Turistické atrakce v Cannes

Pokud se rádi díváte, jak se baví bohatí, Cannes Vám nabízí tu nejlepší možnost.

Turistické atrakce v Cannes

Nelze projít úsekem od zlatých pláží k Boulevard de la Croisette a nezahlédnout drahá auta, oblečení od módních návrhářů a malé kavárničky s drahou nabídkou.

 

Vítejte v Cannes, neoficiálním hlavním městě Francouzské riviéry (Côte d'Azur).

Cannes a celebrity

Cannes patří k hvězdným městům, je dějištěm Filmového festivalu a jedním z nejoblíbenějších letovisek, kde tráví dovolenou hvězdy a milionáři.

 

Projděte po proslulé Promenade de La Croisette a můžete obdivovat palmy podél azurově modrého Středozemního moře. Nahlédněte do hotelů a restaurací, které často navštěvují bohatí a slavní.

 

Podívejte se na slavný chodník hvězd, Allee des Etoiles, kde můžete vyhledat otisk ruky své oblíbené filmové hvězdy. Nazapomeňte se ohlédnout směrem k moři na skvělý výhled na záliv až k horám Esterel.

Turistické atrakce v Cannes

Budovy slavné i nechvalně proslulé

Architektura v Cannes skvěle vystihuje hvězdnou historii tohoto města. Zvedněte oči od pláže a můžete obdivovat hotely a vily ve stylu art deco, které lemují pobřeží a stoupají do kopců, na kterých město leží.

 

Nezapomeňte navštívit Carlton InterContinental, legendární hotel na bulváru Croisette se dvěma kopulemi vytvořenými podle prsů Caroline „La Belle“ Otero, španělské herečky, která byla nejznámější femme fatale Evropy konce 19. století.

Turistické atrakce v Cannes

Na nejzápadnějším konci tohoto bulváru pak najdete Palais des Festivals, Festivalový palác, místo, kde se každý květen odehrává zářivý Filmový festival v Cannes.

 

Výlet sem stojí za čas i peníze a umožní Vám projít se po červeném koberci, vejít do sálů a dozvědět se něco z informací ze zákulisí.

Le Suquet

Když půjdete od Festivalového paláce směrem na západ, uvidíte jachty ve Vieux Port, ve Starém přístavu.

 

Nechejte za sebou atmosféru celebrit a běžte nahoru po Rue Saint-Antoine, která Vás z pláže zavede do Le Suquat, původního centra města Cannes.

Turistické atrakce v Cannes

Zde najdete obyčejné obyvatele žijící svůj každodenní život a navíc nádherné vyhlídky na slavný záliv. Navštivte rušné městské tržiště Marche Forville, kde si můžete dát kávu a pečivo a za rozumnou cenu naplnit svůj piknikový koš čerstvým ovocem a francouzským sýrem.

Na skok na ostrově

Alespoň jedno odpoledne si vyjeďte na trajektu z města na nedaleké Lerinské ostrovy, které leží na druhé straně zálivu. 

 

Loď vyplouvá hned naproti Hotelu 1835. Ostrov Ile Saint-Honorat  má na délku pouze 1,6 km a je proto ideální na průzkum.

 

Stojí na něm výrobní klášter s opatstvím Notre Dame de Lerins, jehož historie sahá až do 5. století. Najdete zde středověké objekty i současnou komunitu mnichů, kteří vyrábějí víno a likéry. Pláže jsou zde krásné a méně přelidněné než v Cannes.

Turistické atrakce v Cannes

Anebo se můžete přepravit na ostrov Ile Sainte-Marguerite a navštívit zde pevnost Fort Royal, věznici ze 17. století, kde byly v roce 1998 točeny scény hollywoodského filmu „Muž se železnou maskou“ s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

 

comments powered by Disqus