Čína - oblast starobylé kultury Huizhou

První obyvatelé města Huizhou byli imigranti prchající před neustálými válkami z různých oblastí Číny. Pocházeli odsud výborní učenci a později i proslulí obchodníci s čajem a porcelánem. Huizhouvský obchodník je dodnes v Číně pojem.

Huizhou, Čína, dovolená, cestování, obchod

Oblast starobylé kultury

Jejím hlavním městem bylo město Huizhou, které přejmenovali na město Huangshan. Wuyuan kdysi bylo součástí provincie Anhui, hranice této provincie se ale později posunuly, a proto dnes spadá pod Jiangxi. Oblast starobylé kultury Huizhou je na čínské poměry sice malá, ale velmi slavná a kdysi to dokonce byla jedna z nejbohatších a nejvlivnějších oblastí Číny. První obyvatelé byli imigranti prchající před neustálými válkami z různých oblastí Číny. Mnoho z těchto lidí patřilo k slavným rodinám a vždy kladli velký důraz na vzdělání a tradici rodiny. Před příchodem Mongolů do Číny množství úspěšných absolventů státních zkoušek a tím pádem i císařských úředníků pocházela právě z Huizhou. Díky tomu tato oblast rychle prosperovala a rostla. Tak rychle, že úrodné půdy kolem nestačily uživit její obyvatelstvo. A tak se zde kromě výborných učenců začali rodit i vynikající obchodníci, který začali chodit po celé Číně a obchodovat s místními produkty, zejména čajem a porcelánem.

Huizhouvský obchodník je dodnes v Číně pojem

V období dynastie Ming až 70% obyvatelstva obchodovalo a zároveň aspirovalo na úřednický post. Každý chtěl nejprve zbohatnout obchodem a později své bohatství zvelebovat díky vlivnému postavení na císařském dvoře. Tradičně byl obchodník v Číně na konci společenského řetězce. To však změnili právě huizhouvští obchodníci tím, že postupně měnili veřejné mínění stavbou silnic a štědrými dary. Nebáli se přispívat k rozvoji společnosti a díky tomu se obchodník v Číně stal uznávanou osobou. Mnoho vesniček má zachovány budovy obchodních komor nebo rezidence bohatých obchodníků. To jsou vždy ty největší a nejkrásnější budovy.

Památky

Místní obyvatelé byli přísnými konfucianisty a respektovali rodinné tradice, kulturu, umění a vzdělání. Díky tomu se mnohé památky a architektonické skvosty z dynastie Ming a Qing dochovaly dodnes v původním stavu. Samozřejmě, dopomohla tomu i relativně vzdálená a kdysi nedostupná poloha, která zachránila mnohé vesničky od řádění dvacátého století. I přestože mnoho domů je dnes ve špatném stavu, z kamenných a bohatě zdobených obydlí se dá vycítit dávné bohatství této oblasti.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Počasí a podnebí v Číně

Vzhledem k tomu, že je Čína moc veliká:-) skoro 9 600 000 km2, jsou v této zemi velmi rozdílné klimatické...
více…

Peking Čína

Peking /Beiling/je hlavní město Číny. Město se rozprostírá na okraji Velké čínské nížiny. Rozlehlé...
více…

Doprava v Číně

V Číně najdete stejný druh dopravy, tak jako jinde na světě. Vzhledem k tomu, že je tato země hodně rozsáhlá, je...
více…

Ubytování v Číně

Najít ubytování v této zemi, které by odpovídaly vašim standardům, a požadavkům není problém. Mimo hlavní...
více…

Tibet – Lhasa

Lhasa /Lasa/  - hlavní město, které se nachází v Tibetské autonomní oblasti. Toto město se rozkládá ve...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Nákup oblečení přes internet? Hledejte ve slevách!

Oblékání, to je pro něho radost, pro jiného povinnost. Ale určitě se shodneme v tom, že oblékat se, a hlavně občas i...
více…

Jsou české výrobky opravdu české?

Pryč jsou doby, kdy jsme v regálech obchodů s nadšení nakupovali německé margaríny a další nepříliš zdravé...
více…

Letecky a levně? Ušetřete na ceně letenky!

Letadlem na dovolenou, to dá vždy zabrat. Většina z nás nelétá pravidelně, navíc ceny letenek nejsou zrovna...
více…