Cyklistické batohy

Také patříte do velké rodiny cyklistů? Potom ať už jezdíte na horském, silničním nebo třeba elektrokole, tak určitě potřebujete s sebou vozit pár osobních věcí. A nejen na ty je určen cyklistický batoh. Většinou bývá menších rozměrů, se speciálním tvarem, který neomezuje při naklonění těla k řidítkům, má nízkou hmotnost, dobrou stabilitu a kvalitní odvětrávání. Ale může mít i jiné vychytávky, které si blíže popíšeme v našem článku.

batohy, cyklistické batohy, cyklistika

Objem cyklistického batohu

Cyklistické batohy je třeba vybírat spíše z těch malých a středních. Ideální je tak do 30 litrů. Samozřejmě záleží na tom, zda vybíráte batoh na jízdu do práce nebo vícedenní cyklistickou túru bez doprovodného vozidla.

Popruhy 

Dokonale prodyšné, kvalitně polstrované, dostatečně široké a komfortní popruhy jsou důležité, protože když vás úzký popruh bude dřít přes tenké cyklistické triko, budete se v místech, kde máte popruh z neprodyšné látky nepříjemně potit, a navíc vám bude batoh sjíždět z ramen, udělá vám batoh z jízdy doslova peklo.

Pitný režim při jízdě na kole

Pitný režim není dobré zanedbávat nejen při dlouhé a svižné jízdě na kole. Tekutiny je třeba doplňovat v parném létě i při krátkých projížďkách po městě. Hydrovak není těžký a pokud ho batoh obsahuje, můžete se bezpečně napít i během jízdy a nemusíte zbytečně zastavovat. Jen je třeba mít na paměti, že nesmíte do jeho bezprostřední blízkosti zabalit ostré předměty. Ale to byste neměli ani tak, protože i batoh je z materiálu, který se dá snadno ostrými předměty zbytečně zničit!

Bezpečnost při jízdě

O viditelnost cyklisty se stará přední a zadní světlo, ale blikačka, připevněná k batohu je bezpečnostní prvek navíc, který zajistí lepší viditelnost cyklisty osttaními účastníky silničního provozu. Když k tomu přidáme reflexní prvky na batohu, bundě, botách a kalhotách, nemusíme se bát, že budeme v silničním provozu přehlédnuti.

Důležité vychytávky

Mezi dražší vychytávky patří integrovaná ochrana páteře v zádovém systému batohu (páteřák), která chrání záda cyklisty před nebezpečnými úrazy. Některé batohy mají také píšťalku v popruhu, která se ale dá koupit také jako samostatný produkt. Super vychytávka je klip na připevnění cyklistické helmy. Batoh by měl mít také vnitřní organizér, který vám usnadní hledání věcí v batohu. A určitě by neměla chybět pláštěnka na batoh, která dokáže dokonale ochrání věci v batohu a prodlouží batohu životnost. I inzerovaná voděodolnost batohu totiž není 100%, a téměř vždy se při intenzivnějším dešti nějakým švem nebo milimetrovým nedovřením dokáže dostat voda do batohu a znehodnotit jeho obsah.

Vybírejte mezi ověřenými značkami

Vybírat můžete z osvědčených českých, amerických nebo německých výrobců. Mezi známé a ověřené firmy patří americká firma Osprey, německou kvalitu zastupuje firma Deuter, a pokud dáváte přednost českým výrobcům, tak je zde kvalita přímo z Čech, firma Boll. 

Kde koupit cyklistický batoh

Největší výběr cyklistických batohů, ale i dalších doplňků pro rekreační i závodní cyklisty najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Ale stejně lepší je, batoh si v kamenné prodejně alepoň vyzkoušet! Pokud budete vybírat batoh do města, určitě se zaměřte i na design, ale neopomínejte přitom bezpečnost a funkčnost!

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Chcete zkusit sportovní lezení? Víme, jak na to!

Sportovní lezení – ať už v přírodě nebo na lezeckých stěnách – je čím dál tím oblíbenější. Chcete to...
více…

Ledvinky

Ledvinky jsou velmi praktické malé vaky, uzavřené zipem. Jejich historie nesahá do minulého století, jak by se mohlo...
více…

Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná...
více…

Běžecké batohy

Běhání je móda, radost z pohybu, udržování fyzičky, ale také absolutní relax a super sport pro utužení zdraví....
více…

Dětský spacák zajistí potřebné teplo po celou noc

Pokud jedete kempovat s dítkem nebo když ho v létě vyšlete na letní tábor, musí být vybaveno kvalitním spacákem. A...
více…

Komfortní spaní v přírodě: Outdoorové vybavení HUSKY

HUSKY je česká firma, která se specializuje na výrobu outdoorového vybavení. Nabídnout může batohy, spací pytle,...
více…

Trekingové hole – praktický pomocník nejen při túrách

Trekingové hole se stávají čím dál oblíbenější. Důvodem je zejména to, že je při chůzi může využívat...
více…

Nosič na kolo vám dává svobodu – přepravte své kolo kamkoliv!

Na jaře a v létě potkáte na silnicích, polích a lesních cestách mnoho cyklistů. Češi cyklistice propadli a...
více…

Na kolo za svitu svíčky? Určitě ano!

SoulCykle je cvičení v kolektivu na stacionálních kolech. Je to varianta spinningu, která využívá mimo jiné i...
více…

Cyklistika účinně snižuje riziko infarktu a cukrovky

S přivítáním teplejších dnů si mnozí vzpomenou, že je čas oprášit kola a vyrazit na některou z mnoha...
více…