Kam do zahraničí jet lyžovat?

Venku sněží ostošest a to přináší radost lyžařům, běžkařům a vyznavačům čehokoliv s přívlastkem zimní. Věděli jste, že možností běžkování a také lyžování je v okolí požehnaně? Tak neváhejte a zpestřete si trénink s hůlkami v rukou!

Kam do zahraničí jet lyžovat?

Do kterých hor se vydat?

Slovensko

Netřeba jezdit daleko. Slovensko nabízí množství krásných lyžařských středisek pro všechny kategorie lyžařů. Ti náročnější si přijdou na své na Skalnatém či Štrbském plese, Chopku či Donovalech. I ti méně nároční si určitě najdou bez nejmenších problémů svah svých snů. Hotový ráj nabízí pro vyznavače běžeckého lyžování bohatá síť běžeckých tratí v Nízkých i Vysokých Tatrách. Úroveň služeb a poměr cena / kvalita sice někdy není úplně ideální, avšak i v tomto směru dělají především Vysoké Tatry kroky správným směrem. Ubytování v kultovním hotelu FIS na Štrbském plese s bohatou wellness infrastrukturou patří mezi nezapomenutelné zážitky.

Rakousko

O rakouských Alpách koluje zvěst, že na ně často narazí mraky a většina sněhu spadne právě na ně. Každopádně platí, že nejsou pro našince daleko a pokud v jejich oblasti půjdete dál, najdete tam i poměrně dost ledovců. Pokud se spokojíte s penzionem v údolí, a tedy trošku dál od lanovky, pak speciálně v Rakousku máte šanci na nejlepší poměr cena / výkon. Ani nabízené jídlo nebývá k zahození. Někde sice můžete narazit na "úsporný management", ale pokud se ubytujete například v penzionu Kristall v obci Nieders na okraji údolí Stubai, paní Engel vám ještě zabalí jídlo na svah.

Tip: Rakousko je oblíbenou destinací především pro jeho snadnou dostupnost. Z ČR jste za pár hodin na sjezdovce , což oceníte především při cestování s dětmi. Lyžování v Rakousku je zkrátka dobrou volbou pro všechny, kteří nechtějí dlouze cestovat.

Francie

Možná trváte na ubytování přímo na sjezdovce. Pak zamiřte do Francie, kde střediska nabízejí nejlepší terény. Pozor si dejte na kvalitu bydlení, abyste neskončili v malé místnosti jednoho z lyžařských "paneláků", které převažují v nabídce 80 procent nejznámějších středisek. O poznání lepší bydlení než zmíněné "králíkárny" naleznete v penzionu Valmont v městečku Lemeniur. I zde jsou však některé pokoje malé. Nevýhodou francouzských středisek jsou drahé a často vzdálené restaurace.

Itálie

Italské Alpy se proslavily především díky Dolomitům s krásnými scenériemi. Je zde i dobré jídlo za slušné ceny. Italské Alpy bodují hlavně díky navzájem propojeným střediskům, z nichž snad nejlepší najdete na horském uskupení Sela. Zvláštnost představuje středisko Livigno, které je součástí bezcelní zóny, čehož si všimnete hlavně na cenovkách na elektronice. Litovat nebudete ani návštěvy střediska Ortisei, což je krásné městečko v oblasti Sela Ronda. Jednak je tu skvělé jídlo, a jednak je to jediné středisko, kde vás z náměstí na lanovku odveze pohybující se chodník.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak přežít sněhovou lavinu

Lavina je masa sněhu, která se náhle sesune dolů svahem. Člověka dokáže usmrtit hned několika způsoby - mechanicky...
více…

Jak se připravit a chovat na horské túře

Turistika, vysokohorská turistika, horolezectví, skialpinismus a další outdoor aktivity jsou hezké trávení volného...
více…

Jak poznat kvalitní spací pytel, který vás zahřeje i při nízkých teplotách?

Spací pytel je potřebným vybavením každého dobrodruha, který rád vyráží do přírody. Důležité je, aby spacák...
více…

Komfortní spaní v přírodě: Outdoorové vybavení HUSKY

HUSKY je česká firma, která se specializuje na výrobu outdoorového vybavení. Nabídnout může batohy, spací pytle,...
více…

Dálniční známky v roce 2021 aneb jaké změny nás čekají?

Od nového roku už konečně nebude potřeba vylepovat na přední sklo aut papírové dálniční známky, po letech...
více…

Dovolená se psími mazlíčky? Dáme vám hned 4 tipy

Letní dovolená se pomalu blíží a spousta z nás začíná s plánováním už nyní. Není divu, jelikož čekat na...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Pět aktivit, které rozpohybují vaše tělo v zimě

Po několika dnech strávených na gauči nebo za stolem možná pociťujete nevysvětlitelnou únavu až nudu a vaše údy...
více…