Kam do zahraničí jet lyžovat?

Venku sněží ostošest a to přináší radost lyžařům, běžkařům a vyznavačům čehokoliv s přívlastkem zimní. Věděli jste, že možností běžkování a také lyžování je v okolí požehnaně? Tak neváhejte a zpestřete si trénink s hůlkami v rukou!

Kam do zahraničí jet lyžovat?

Do kterých hor se vydat?

Slovensko

Netřeba jezdit daleko. Slovensko nabízí množství krásných lyžařských středisek pro všechny kategorie lyžařů. Ti náročnější si přijdou na své na Skalnatém či Štrbském plese, Chopku či Donovalech. I ti méně nároční si určitě najdou bez nejmenších problémů svah svých snů. Hotový ráj nabízí pro vyznavače běžeckého lyžování bohatá síť běžeckých tratí v Nízkých i Vysokých Tatrách. Úroveň služeb a poměr cena / kvalita sice někdy není úplně ideální, avšak i v tomto směru dělají především Vysoké Tatry kroky správným směrem. Ubytování v kultovním hotelu FIS na Štrbském plese s bohatou wellness infrastrukturou patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Rakousko

O rakouských Alpách koluje zvěst, že na ně často narazí mraky a většina sněhu spadne právě na ně. Každopádně platí, že nejsou pro našince daleko a pokud v jejich oblasti půjdete dál, najdete tam i poměrně dost ledovců. Pokud se spokojíte s penzionem v údolí, a tedy trošku dál od lanovky, pak speciálně v Rakousku máte šanci na nejlepší poměr cena / výkon. Ani nabízené jídlo nebývá k zahození. Někde sice můžete narazit na "úsporný management", ale pokud se ubytujete například v penzionu Kristall v obci Nieders na okraji údolí Stubai, paní Engel vám ještě zabalí jídlo na svah.

Tip: Rakousko je oblíbenou destinací především pro jeho snadnou dostupnost. Z ČR jste za pár hodin na sjezdovce , což oceníte především při cestování s dětmi. Lyžování v Rakousku je zkrátka dobrou volbou pro všechny, kteří nechtějí dlouze cestovat.

Francie

Možná trváte na ubytování přímo na sjezdovce. Pak zamiřte do Francie, kde střediska nabízejí nejlepší terény. Pozor si dejte na kvalitu bydlení, abyste neskončili v malé místnosti jednoho z lyžařských "paneláků", které převažují v nabídce 80 procent nejznámějších středisek. O poznání lepší bydlení než zmíněné "králíkárny" naleznete v penzionu Valmont v městečku Lemeniur. I zde jsou však některé pokoje malé. Nevýhodou francouzských středisek jsou drahé a často vzdálené restaurace.

Itálie

Italské Alpy se proslavily především díky Dolomitům s krásnými scenériemi. Je zde i dobré jídlo za slušné ceny. Italské Alpy bodují hlavně díky navzájem propojeným střediskům, z nichž snad nejlepší najdete na horském uskupení Sela. Zvláštnost představuje středisko Livigno, které je součástí bezcelní zóny, čehož si všimnete hlavně na cenovkách na elektronice. Litovat nebudete ani návštěvy střediska Ortisei, což je krásné městečko v oblasti Sela Ronda. Jednak je tu skvělé jídlo, a jednak je to jediné středisko, kde vás z náměstí na lanovku odveze pohybující se chodník.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sluneční brýle na sport a venkovní aktivity

Kvalitní sluneční brýle spolehlivě ochrání oči při venkovních sportovních aktivitách a toulkách přírodou. A to...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Zimní dovolená a lyžování s dětmi na horách

Zima je v plném proudu a na nás se valí reklamy na dovolenou na horách. Jak ji správně vybrat, zvláště v...
více…

Jak přežít sněhovou lavinu

Lavina je masa sněhu, která se náhle sesune dolů svahem. Člověka dokáže usmrtit hned několika způsoby - mechanicky...
více…

Jak se připravit a chovat na horské túře

Turistika, vysokohorská turistika, horolezectví, skialpinismus a další outdoor aktivity jsou hezké trávení volného...
více…

Kraťasy - na treky i do města

Krátké nebo tříčtvrteční, šortky, bermudy nebo kraťasy? Také jste si oblíbili jejich nošení a ukládáte je až s...
více…

Nepromokavé kalhoty

Nepromokavá bunda a nepromokavé kalhoty, to je základ outdoorového vybavení, které využijete nejen na horách....
více…

Mikiny a svetry na outdoorové aktivity

Mikiny a svetry patří v zimním a chladnějším období mezi oblíbené části oblečení. Na to, aby nám při venkovních...
více…

Vesty - péřové, proti větru a zateplené

Vrstvení oblečení je vynikající předpoklad k tomu, aby nám v chladu, vlhku a větru nebyla zima. Pokud si vyberete jako...
více…

Bundy proti větru

Bundy proti větru neboli “větrovky” jsou populární mezi sportovci a lidmi, kteří milují aktivní pohyb velkou řadu...
více…