Jak si vybrat dovolenou? - Několik rad na co si dát pozor při výběru dovolené

Nesprávný výběr dovolené vám může způsobit zklamání hned na začátku, ale také vám znechutit celý pobyt. V následujícím příspěvku se vám pokusíme poradit nač si dát pozor při výběru, abyste se při pobytu vyhnuli nepříjemným komplikacím.

První otázkou, na kterou si musíte zodpovědět je volba vhodné destinace. Každá země má svá specifika a s tím souvisí i způsob a kvalita poskytovaných služeb. Zklamání může snadno zažít ten, kdo si vybere exotickou dovolenou na místě mimo zaběhaných letovisek a očekává tam evropský standard poskytovaných služeb. Pokud vyžadujete kvalitu služeb na vysoké úrovni vybírejte si v exotických destinacích hotely, které se specializují na evropskou klientelu a jejím potřebám upravili i ubytovací prostory. Na druhé straně neočekávejte na těchto místech autentickou atmosféru navštívené země. To platí i o evropských destinacích. Ne každému vyhovuje energičnost Italů, hrdost Francouzů nebo pomalé tempo Řeků.

Další otázkou je způsob dopravy. Potřebné je zvážit, který způsob dopravy na místo dovolené pro vás bude nejvhodnější. Letecká doprava znamená vyšší pohodlí při cestování, ale i výdaj navíc. U exotických dovolených však samozřejmě často jiná možnost ani není. U evropských destinací ušetří čas a energii, kterou vynaložíte při namáhavé cestě autem nebo autobusem dálnicemi přeplněnými dalšími turisty. Na druhé straně auto je vhodné pro ty, kteří si na dovolenou berou kus svého domova a přípustné hmotnosti zavazadel na letišti by pro ně byly problémem. Auto na dovolené vám také umožňuje větší nezávislost v cestování a poznávání země. Odpadají stresy z neznalosti fungování místní dopravy nebo mrhání časem při hledání vhodné půjčovny aut.

Strava je také velmi důležitým kritériem při výběru dovolené. Oblíbené řešení all inclusive má svá úskalí. Zvláště to platí u delších pobytů, kdy začíná turistům vadit málo pestrá strava. Je dobré se před nákupem zájezdu informovat o kvalitě stravy. Druhý extrém, využívaný hlavně při ubytování v apartmánech, je ubytování bez stravy. Ten někdy končí poznáním, že polovinu dovolené jste strávili v kuchyňce při přípravě snídaní, obědů, večeří. Pokud si chcete alespoň trochu od tohoto odpočinout doporučujeme zaplatit si minimálně snídaně.

Typ ubytovacího zařízení je dalším potenciálním problémem na dovolené. Pokud plánujete strávit klidnou dovolenou vyhněte se velkým hotelovým komplexům s množstvím turistům. Jsou místa, která jsou vyhledávány hlavně mladými a zábava trvá často celou noc až do rána a další večer začíná znovu. Známé jsou tím hlavně španělská Ibiza a Costa Brava, ale každá turistická oblast má své centrum, kde se lidé chodí bavit.

Klasickým problémem, který je noční můrou delegátů cestovních kanceláří jsou pokoje s výhledem na moře. Pokud je výhled na moře pro vás důležitým předpokladem pro prožití nezapomenutelné dovolené myslete nato už při nákupu zájezdu. Dejte prodejci přímou otázku, zda garantují pokoj s výhledem na moře. Pokud je u nabídky informace, že většina pokojů je s výhledem na moře nespoléhejte nato, že dostanete pokoj patřící do této většiny. Hoteliéři často upřednostňují turisty z větších kmenových cestovek (německých, nizozemských, atd.) a na našince zůstane právě ten jeden pokoj bez výhledu na moře.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Letecky a levně? Ušetřete na ceně letenky!

Letadlem na dovolenou, to dá vždy zabrat. Většina z nás nelétá pravidelně, navíc ceny letenek nejsou zrovna...
více…

Pravidla silničního provozu a povinná výbava v Evropě

Nepodlehněte představám, že pokud cestujete na dovolenou, jsou předpisy všude stejné. Procitnutí bývá nepříjemné....
více…

Cestování autem na dovolenou má své výhody, ale také to není bez starostí

Říkáte si, že cesta na dovolenou vlastním autem je lážo-plážo? To vás čeká až po příchodu do destinace....
více…

Jízda se střešním boxem a plně naloženým autem má svá specifika

Kufry, tašky, k tomu příruční chladnička, slunečník, nezapomenout ani na basu oblíbeného piva. To vše a ještě...
více…

Chlazení pneumatik by mohlo zvýšit bezpečnost jízdy

V autě je mnoho věcí, které se zahřívají. A třeba je chladit. A není to jen samotný motor, interiér či řídící...
více…

Ztráta výkonu motoru má své důvody, které lze odstranit

Možná se to stalo už i vám, že jste po čase zjistili úbytek výkonu vašeho auta, které "netáhne" jako nové. Je ale...
více…

Auto, které se otevírá a startuje na klíč, není retro, ale účinná ochrana proti zlodějům

Máte bezklíčové odemykání a startování auta? Tak si můžete být jisti, že jste udělali vše pro to, aby vám vaše...
více…

Deset nejnebezpečnějších silnic na světě

Pro některé řidiče je každá cesta nebezpečná. Ale to není prostředím, nýbrž jejich způsobem jízdy. O tom však...
více…

Kdy je třeba vyměnit chladicí kapalinu, brzdovou kapalinu a vzduchové filtry?

Chladicí kapalina pro automobily je nemrznoucí směs, která má několik úkolů. Nejdůležitější je odvádění tepla z...
více…