Olivový olej pomůže zdraví, pleti i vlasům

Chcete být zdraví? Tak nešetřete olivovým olejem! Olivový olej  má široké spektrum použití. Neobsahuje konzervanty a dá se použít v kuchyni, v koupelně, ale dokáže také uzdravovat. Jeho vnitřní používání působí jako účinná prevence kardiovaskulárních onemocnění, která bývají příčinou poloviny úmrtí v naší republice.

zdraví, kardiovaskulární choroby, prevence onemocnění srdce a plic, olivový olej

Obyvatelé Středomoří jsou oproti jiným národům,

plní života, zdraví a dobré nálady. Ženy mají krásnou pleť a trpí "ženskými problémy" mnohem méně, než ženy ze severu Evropy. I za těmito fakty stojí olivový olej. Je to skutečný elixír, který lze používat nejen vnitřně, ale i zvenčí.

Co byste měli vědět o olivovém oleji

Kvalitní olivový olej je zdrojem vitality a zdraví. Vědecké studie potvrzují, že stabilizuje buněčnou membránu, čímž nás chrání před volnými radikály. Buňky jsou odolnější a pomaleji stárnou. Olivový olej obsahuje 60 až 80% jednoduchých nenasycených mastných kyselin, především kyselinu linolenovou. Právě tu potřebujeme k tvorbě hormonů, které regulačně působí na prokrvování srdečního svalu. Kromě toho v něm jsou důležité minerály jako draslík, vápník, hořčík a fosfor. Je bohatý na stopové prvky, stejně jako na sekundární rostlinné látky, kterým se připisuje velký význam při prevenci rakoviny. Zajímavé přitom je, že vzájemná kombinace zmíněných látek obsažených v olivovém oleji je několikanásobně účinnější, než kdyby působily odděleně. Nenasycené mastné kyseliny upravují vysoký krevní tlak, snižují LDL cholesterol (špatný) a zároveň nesnižují HDL cholesterol (dobrý) a působí preventivně proti rakovině. Vitamin D zlepšuje vstřebávání vápníku ve střevech a zamezuje odvápnění kostí v pokročilém věku. Olivový olej také snižuje riziko srdečního onemocnění či pomáhá při trávení, zejména při překyselení žaludku nebo při chronické zácpě, neboť má mírně projímavé účinky. I v jiných směrech působí olivový olej jako lék, podporuje růst kostí, pomáhá proti revmatismu, při prevenci cukrovky, osteoporózy a žlučových kamenů.

Detoxikace

Člověk žije prakticky o polovinu méně, než by měl. K tomuto názoru se přiklání stále více odborníků. Postupné ochromování a ničení lidského organismu, narušení jeho rovnováhy škodlivými a nepotřebnými produkty (hlen, minerální soli, oxidanty, škodlivá mikroflóra ...) nám ze života odebírá ne dny, ale roky, dokonce desetiletí. Způsob využití olivového oleje na detoxikaci organismu je znám mnoho let, ale v našich končinách se nepraktikuje téměř vůbec. Přitom jde o jednoduchý způsob aplikace, která navíc pomáhá při bolesti zubů, bolesti hlavy, chronických nemocech krve, trombóze, zánětech žil a podobně.

Způsob léčení

1 polévkovou lžíci kvalitního olivového oleje, lisovaného za studena vlijeme do přední části ústní dutiny a začneme provádět cucavé (sací) pohyby tak, jako kdybychom cucají bonbón. Tento proces sání provádíme zlehka a bez námahy po dobu cca 15 minut. Musíme však dávat velký pozor, abychom ani malou část oleje nepolykali. Olej, přemílající se v ústní dutině v první chvíli zhoustne, pak zřídne jako voda a tehdy ho musíme vyplivnout. Vyvržená tekutina má být bílá jako mléko, pokud je žlutá znamená to že sání bylo krátké. Po vyplivnutí je třeba dutinu ústní dobře vypláchnout vodou, která se také vyplivne. V této tekutině se nachází množství chorobných bakterií i zhoubných novotvarů, které sacím procesem vyloučil organismus přímo do olivového oleje. Proceduru je nejlepší provádět ráno ještě před snídaní, lze opakovat před spaním, ale i vícekrát denně. Urychlíme proces léčení (detoxikace) a organismu to neškodí. Uvedený způsob léčení je nutno provádět tak dlouho, dokud se v organismu neobjeví síla, svěžest a dokud nejsou sny klidné. Po probuzení se člověk nemá cítit malátný, má být odpočinutý, nemá mít pod očima váčky. Má mít dobrou chuť k jídlu a dobrou paměť.

Olivový olej pro krásu, zdraví a vitalitu

Olivový olej je skutečný zázrak. Čistý, za studena lisovaný olej se ve svém složení mastných kyselin velmi podobá lidskému mazu. Díky této vlastnosti proniká až do hloubky pokožky, kde váže vlhkost. Ta vypíná pleť a chrání ji před tvorbou vrásek. Stejně tak i přírodní vitamin E, který se v olivovém oleji nachází, podporuje elasticitu a odolnost pokožky. Dokonce i citlivá pleť snáší tento rostlinný olej velmi dobře, protože působí protizánětlivě a hojivě. Pleť můžeme chránit přímo natíráním olivového oleje, který se rychle vstřebává a nezanechává pocit mastnoty. 

Ruce neustále vystavujeme nepříznivému počasí,

a to způsobuje jejich vysušování, které může vést v extrémních případech až k bolestivým prasklinkám. Proto si jednou týdně jako prevenci připravte olivovou koupel. Olivový olej nalijte do misky, mírně zahřejte a ponořte do něj ruce na deset minut. Po této lázni je budete mít krásně hebké. Podobně se olivový olej může aplikovat na vysušené lokty či ztvrdlé paty.

Chcete-li bojovat proti vráskám,

smíchejte polévkovou lžíci olivového oleje se šťávou z poloviny citronu a touto směsí si masírujte pleť. Nanášejte dvakrát týdně místo své pravidelné večerní péče. Výživné působení olivového oleje znásobuje vyhlazující a zpevňující účinek citronové šťávy.

  • Hydratační pleťová maska ​​- vymíchejte tři polévkové lžíce olivového oleje, tři polévkové lžíce citrónové šťávy a tři až čtyři polévkové lžíce moučkového cukru, dokud nevznikne celistvá pasta. Naneste ji na vyčištěnou pleť a nechte působit deset minut. Následně důkladně smyjte teplou vodou.

Trápí vás roztřepené konečky vlasů?

Olivový zábal jim spolehlivě pomůže a ještě jim dodá hedvábný lesk. Zahřejte dvě polévkové lžíce olivového oleje, smíchejte s jedním žloutkem a vmasírujte do vlasů. Abyste udrželi kúru v teple, zabalte si vlasy do potravinové fólie a ručníku. Nechte působit minimálně hodinu, v ideálním případě celou noc. Následně si vlasy umyjte jemným šamponem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Droždí nejen do buchet, ale i na očištění celého těla

Kvasnice sice nevábně vypadají, spíše smrdí než voní, ale svými účinky vás určitě dostanou. Hodí se nejen do...
více…

Čaj z bambusových výhonků - prevence rakoviny, účinná detoxikace jater a odkyselení těla

Bambusové výhonky jsou chutné. Mají léčivé účinky a do jídelníčku by si je měli rozhodně zařadit i lidé,...
více…

Červená řepa detoxikuje tělo a pomáhá léčit kouby

V době dovozu unikátních a super zdravých potravin zůstávají naše běžné, levné a dostupné plodiny jaksi stranou....
více…

Houbový čaj, který vyčistí tělo od škodlivin

Čaj, který zlepšuje náladu, navrací zdraví a krásu? Ano, je tady a běžně k dostání. Ale není to čaj ovocný, je...
více…

Medová voda - účinná a sladká detoxikace organismu

Medová voda je léčivá tekutina, která má silné detoxikační účinky. Jak už její název napovídá je vyrobena z...
více…

Nemoci srdce a cév - infekční ložiska v orgánech

Tradiční čínská medicína označuje srdce mateřským orgánem. V civilizovaných zemích je tento orgán řazen mezi...
více…

Co na žaludek? Očistné a regenerační bylinné kúry!

Babí léto je nejvhodnější dobou na očistu trávicích orgánů. Během této doby je čas na detoxikaci sleziny,...
více…

Detoxikace organismu s aloe vera

Dříve byla zima velkou zátěží pro organismus, protože lidé se tolik nehýbali a jedli a jedli…. Proto se...
více…

Rukavice na outdoorové aktivity

Palcové, prstové nebo s krátkými prsty? Tak to záleží na konkrétní outdoorové aktivitě! Ale zkrátka rukavice k...
více…

Termoprádlo pro ženy

Pryč jsou doby, kdy spodní prádlo a trička ovládala bavlna, která je sice na nošení velice příjemná, ale nesvědčí...
více…