Vložky do spacáků

Vložka do spacáku není úplně nezbytná potřeba cestovatelů, ale když si pořídíte, určitě nebudete litovat. Proč? Tak třeba protože vám prodlouží životnost spacáku, dodá tepelný komfort a v neposlední řadě se jedná o to, že se snadněji udržuje v čistotě než samotný spacák. A pokud budete nocovat v tropech nebo vytopené chatě, může vám skvěle zasuplovat i spacák.

spacáky, vložky do spacáků, turistika

Tvary vložek do spacáků

Vložku do spacáku si vybírejte podle typy spacáku. Tedy když vlastníte mumii, volte mumiovou vložku. Zde si ještě můžete vybrat jestli s kapucí nebo bez. Nebo pokud máte dekový spacák, volte dekovou vložku, která je pohodlnější a můžete ji použít také jako přikrývku. Ale tato vložka je většinou objemnější a těžší.

Z čeho se vložky do spacáku vyrábí?

Koupit si můžete vložku do spacáku z polyesteru, hedvábí, merino vlny, strečového a rychle schnoucího coolmaxu, dutého vlákna s termoizolačními vlastnostmi, bavlny nebo fleece. Každý materiál má jiné izolační vlastnosti a zajišťuje jiný komfort při spaní.

Výrobci kvalitních vložek do spacáku

Vložky do spacáku vyrábějí téměř všichni výrobci spacáků. Koupit si můžete vložku osvědčené australské firmy Sea to Summit, českého výrobce, který využívá hlavně merino vlnu Warmpeace nebo celosvětově uznávané britské firmy Mountain Equipment, která vybavuje i vysokohorské expedice.

Cena vložky do spacáku

Polyesterovou vložku do spacáku seženete již kolem dvou set, ale vložka ze speciálních vláken nebo merino vlny vás vyjde i lehce přes dva tisíce. Záleží na tom, co od vložky do spacáku očekáváte. Pokud má mít jen hygienický účel a budete spát v horské chatě, stačí vám ta nejlevnější varianta. Ale pokud se chystáte třeba bivakovat ve vysokých horách, investujte do vložky, která je odlehčená, izoluje chlad a má i hřejivé vlastnosti. Zde ale počítejte s vyšší investicí, která se ale určitě vyplatí.

Kde koupit vložku do spacáku

Největší výběr vložek do spacáků, ale i dalších potřeb pro turistiku najdete v ověřených internetových obchodech. Vybrat si ji můžete v klidu u svého počítače a v případě, že produkt nebude splňovat vaše představy, můžete ho bez udání důvodu do 14 dnů vrátit. Samozřejmě s visačkou a v původním stavu!

 

comments powered by Disqus