Přímo ve městě Dubaj se nachází golfové hřiště Dubai Creek a Yacht Club. Toto hřiště v Dubaji otevřeli v roce 1993. Celý sportovní areál se rozkládá na ploše 80 hektarů, přímo ve starém centru města. Hřiště jsou osmnácti i devítijamková, obklopená datlovými a kokosovými palmami. Hráči by měli dodržovat předepsaný dres. Bohužel na tomto hřišti mohou hrát jen muži ve věku minimálně 28 let a u žen alespoň 45 let. Hlavní budova je jednou z dominant města. Je navržena ve tvaru typické arabské lodi-plachetnice. Tyčí se do výše 45m. V odděleném jachtařském klubu je rovnou šest restaurací, kde se podávají i mořské plody. Navštívit tam můžete i velké akvárium.
Golfových hřišť je v Dubaji více. Dvě z nich najdeme i na okraji města Dubaje. Jedno je součástí plážového resortu Jebel Ali Golf Resort & Spa, který se pyšní i 800 metrovou soukromou pláží. Pokud si potrpíte na velký luxus, tak jste na správné adrese. Celý resort vychází vstříc potřebám všech turistů a jejich potřebám bez rozdílu. V resortu si můžete vybrat až z padesáti denních aktivit. Golf můžete hrát na dvou hřištích, devíti a osmnácti- jamkovém. Pět jamek na hřišti je zakomponováno do prostředí solného jezera se třemi dřevěnými mosty. Na hřištích budete obklopeni stromy, keři a mnoha druhy exotických ptáků. Na hřiště je povolen vstup pouze hráčům s hendikepem.
Druhé golfové hřiště se nachází v rezidentské čtvrti také na okraji města. Je to Arabian Ranches Golf Club. Hřiště je vybudované přímo uprostřed pouště. Využívá se přirozeného terénu. Budova se nese v duchu španělského koloniálního stylu a nabízená je nádherný výhled z terasy na hřiště a na okolní poušť. V budově se nachází i jedenáct velice komfortně zařízených pokojů, z kterých je výhled na hřiště a jezírka. Na toto hřiště mohou muži ve věku minimálně 28 let a u žen 36 a méně. Bohužel z důvodu bezpečnosti není dovoleno brát si na hřiště nehrající doprovod a opět je povinnost mít na sobě golfový dres a obuv.
Dále se na okraji města nachází i golfový klub Nad Al Sheba a je hráči nazýván jako umělecký kousek. Je to třetí největší travnaté hřiště v Dubaji, otevřené v roce 1993. Golfový klub se nachází kousek od dubajského World Trade Centra. Klub byl postaven v klasickém britském stylu s osmi přírodními jezírky a více jak 110 hlubokými bunkry. Hřiště má jako jediné na Dálném Východu velice kvalitní osvětlení. Hráči mohou hrát i v noci. Zelené hřiště má 18 jamek a hra je celkem náročná zejména na přesnost úderu. Klub je i skvělé místo nejen na hraní golfu ale i na relaxaci s přáteli nebo rodinou. Tento klub je známý i díky koňským dostihům, které úspěšně pořádá.
Dále Dubaj disponuje i speciálními golfisty navrženými hřišti. Jedno z nich je např. Montgomerie Dubai Golf Club, které má 18 jamek. Hřiště bylo navrženo architektem Desmondem Muirheadem a golfistou Colinem Montgomeriem. Toto hřiště je považováno za klenot, neboť kvalita všech herních ploch je výborná. Pastvou pro očitou na hřišti jezírka i kaskády, které jsou citlivě zasazeny do jednotlivých jamek. Zajímavostí toho hřiště je jamka číslo 13, která má 950 m2 rozlehlý green a odpaliště rozesetá 360° kolem sebe, podle úrovně hráče. Po příjemné a někdy únavné hře /dle úrovně hráče/ je pro vás připravena moderní klubovna s restaurací, venkovním bazénem a Shopem.
Dalším golfovým hřištěm je Aj Badia Golf, které se nachází nedaleko Dubai Creek. Je to 18- jamkové hřiště, které bylo otevřeno v roce 2005. Na toto hřiště nebyly vynaloženy skoro žádné náklady, neboť její svěží foveje jsou uchovány v původním stavu prostřednictvím 11- navzájem propojených jezer, několika menších rybníků a mnohýma kaskádami. 12 jamek na hřišti obsahuje nebezpečí v podobě rybníků, jezer a kaskád. Dalším hlavním rysem tohoto hřiště jsou „řeky písků“. Golfista si musí velice dávat pozor na cestu kolem sebe. Pro pokročilejší hráče je nachystáno 7.303 yardů hřiště a pro začátečníky 5.398 yardů. Mezi klidné relaxační prostory patří v tomto golfovém klubu jacuzzi, parní sauna a pokoj pro golfisty k odpočinku. Spa Inter Continental v tomto klubu nabízí i speciální masáže, procedury a lázeňské služby. V klubu se nacházejí i dvě restaurace, kde si můžete dát vynikající jídlo.
Za zmínku stojí i golfové hřiště Jumeirah Golf Estates. Základy tohoto resortu byly položeny roku 2009. Zanedlouho po otevření prvních osmnácti jamek se zde odehrál exklusivní turnaj Dubai World Championship. V nynější době jsou v provozu dvě odlišné 18 - jamkové hřiště Fire a Earth navržené od Grega Normana. Z názvu golfových hřišť je znát, že hlavní inspirací byly přírodní živly. Starší Earth má charakter parkového hřiště, jak jsme zvyklí v Evropě nebo v Severní Americe. Jednotlivé jamky pokrývá hustá vegetace, která je místy přerušena překážkami vodními. Právě tyto vodní překážky většinou určují směr další rány.Druhé hřiště Fire se od hřiště Earth úplně liší, ale kvalitou jsou si rovny. Hřiště tvoří zvlněné Fair waye, které je poseté bunkry. Bunkry jsou naplněny červeně zabarveným pískem. Fire ověří jak je dobrá golfová strategie hráče.
Yas links je zbrusu nové golfové hřiště a je dílem architekta Kyla Phillipse. Hřiště splní každému golfistovi i ta nejvyšší očekávání a dokonale splývá s přírodou. Celé hřiště se rozkládá na ploše 5750m2, má luxusní klubovnu a vlastní akademii. Hřiště má 144 bunkrů a 8 jamek vede přímo kolem pobřeží a nabízí ty nejúžasnější pohledy. Toto hřiště se umístilo v roce 2010 na 5. místo v žebříčku TOP 10 nejlepších golfových hřišť. Při stavbě tohoto resortu byla přetvořena část pobřeží, a aby vzniklo tvrdé a rychlé linksové hřiště. Zároveň se designeři i snažili, aby se nenarušil i ráz přírody, což se jim podařilo.
http://www.dubaigolf.com/
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu