Ubytování v Izraeli

Počítejte s tím, že stejně jako většina věcí je i ubytování v Izraeli celkem drahé.

Ceny ubytování jsou v Izraeli celkem vysoké, a to nejen v hotelích. I ubytování v kibucech není až tak levné, jak by se zdálo. Cena ubytování se pohybuje kolem 150 šekelů za osobu a noc. Budete mít ale čisto a uklizeno. Některé kibucy se v Izraeli zaměřují především na ubytování a jsou na to již vybaveny. Nabídnou vám bazény, restaurace a organizují speciální aktivity pro své hosty.

Hostely naleznete ve všech větších městech. Nejlevnější hostel najdete v Jeruzalémě, kde se po troše hledání ubytujete za cca 20 šekelů za noc a osobu. Hostely bývají v Izraeli značeny HI /Hostelling International/. Hlavně pokud cestujete po Izraeli individuálně je to dobrá volba, neboť můžete poznat další nezávislé cestovatele, a můžete spolu sdílet náklady na výlety, taxi aj.

S levným ubytováním je to bohužel horší v oblasti u Mrtvého moře, tam najdete jen drahé hotely. Ale naleznete zde zase mnoho léčebných rezortů, které se kombinují s mnoha léčebnými terapiemi, které jsou jedinečné a přitahují mnoho turistů. U Mrtvého moře se léčí např. alergie, poúrazové stavy, svalová onemocnění, kožní problémy aj. Řadu ozdravných pobytů naleznete i v oblasti Galilejského jezera.

Ceny hotelů v Izraeli jsou většinou uváděny v USD a ve většině případů nezahrnují 15% daň.  Je na místě se potom raději zeptat na finální cenu ubytování. Kempování není v Izraeli zas tak běžné, a proto najdete po celé zemi zhruba jen dvacet kempů. Cenově se ale blíží k cenám hostelů, takže jsou kempy spíš nevýhodným typem ubytování.

V Izraeli najdete i takovou malou zvláštnost, a ta je, že můžete bydlet v tzv. křesťanských hospicích. Ty bývají v blízkosti křesťanských poutních míst. Bývají čisté a za poměrně rozumnou cenu. Křesťanské hospice mívají v sobě i takový spirituální náboj, a pokud jste jen trochu citlivější, tak ho určitě ucítíte. Hospice naleznete např. v Nazaretu hned vedle baziliky Zvěstování a v dalších podobných místech. Pro ubytování v tomto zařízení nemusíte být křesťanem, ale musíte se přizpůsobit určitým přísnějším podmínkám. Jsou to např., že večer musíte být do určité hodiny uvnitř, žádné dvoulůžkové pokoje pro nemanželské páry, aj. Ale určitě to stojí za to, alespoň jednou vyzkoušet zde přespat, pro tu atmosféru.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Náboženství a svátky Izrael

Hlavním náboženstvím v Izraeli je judaismus. Je to náboženství, které uctívá jediného Boha. Judaismus se tedy...
více…

Galilejské jezero Izrael

Sladkovodní Galilejské jezero má rozlohu166 km2, a je hluboké 44 m, které je také nazýváno Tiberiadské,...
více…

Kultura, sport a zábava - Izrael

Velice oblíbenými diváckými sporty jsou v této zemi fotbal, basketbal a atletika. Sportovně založené...
více…

Nákupy a suvenýry v Izraeli

Mezi oblíbené výrobky, které si turisté rádi z Izraele odvážejí, patří například kovotepecké výrobky, jako...
více…

Doprava v Izraeli

Izrael je velmi malá země, ale s hustou sítí autobusových linek. Cestovat můžete také vlakem, taxíkem nebo...
více…

Kuchyně v Izraeli

Izraelská kuchyně je velmi svázána pravidly – kašrut, a příprava i konzumace jídla musí být košer - hebrejský...
více…

Izrael /Israel/

Nikde na světě neuvidíte tolik památek s historií starou až pět tisíc let, tak jako​ právě v...
více…

Sluneční brýle na sport a venkovní aktivity

Kvalitní sluneční brýle spolehlivě ochrání oči při venkovních sportovních aktivitách a toulkách přírodou. A to...
více…

Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…