšuje vytrvalost a touhu dosáhnout lepších výsledků.
 • Podporuje trávení a činnost trávicího systému.
 • Tvaruje postavu a je mimořádně účinné při rýsování problematických partií těla.
 • Eliminuje stres a nervozitu a zpomaluje proces stárnutí organismu.
 • Zlepšuje pružnost, flexibilitu organismu.
 • Díky masáži lymfatických uzlin pomáhá detoxikovat organismus.
 • Podporuje prokrvení a okysličení těla.
 • Posiluje vnitřní, hluboké břišní svalstvo, čímž zlepšuje funkci orgánů v břišní dutině.
 • Na hodinách se klient učí správně dýchat, čímž nejen napomáhá okysličit své tělo, ale zlepšuje také svou kondici a v psychicky náročných situacích mu správné dýchání pomůže uvolnit napětí.
 • Antigravity je prevencí proti osteoporóze, posiluje kosti i vazivo.
 • Zlepšuje rovnováhu.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Dance jóga - cvičení pro všechny, kteří mají v těle rytmus

Dance jóga je originální druh pohybu. Jedná se o jógu, kterou dotváří tanec. Vznikla na základě spojení...
více…

Fitness a jak to bylo s historií sportovní kultury

Cvičení lidé milovali od pradávna. Jen jeho podoba se staletími měnila. A mění se i terminologie. Tak často...
více…

Cyklistika účinně snižuje riziko infarktu a cukrovky

S přivítáním teplejších dnů si mnozí vzpomenou, že je čas oprášit kola a vyrazit na některou z mnoha...
více…

Cvičení chce správnou motivaci

Nechce se vám jít cvičit? Nejprve jste byli plní elánu, měli jste naplánovaná pravidelná cvičení a vše plynulo...
více…

Cvičení, které změní vaše tělo - bodystyling

Bodystyling - cvičení, které změní vaše tělo! Jedná se účinnou kombinaci aerobního cvičení se silovým. Stačí...
více…

Cvičení pro ženy - formování zadečku

Důvody ke cvičení jsou různé. Muži chtějí adrenalin a pěknou postavu, ženy pěknou postavu a adrenalin zažívají...
více…

Hubnutí usnadní zrychlený bazální metabolismus

Mužské tělo obsahuje větší množství svalové hmoty, než tělo ženy. Zastoupení tuku je zase větší u žen. A to...
více…

Letecká akrobacie pro všechny - antigravity jóga

Chcete vyzkoušet orginální “houpání”? Tak potom zkuste antigravity jógu - tedy leteckou akrobacii ve speciální...
více…

Běh pomáhá odstraňovat tukové polštáře na břiše

Chcete mít krásné bříško bez tukových polštářů? Může vám k tomu pomoci běh! Ale samotný běh nestačí,...
více…

Cvičení ve skupině a jeho nesporné výhody

Nechce se vám cvičit, ale kamarádi vás nakonec na cvičení “dotáhnou”? Tak to je názorný příklad toho, že...
více…