Nápoje, kterým je třeba se vyhnout, pokud nechcete přibírat na váze

Pokud se stravujete podle zásad zdravé výživy a přesto se vám nedaří zhubnout, či dokonce přibíráte, možná si jen nechcete přiznat, že váš problém nespočívá ve stravě. Kupujete si džusy, zelené čaje v láhvi či smoothies a milujete ledovou kávu?

pitný režim, džus, cola, hubnutí

Zdravé?

Myslíte si, že jsou všechny nápoje zdravé? Pokud však váš pitný režim tvoří téměř výhradně nápoje plné cukrů nebo tuků, nedivte se, že máte problém.

Džusové nápoje

Dávejte si pozor na označení "džusový nápoj". Mnozí se totiž nechají oklamat a myslí si, že si kupují džus plný vitamínů, ale není to tak. Téměř vždy totiž jde o v podstatě zabarvenou oslazenou vodu. Takže pokud džus, jedině stoprocentní, kterým však také nelze zcela nahradit vodu. Ideální je, když si sami naředíte pitnou vodou podle své chuti.

Káva se šlehačkou a koktejly

Například taková jedna běžná velká ledová káva se šlehačkou může mít více kalorií než celý klasický oběd a množství nasycených tuků, nemluvě o úctyhodném množství cukru. Totéž platí i pro různé koktejly, jejichž kalorická hodnota se ještě zvyšuje, pokud je v nich alkohol.

Ochucená voda

Na obalu vám sice slibují přídavek vitamínů či minerálů, ale ochucené vody a minerálky jsou většinou zároveň plné cukru, který nenápadně pořádně zvýší váš kalorický příjem. Pokud vám nechutná obyčejná voda a na ochucené minerálky jste odkázáni, sledujte složení, mnohé z nich sice nejsou přímo návykově sladké, ale jsou alespoň jemně ochucené a bez zbytečného cukru navíc. Různé limonády včetně slazených ledových či zelených čajů v lahvi by měly být úplným tabu.

Ovocné smoothies

Ano, smoothies obsahují množství vitamínů, ale mnohé také téměř žádné bílkoviny a hodně cukru. Pokud si chcete na tomto ovocném koktejlu pochutnat, berte ho jako potravinu a nahraďte jím jedno jídlo, hrozí vám však brzy hlad. Rozhodně byste jimi neměli pravidelně zahánět žízeň.

Tvrdý alkohol

To, že příliš velké množství alkoholu ničí vaše játra a obírá vás o vitamíny a minerály ani není třeba zmiňovat, ale kromě těchto minusů má ještě jeden - velkou kalorickou hodnotu. Jedna či dvě skleničky denně neuškodí, ale pokud to přeháníte, mimo jiné riskujete i nadváhu a problémy se srdcem. Například studie American Cancer Society ukázala, že riziko úmrtí na rakovinu slinivky je o 36 procent vyšší u těch, kteří pijí tři a více skleniček alkoholu denně, než u abstinentů a těch, kteří nepřekračovali doporučené denní množství.

Kola

Zřejmě každému je jasné, že kola obsahuje obrovské množství cukru, proto v rámci udržení linie lidé sahají po jejich light verzích. Ty neobsahují téměř žádné kalorie a ano, nemají v sobě cukr, ale stejně jako klasická verze také žádné jiné živiny, poškozují vaše zuby a kosti, a když celý den nepijete nic jiného, ​​pravděpodobně svoji žízeň uhasíte vodou či čajem. Jednou za čas na zpestření kola není problémem, ale rozhodně by neměla být vaším prioritním nápojem.

Energetické nápoje

Problém většiny energetických nápojů je v tom, že kromě množství kofeinu obsahují i značné množství cukru, takže vám sice zajistí krátký nával energie, ale najednou přijde pocit vyčerpanosti a budete ještě unavenější než předtím. Pokud usínáte v té nejnevhodnější chvíli, zkuste raději zelený čaj nebo hrst oříšků.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Květák jako náhrada rýže a bramborových lupínků

Snažíte se zhubnout? Tak k tomu vám může pomoci obyčejný květák. V létě a na podzim je snadno dostupný, levný a...
více…

Hubnutí pouze snižováním porcí jídla?

K hubnutí nepotřebujete nijak zvlášť složité diety, úplně postačí, když si vědomě a pomalu budete snižovat porce...
více…

Třídenní dieta, která odlehčí vašim játrům a zároveň i kilogramům

Dieta, to není jen drastické snižování důležitých živin za účelem hubnutí. Vhodná dieta dokáže pročistit a...
více…

Hubnutí za pomoci šperků

Pro hubnutí je důležitý pohyb a k němu adekvátní jídelníček. O tom není pochyb, ale ke štíhlé postavě může...
více…

Noční nájezdy na ledničku mají vliv nejen na váhu, ale roste i riziko vážných chorob

Noční nájezdy na ledničku, to není jen tuk na břiše a nevzhledná pneumatika kolem pasu. Noční jedení může dokonce...
více…

Chcete zhubnout a být zdraví? Choďte!

Pohyb pomáhá s hubnutím, to je jasné a ověřené. Ale ne každý chce nebo může, navštěvovat různá sportovní...
více…

Hlad lze překonat, když víme jak mu odolat

Jistá verze hladu je, že hlad je jen přestrojená žízeň. Zní to paradoxně, ale něco pravdy na tom je. A víte, že...
více…

Hubnutí s vůní skořice

Cestu ke štíhlé postavě si můžete posypat skořicí! Stačí půl lžičky skořice denně a váš vysněný pas nebude...
více…

Víte, co mají společného sůl, špatné trávení, sacharidy a hormonální změny? Výkyvy váhy!

Jak je možné, že přes noc přibýváte na váze, když celou noc spíte a nehřešíte nočními nájezdy na ledničku? Je...
více…

Krize při hubnutí? Nevzdávejte to, jdete správným směrem!

Váha neklesá ani po měsících radikální změny jídelníčku a zvýšeného pohybu? Mnoho lidí to obvykle odradí, a...
více…