Doplňky k batohům

Vybíráte si nebo už máte batoh, který vám v mnoha aspektech vyhovuje, ale něco mu chybí? Nezoufejte, většina praktických vychytávek se dá koupit i samostatně! A někdy to dokonce vyjde levněji, když si potřebnou součást koupíte zvlášť. Jedná se zejména o tolik potřebnou a oceňovanou pláštěnku na batoh, hydrovak, popruhy, zámky, ale také vnitřní vaky, držáky a pouzdra. Koupit si je můžete od stejné značky jako máte batoh nebo zvolit neméně kvalitní značku, která bude požadovaný doplněk volně prodávat. 

doplňky k batohům, pláštěnka na batoh, popruhy, hydrovak, soft flask,

Pláštěnka a nepromokavé vložky do batohů

Pláštěnka na batoh, to je téměř nutnost a většina kvalitních batohů ji má. Ale pokud ne, můžete si ji koupit i samostatně. Vyrábí se v několika velikostech od malé XS a S, střední M a velké L a větší XL. Koupit si také můžete kromě nepromokavé pláštěnky i nepromokavou vložku, která se vkládá přímo do batohu, a kterou v případě potřeby můžete využít i jako přídavný vak třeba na spacák nebo stan.

Vaky na vodu

Během cestování, běhání, ale i chůze a při dalších aktivitách je důležitý pitný režim. Samozřejmě si můžete klasicky přibalit obyčejnou pet lahev nebo zdravější  polypropylenovou lahev na vodu, ale praktičtější do batohu jsou moderní vaky na vodu. Koupit si můžete hydrovak s trubičkou nebo bez trubičky, kdy oba typy mají své výhody i nevýhody. Nebo si můžete také koupit Soft Flask, kterou snadno prázdnou srolujete do batohu a v případě naplnění se v ní tekutina nepřelévá. Výběr je jen na vás. Hydrovak se trubičkami je pohodlnější při běhu, ale horší na údržbu, kdy musíte dokonale vyčistit trubičky, aby se v nich neusazovaly nebezpečné bakterie. Ale zase se z něj pohodlně napijete i bez zastavení a rozdělávání batohu. Soft Flash je praktická, vhodná i na horké nápoje a po vyprázdnění zabere minimum místa. A když si ji dáte do boční síťované kapsy, také ji budete mít ihned k použití. 

Popruhy, zámky a sítě

K batohu si můžete také dokoupit praktické popruhy, zámky a sítě. Různě dlouhé popruhy využijete nejen k zajištění potřebných věcí k cestování, ale také třeba k zavěšení batohu na strom nebo jako opasek. Praktická věc na batohu je i bezpečnostní zámek, který ochrání věci v batohu proti nevítaným návštěvníkům a můžete ho využít i na zabezpečení jiných věcí. Pokud uvažujete o cestě letadlem, zámek by měl mít TSA systém, který mohou na letišti odemknout pověření pracovníci a zároveň ho také bez poškození i zamknout. Hodit by se vám také mohly prodyšné a přehledné síťky, které vám pomohou s organizací věcí v batohu a dají se samostatně vyprat.

Ostatní doplňky

Některé doplňky jsou přímo určeny pro speciální koníčky, jiné mají univerzální využití. Koupit si k batohu můžete třeba různé držáky (na telefon, fotoaparát, kameru...), obaly na batohy do letadla, organizéry, náhradní přezky nebo třeba nosiče na lahve. 

Kde koupíte praktické vychytávky k batohům

Největší výběr doplňků k batohům nabízí internetové obchody. Zde si můžete doplňky koupit společně s batohem nebo i po čase, když zjistíte, že vašemu batohu něco chybí. Můžete se také obrátit na obchod, kde jste batoh před časem koupili a ten vám poradí i s doplňky stejné značky jako má váš batoh. Nebojte se na něj obrátit i případě, že vybraný doplněk ve své nabídce nemá. Pokud se doplněk vyrábí, určitě vám ho dobrý internetový prodejce sežene. Jen musíte počítat s tím, že to asi nebude otázka několika dnů.

 

comments powered by Disqus