Suvenýry a nakupování na Filipínách

Filipíny jsou celosvětovým nákupním rájem. Jedná se o nejlacinější asijskou zemi s dobrou kvalitou zboží a poměrem cen.

Za vše mluvící je cena krabičky cigaret Marlboro za zhruba12 korun. Ve Filipínách nakoupíte vše, na co si vzpomenete. K mání je značkové zboží, suvenýry, domácí výrobky nebo předměty na praktické využití. Pokud si koupíte řemeslný výrobek, máte na Filipínách záruku, že je dělán ručně. Jsou to moc pěkné suvenýry za velmi přijatelné ceny.

V nabídce jsou výrobky z mosazi, ze dřeva, různé košíky, oblečení, suvenýry z kamínků a mušlí a ručně tkané látky. Ceny jsou na Filipínách o mnoho nižší než v České republice, ale samozřejmě se liší podle lokality, návštěvnosti regionu a v závislosti na ročním období. Na Filipínách naleznete mnoho míst, kde dobře nakoupit, ale moc záleží, v jaké oblasti se nalézáte, a co si chcete koupit.

Pokud budete v Manile, tak tam si pro ručně dělané výrobky zajděte do llalim ng Tulay marketu nebo do Quinta Marketu či do ulice Carlo Palanca. Dobrou adresou na nákupy v Manile je i El Amanece v Intramuros. Nenajdete zde jen malé krámečky se suvenýry ale i giga nákupní ráje v podobě hypermarketů a shopping Mallů. Pozor, hypermarkety a Mally jsou hodně klimatizovány.

V centru města Manila ve čtvrti Malate si můžete na nákup zajít do Robinson|s Galleria. Je to klimatizovaný nákupní komplex, který nabízí naspočet butiků v několika patrech. Pokud byste se chtěli podívat ještě do většího nákupního centra než je Robinson|s Galleria navštivte Shopping Center, který se nalézá ve čtvrti Ermite, hned vedle čtvrti Malate. Veškeré luxusní značky naleznete pohromadě v Makati Commercial Center /MCC/, který je v luxusní čtvrti Makati – mimo centrum města. Je to supermoderní nákupní komplex s velkou nabídkou obchodů všeho druhu. Samozřejmě v této čtvrti najdete i jiné obchodní komplexy jako jsou Atrium Shopping Mall, Makati Cinema Square a Greenbelt Square.

Pár orientačních cen:

  • Jízda taxi -  30P za prvních 2,5 km a 2.50P za každých dalších 200 m
  • Jeepney – 7P (první čtyři km; 6P studenti a důchodci) – slevy ale v praxi neuvidíte.  Jeepny jezdí většinou hodně přecpané a každý cestující vytáhne z kapsy pár drobných, které hodí řidiči. 
  • Internet na hodinu - 20P – 50P je to podle kavárny a lokality, kam zamíříte
  • Spropitné - to se dává v dražších restauracích a hotelech. Je to většinou 5-10%. Obsluha vám bude dávat najevo i značnou vděčnost čehož se v ČR nikdy nedočkáte. V restauracích nižší kategorie se spropitné neočekává a není ani nutné.
Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus


Podobné články