Kultura, sport a zábava - Izrael

Velice oblíbenými diváckými sporty jsou v této zemi fotbal, basketbal a atletika.

Kultura, sport a zábava - Izrael

Sportovně založené turisty určitě zláká windsurfing, který si můžou vyzkoušet v Eilatu a v Haifě, nebo paragliding v Netanya. Džípem či na čtyřkolkách se můžete vydat na výlety pouště Negev. Lyžování a snowboardingu si můžete užít v jediném izraelském lyžařském středisku, na hoře Hermon, kde najdete sjezdovky všech stupňů obtížnosti, trasy pro běžkaře, sáňkování, lyžařskou školu i horskou službu.

Golf vám nabídnou Caesarea Golf & Country Club v Caesarea - jediné osmnáctijamkové hřiště v Izraeli s celoročním provozem a Gaash Golf Club – devítijamkové hřiště, která se nachází u kibucu Gaash přímo u moře.

Provozovat zde můžete i pěší turistiku. Ta vás zavede např. do Negevské pouště. Velmi oblíbené turisty jsou značené trasy jako např. z Hod Akeb do Ein Akeb nebo vrcholky Arbel, kde najdete vyhlídku na Galilejské jezero a jeskyně Arbel. Pozor tato cesta je zabezpečená ocelovými lany a stupačkami. 

Značená pěší trasa - Izraelská stezka vede v délce 750 km napříč celou zemí od severu k jihu. Z vesnice Dan, která se nalézá u syrských hranic, kopíruje tato stezka libanonskou hranici po hřebeni Naftalských výšin, a potom stoupá na nejvyšší izraelskou horu Haré Meron (1208 m).  Z této hory pokračuje kaňonem Nahal Ammud ke Genezaretskému jezeru, od kterého zase stoupá na biblickou horu Tábor (562 m). Potom pokračuje přes Nazaret do pohoří Karmel a na středomořské pobřeží ke zříceninám Caesarey. Zcela se vyhne Jeruzalému, ale naproti tomu protne Judskou vysočinu a přes Negevskou poušť končí v letovisku Eilat na pobřeží Rudého moře. Stezka je v celé své délce značena a je i zanesena v některých mapách.

V Eilatu naleznete zase zábavní park Kings City, který má rozlohu 3 700 m2.  V rezervaci Coral Beech můžete vyzkoušet plavbu ponorkou - 50 osob, 50 min, cena je zhruba 260 NIS. Podmořská observatoř (Eilat's Underwater Observatory Marine Park) vám zase nabídne možnost pozorovat přes panoramatická okna život na korálových útesech – cena zhruba 76 NIS.

Oceanárium vám nabídne ve speciálním simulátoru virtuální plavbu ponorkou a to včetně zvukových efektů - 20 min, cena zhruba 76 NIS. Jachta Jules Verne Explorer vám nabídne obří podvodní okna, z kterých můžete pozorovat nádherný podmořský svět - 120 min, cca 55 NIS.  Vyhlídkové plavby se pro turisty pořádají na moře např. z Haify, nebo i po jezerech např. z Tiberias. V Eilatu naleznete texaský ranč, kde si můžete užít vyjížďky na velbloudech, koních či oslech do pouště. Najdete tam  i  velbloudí ranč a beduínskou vesnici. V Izraeli naleznete i mezinárodní ornitologické centrum, které vysílá filmy a pořádá vycházky za pozorováním ptáků. 

Airodium je simulátor volného pádu, který najdete v této zemi také. Naleznete zde i tandemové seskoky padákem, několik potápěčských center a je zde dokonce možnost vyjet si džípem na výlet, na posvátnou horu Karkom.  Kultury, sportu i zábavy si užije v Izraeli každý.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Náboženství a svátky Izrael

Hlavním náboženstvím v Izraeli je judaismus. Je to náboženství, které uctívá jediného Boha. Judaismus se tedy...
více…

Galilejské jezero Izrael

Sladkovodní Galilejské jezero má rozlohu166 km2, a je hluboké 44 m, které je také nazýváno Tiberiadské,...
více…

Ubytování v Izraeli

Počítejte s tím, že stejně jako většina věcí je i ubytování v Izraeli celkem drahé. Ceny ubytování...
více…

Nákupy a suvenýry v Izraeli

Mezi oblíbené výrobky, které si turisté rádi z Izraele odvážejí, patří například kovotepecké výrobky, jako...
více…

Doprava v Izraeli

Izrael je velmi malá země, ale s hustou sítí autobusových linek. Cestovat můžete také vlakem, taxíkem nebo...
více…

Kuchyně v Izraeli

Izraelská kuchyně je velmi svázána pravidly – kašrut, a příprava i konzumace jídla musí být košer - hebrejský...
více…

Izrael /Israel/

Nikde na světě neuvidíte tolik památek s historií starou až pět tisíc let, tak jako​ právě v...
více…

Sluneční brýle na sport a venkovní aktivity

Kvalitní sluneční brýle spolehlivě ochrání oči při venkovních sportovních aktivitách a toulkách přírodou. A to...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…