Proč se sama sobě nelíbíte?

Nesleduje příliš své tělo? Schválně, kolik času věnujete jeho zkoumání? Jak často vzdycháte před zrcadlem, výkladní skříni butiku, anebo nad šaty, které jste nosila léta? A nepřipadá vám to zbytečné? Nedal by se tento zbytečný čas trávit i jinak?

ženy, hubnutí, zdraví

Jen zbytečné trápení

Porovnáváte se s jinými ženami, když trochu přiberete dostanete úzkost, depresi, hněv sama na sebe, že nedokážete dodržet kontrolu nad stravováním, že nemáte pevnou vůli? Stáváte se vlastním tělem posedlá? Co kdybyste místo toho zkusila milovat samu sebe nebo dělala vše proto, abyste byla se sebou spokojená! Zde je několik způsobů, které vám pomohou zastavit posedlost vlastním tělem, naučí vás mít rády vaše já a přinesou vám pocit uvolněnosti, ze kterého se dá vytěžit mnohem více:

1. Pryč se zrcadlem v šatníku nebo na dveřích skříně

Myslíte si, že ho nezbytně potřebujete? Vlasy si upravíte i v koupelně, stejně jako make-up. Ale - všimněte si, nač vám je zrcadlo při oblékání - na to, abyste se zabývals vašimi nedokonalostmi. Není to tak? Poohlížíte si břicho, stehna, hýždě a vůbec se primárně neoblékáte. Oblečte se a pak svůj vzhled dolaďte před zrcadlem, pokud to považujete za nezbytné.

2. Zapomeňte na váhu

Je zbytečné vážit se několikrát denně, dokonce i každý den. Každé osobě váha mírně kolísá a je zcela zbytečné se tím zatěžovat. Existuje mnoho jiných způsobů, jak zjistíte, že jste zhubla nebo přibrala - zjistíte to na oblečení, na tom jak dobře se ve vlastní kůži cítíte a podobně. Z ustavičného vážení se na váze můžete akorát zešílet. Skutečné dlouhodobé výsledky pocítíte na vlastní kůži.

3. Přestaňte si chytat "sádlo"

Ohmatáváte si fald na břiše, hýždích, stehnech? Zkoušíte se štípnout, abyste viděli, kde všude máte celulitidu a v jakém stádiu? Je to zaručený způsob, jak si můžete zničit den. Mnoho lidí má cosi navíc, ale nesnažte se násilím vidět i to, co pomalu nemáte ... A nepřipomínejte to neustále.

4. Nemluvte o tom

"Bože můj, ale zase přibrala! Proč jsem jedla jako prase?" Běžné řeči, které každodenně mezi dívkami a ženami kolují. Možná působí jako spojení mezi ženami, ale pravda je taková, že tyto řeči jsou nejenže zbytečné, ale i škodlivé. Podporují nenávist vůči sobě samé. Je nejvyšší čas s nimi skoncovat.

5. Žádné tepláky a obří trička

Vyhoďte ze šatníku velikost XXL - tím si jen připomínáte jako nenávidíte vlastní tělo. Nadměrně velké oblečení vás dělá ve skutečnosti ještě většími než jste. Nemusíte nosit obtažené kousky, ale nemělo by to být oblečení větší než potřebujete a neforemné. To je úzkost sama o sobě.

6. Nesabotujte sami sebe

Uklidňování se jídlem je jedna z mnoha závislostí. Mnozí lidé se proto přejídají zejména v noci nebo, jednoduše, když jsou sami. Pokud máte sami se sebou špatné zkušenosti a neumíte dodržet svá stanovená pravidla, že u televize nebo večer již nebudete vůbec jíst, zkuste ušít na sebe boudu. Je to sice směšné, ale funguje to. Například jedna dáma si při sledování televize aplikuje na zuby bělící krém,  aby tak zabránila tomu, že se bude cpát dobrůtkami.

7. Nenadávejte si

Každý se z času na čas sám na sebe rozzlobí, ponadává si, pobrble. Udělali jste chybu. Někteří z nás se začnou bouchat pěstmi do spánků, tlouct do čela, tahat  si vlasy, dělat před zrcadlem na sebe ošklivé grimasy - "jsem hloupá, nenávidím se, proč jsem to zase udělala ...!" Takový přístup není nejlepší, protože vrháte na sebe negativní energii. Mnohem lepší je, jít si zacvičit, zaběhat a vnímat jak úžasně silné je vaše tělo, jak krásné vám pracují svaly, jak dobře se při sportu cítíte. Obklopte se radostí ze života a ne tím, že svůj život promarníte zbytečným sledováním své aktuální váhy.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Hubnutí po porodu má svá pravidla

Všechny ženy během těhotenství přiberou. Jen ne všem nabytá kila zůstanou. Ale co s nimi, když je máme a nefunguje...
více…

Hubnutí pomocí tlakových zábalů vám pomůže i s celulitidou

Nadváha a celulitida jdou často u žen ruku v ruce. Proto je dobré, řešit oba neduhy zároveň. Výhodou je, že...
více…

Fitness stojí peníze, ale je to dobrá investice do zdraví a krásné postavy

Zaplatila jste si členství do fitness centra? Pravidelně cvičíte, ale výsledky se nedostavují? Vydržte a zamyslete se...
více…

Sportovní podprsenka je lepší než tričko

Tričko je sice hezká část oblečení, ale na sport se nehodí. Noste ho, milé dívky a ženy, k riflím a sukénkám, ale...
více…

Cvičení, do kterého se musíte nutit, vám nic pozitivního nepřinese!

Zdravý životní styl spojuje přirozený pohyb, vyváženou stravu, ale také pravidelné cvičení a pozitivní myšlení....
více…

Hubnutí bez cvičení

Rychlé a přitom bezpečné hubnutí bez cvičení prostě nejde. Ale zdravý pohyb ještě nikomu neublížil, tak...
více…

Ženy s velkým pozadím jsou dobré milenky i hospodyně

Charakteristika žen podle jejich pozadí? Ano, tato část ženského těla, která fascinuje muže, napovídá i o způsobu...
více…

Menstruace není důvod necvičit, cvičení zmírňuje PMS

Pravidelné cvičení pomáhá zmírnit premenstruační syndrom, ale i bolestivou menstruaci. Chce to jen dodržovat...
více…

Hubnutí usnadní zrychlený bazální metabolismus

Mužské tělo obsahuje větší množství svalové hmoty, než tělo ženy. Zastoupení tuku je zase větší u žen. A to...
více…

Hubnutí v létě je pro vysněnou postavu ta správná volba

Děsí vás pohled do zrcadla? A co s tím začít něco dělat? Je sice pravda, že když začnete hubnout v létě,...
více…