Nemoci srdce a cév - infekční ložiska v orgánech

Tradiční čínská medicína označuje srdce mateřským orgánem. V civilizovaných zemích je tento orgán řazen mezi ohrožené. Proč, to si vysvětlíme v našem článku a zaměříme se i na vhodnou prevenci onemocnění arteriálního systému.

onemocnění srdce a cév, detoxikace, přírodní medicína

Detoxikace srdce a likvidace ložiska v srdci

je zásadním a velmi důležitým krokem pro prevenci onemocnění cévního systému. Infekční ložisko v srdci (skryté opouzdřené infekční ložisko je drobný až miniaturní shluk mikroorganizmů v hlenové obalu nebo obalu z metabolitů, které, pokud se nezaktivuje nebo nerozšíří, může být v jakékoliv tkáni, aniž by způsobovalo vážnější zdravotní problémy, navíc je běžnými diagnostickými metodami většinou nezjistitelné; však neohrožuje jen tepenný a cévní systém, ale i samotný srdeční sval a srdeční výstelku (endokard). Stejně i záněty a onemocnění osrdečníku (perikardu) jsou vážným problémem, pokud se infekční ložiska postupně rozšíří a aktivují.

Srdce stojí za některými dominantními emocionálními projevy

jakými jsou strach a úzkost - například ze smrti, z lidí nebo z určité konkrétní situace. Také se můžeme setkat s tzv. "vyhořením" citů a neschopností prožívat různé situace a radost či smutkek, čímž nastává v životě jakýsi pocit prázdnoty a zbytečnosti. Zdravé srdce je naopak zdrojem radosti a aktivity. Proto všechny pocity, které při infekčních ložiscích či ložisku v srdci mohou nastat (poruchy srdečního rytmu, pocity tlaku a bodání, vynechávání srdečního tepu atd.) vzbuzují v lidech velké obavy a pocity strachu a ti pak velmi často, téměř každý den, navštěvují lékaře i pohotovost a dožadují se vyšetření srdce. V srdci se rovněž nachází zdroj elektrických pulzů, které jsou často rušeny vinou infekčních ložisek v srdci. Velmi důležité je si uvědomit, že srdce ovládá pouze tepny, zatímco žilní systém je řízen dvojicí plíce-tlusté střevo. Na chorobách arteriálního systému se kromě srdečního ložiska podílí i složka tukového metabolismu, který spadá pod vliv jater. Kombinace jaterního a srdečního ložiska je proto velmi riziková, a proto je velmi těžko rozhodnout, který z nich je v příčině onemocnění tohoto systému dominantní. Játra totiž navíc ovládá i periferní nervstvo, které hraje významnou roli v řízení srdečně-cévního systému. Slezina řídí nervstvo vegetativní, které v řízení oběhového systému také hraje důležitou roli.

Nejnebezpečnější a nejnepřehlednější

Zatímco ložiska v ostaních mateřských orgánech přinášejí značné subjektivní problémy - různé bolesti, poruchy imunity, infekce, kožní problémy a mnohé další - ložisko v srdci nezpůsobuje příliš mnoho subjektivních problémů. O to je však nebezpečnější. Proto se při detoxikaci srdce často setkáváme s nedoceněním, přesto to pro člověka může být život zachraňující čin, který si ani neuvědomí. Pokud totiž právě nemá nepříjemné srdeční problémy a pocity, subjektivně si ani neuvědomuje základ svých budoucích problémů. Pokládá je často za banální a bagatelizuje je. Současná medicína disponuje řadou chemických preparátů, které upravují srdeční rytmus a zbavují člověka nepříjemných pocitů u srdce, například záchvatu nedokrevnosti či srdečního selhání, čímž sice pacientovi prokazují velmi problematickou službu - vyvolávají v něm pocit, že je léčen, jeho srdce ošetřené a jeho oběhovému systému nehrozí žádné nebezpečí. Ale onemocnění pokračuje dále přes lékem rušícím varovnou symptomatologii či zavedením pacemarkerů.

Ložiska ve dvanáctníku

Podle tradiční čínské medicíny je párovým orgánem srdce tenké střevo. Vztahově je navázaný na srdce zejména dvanáctník. Infekční ložiska ve dvanáctníku nejenže způsobují jeho záněty a tvorby vředů, ale i funkční poruchy zažívání a bolesti kolem pupku. Tato ložiska však následně mohou způsobovat problémy v srdečně-cévním systému. Proto je velmi důležité v rámci prevence srdce a cév, postarat se i o očistu tohoto orgánu. Lidé se také domnívají, že přírodní medicína a detoxikace může stačit maximálně na různé nepříjemné pocity, ale tak vážnou věc, jako je srdce, nezvládne. Tím se dopouštějí dalšího pochybení, jakmile se tepenný systém už poškodí (na stěně tepen a cév se objevují záněty, nacházíme tam borreliové, chlamydiové a helikobakterové, cytomegalové infekce), je ošetření složité a vyžaduje velmi systematickou a dlouhodobou detoxikaci.

Základem je prevence

Základem tedy zůstává prevence v podobě odstranění ložisek v srdci a cévním systému, očisty a regenerace jater jako prevence poruchy metabolismu tuků a také nervového systému, který výrazně ovlivňuje správný chod a fungování srdce a cév.

Potraviny a výživové doplňky

Z výživového hlediska je prokazatelně vhodný zelený čaj, olivový olej, česnek, nenasycené mastné kyseliny obsažené v mořských rybách. Pozitivní účinky se uvádějí také v sóji a výrobcích ze sóji.

Vhodný čas na očistu srdce a cév

Podle ročních období: nejvhodnější doba je v měsících květen a červen. Srdce a cévy jsou v největší aktivitě v měsíci květnu. Podle lunárního kalendáře: pro změkčování, odstraňování nánosů a usazenin na stěnách cév - ve dnech, kdy organismus dobře vstřebává tuk a vodu - ve 2. a 3. lunární fázi. Pro následnou očistu od toxinů a infekčních ložisek: 2. fáze, kdy je v aktivitě energie tekutin v hrudníku. Obecně příznivé očistné dny pro vyplavování uvolněných toxinů a nánosů metabolitů: 2. a 4. lunární fáze. Podle astrologického vlivu: dny Lva v 2. a 4. fázi.

Nejvhodnější dny na regeneraci a posílení

  • speciální - dny Lva v 1. a 3. lunární fázi, kdy je srdce v aktivitě
  • obecné - 1. a 3. lunární fáze, kdy se dobře vstřebávají živiny a léčiva
  • měsíce květen a červen, kdy jsou srdce a cévy v aktivitě podle ročních období

Uvedené dekontaminační postupy nenahrazují lékařské ošetření a pravidelné preventivní prohlídky!

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Ovesná kaše s marinovanými borůvkami detoxikuje tělo

Ovesná kaše k snídani je velmi dobrý tah, protože vás zasytí na dlouhé hodiny. Ale ovesná kaše, pokud si ji správně...
více…

Banány dělají lidí šťastnější a štíhlejší

Banány nejen výborně zasytí, skvěle chutnají a dokonce mají tu moc, že dokáží zahnat stres. Stačí denně sníst...
více…

Droždí nejen do buchet, ale i na očištění celého těla

Kvasnice sice nevábně vypadají, spíše smrdí než voní, ale svými účinky vás určitě dostanou. Hodí se nejen do...
více…

Čaj z bambusových výhonků - prevence rakoviny, účinná detoxikace jater a odkyselení těla

Bambusové výhonky jsou chutné. Mají léčivé účinky a do jídelníčku by si je měli rozhodně zařadit i lidé,...
více…

Červená řepa detoxikuje tělo a pomáhá léčit kouby

V době dovozu unikátních a super zdravých potravin zůstávají naše běžné, levné a dostupné plodiny jaksi stranou....
více…

Houbový čaj, který vyčistí tělo od škodlivin

Čaj, který zlepšuje náladu, navrací zdraví a krásu? Ano, je tady a běžně k dostání. Ale není to čaj ovocný, je...
více…

Medová voda - účinná a sladká detoxikace organismu

Medová voda je léčivá tekutina, která má silné detoxikační účinky. Jak už její název napovídá je vyrobena z...
více…

Olivový olej pomůže zdraví, pleti i vlasům

Chcete být zdraví? Tak nešetřete olivovým olejem! Olivový olej  má široké spektrum použití. Neobsahuje konzervanty...
více…

Infarkt postihuje stále mladší lidi - pravidelně detoxikujte své tělo

Nemoci srdce a srdečně-cévního systému postihují stále mladší kategorii lidí. Proto je na místě zařadit...
více…

Co na žaludek? Očistné a regenerační bylinné kúry!

Babí léto je nejvhodnější dobou na očistu trávicích orgánů. Během této doby je čas na detoxikaci sleziny,...
více…