Jídla po kterých se hubne?

Zdravá jídla, po kterých se netloustne? Máme je v podvědomí zafixovaná, a přitom si etiketu s tímto názvem vůbec nezaslouží. Pokud se snažíte zhubnout a nedaří se vám, možná jsou vaše představy o zdravém stravování trochu pomýlené. Kterým potravinám se raději vyhnout, přestože vypadají neškodně?

dieta, hubnutí, zdraví, zelenina

1. Kuřecí wrap

Najdete je především v sítích s rychlým občerstvením, kde vypadají jako ta nejzdravější položka z jídelního lístku. To však není pravda - můžete je naplnit čím jen chcete, už samotná tortilla obsahuje množství kalorií, nemluvě o majonéze. Takže pokud máte na wrap opravdu obrovskou chuť, alespoň si ho rozdělte s někým napůl.

2. Müsli

Pro mnohé je synonymem zdravé snídaně, vždyť obsahuje ovesné vločky, ořechy, sušené ovoce ... Ano, ale také pořádnou dávku cukru a tedy i kalorií. I bez mléka může mít jedna miska až okolo 500 kilokalorií, což je čtvrtina doporučené denní dávky pro ženu. Takže buď si nejprve přečtěte složení a vybírejte si taková müsli, která obsahují hodně vlákniny a málo cukru, nebo ještě lépe - namíchejte si ho doma.

3. Odtučněné ochucené jogurty

Lidé na dietách často sahají i po takových jogurtech. To, že neobsahují tuk, však vůbec neznamená, že jsou zdravé, vždyť jistou dávku tuku tělo potřebuje. Ne však rafinovaný cukr, a toho se v těchto jogurtech často najde velmi mnoho. Raději si kupte neslazený bílý jogurt, klidně i nízkotučný, jde tu hlavně o to, abyste nezkonzumovali tolik cukru. Doma do něj přidejte ovoce nebo trochu medu.

4. Špenátové těstoviny

Budí dojem, že obsahují více prospěšných látek než ty ostatní, to však není pravda. Obsah špenátu je tak malý, že nestojí za zmínku. Raději si dejte menší porci celozrnných těstovin s čerstvým špenátem.

5. Zeleninové chipsy

Ani zdaleka nejsou totéž, co čerstvá zelenina. Jsou totiž zcela tenoučké a při pečení či smažení z nich zmizely všechny živiny. Čerstvou zeleninu opravdu nenahradíte ničím jiným!

6. Sushi

Některým druhům sushi je třeba se raději vyhnout - pozor na japonskou majonézu, krémové sýry či tempuru. Jinak je sushi samozřejmě zdravé, jen je třeba si vybírat kousky s těmi správnými ingrediencemi.

7. Rýžové chlebíčky

Jsou zcela klasickým příkladem potraviny, kterou množství lidí považuje za zdravou, a když se rozhodnou začít s dietou, jedí je každý den. Sice mají poměrně rozumný počet kalorií, ale zároveň téměř žádné živiny a nezasytí vás. Ochucené verze jsou ještě horší, neboť je v nich cukr a sůl. Klidně si na nich občas můžete pochutnat, ale určitě se nespoléhejte na to, že z nich zhubnete.

8. Ochucené oříšky

U nich opět platí, že jinak zdravou potravinu ničí sůl a cukr. Oříšky jsou nesmírně užitečné a výživné, vybírejte si však nepražené a neochucené. Případně si je upražte doma, bez oleje a s kořením.

9. Konzervované fazole s rajčatovou omáčkou

Je to sice určitě lepší řešení než jiná hotová jídla z konzervy, ale i tak byste je měli ze svého jídelníčku vypustit. Samotné fazole jsou přímo dokonalou potravinou, ale ty v konzervě obsahují často až extrémní množství soli, cukru a různých nezdravých přísad. Nespasí vás ani nevinně znějící rajčatová omáčka. Mnohem lepší bude, když si toto jídlo připravíte doma sami.

10. Popcorn

Sami o sobě nejsou problémem, horší je pokud konzumujete ty, které se připravují v mikrovlnce. Z jinak nízkokalorické potraviny se tak stane kalorická bomba (máslové, sýrové či karamelové...).  Ochucený popcorn je plný obrovského množství soli, případně cukru. Popcornu se nemusíte vzdát, ale kupujte si ty neochucené a doma k nim přidejte například bylinky nebo koření dle vlastního uvážení.

11. Ochucené zálivky do salátů

Zkuste si nejprve přečíst jejich složení. Je nekonečně dlouhé a najdete tam množství konzervačních látek, aditiv, soli a cukru. Saláty ochucujte raději olivovým olejem, balsamico octem,či bílým jogurtem s bylinkami.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Zhubněte dvě kila bez pocitu hladu a navždy

Shodit pár kil, to je pro někoho nadlidský úkol a jiní shazují desítky a znovu je rychle nabírají. Jak zabránit...
více…

Hubnutí s úsměvem, bez hladovění a s dobrým pocitem? Stravování ve francouzském stylu!

Chcete zhubnout a již při slově dieta máte husí kůži? Tak to je všechno špatně a nikdy nezhubnete! Přitom zhubnout...
více…

Mangold - chutná zelenina plná vitaminů, minerálů a vlákniny

Znáte mangold? Mangold je velmi starý druh listové zeleniny, o kterém ale nebylo dlouho slyšet. Dnes se opět a právem,...
více…

Desatero letní cesty k vysněné štíhlé postavě

V létě se dá zhubnout snadněji. Pomoci ke štíhlé postavě může nejen zvýšený pohyb, ale také letní způsob...
více…

Ovoce a koření, která vyvolávají hlad

Změna jídelníčku kvůli redukční dietě? Aha, tak to chce hodně zeleniny, ovoce a koření. Omyl! I mezi zeleninou,...
více…

Květák jako náhrada rýže a bramborových lupínků

Snažíte se zhubnout? Tak k tomu vám může pomoci obyčejný květák. V létě a na podzim je snadno dostupný, levný a...
více…

Třídenní dieta, která odlehčí vašim játrům a zároveň i kilogramům

Dieta, to není jen drastické snižování důležitých živin za účelem hubnutí. Vhodná dieta dokáže pročistit a...
více…

Hlad lze překonat, když víme jak mu odolat

Jistá verze hladu je, že hlad je jen přestrojená žízeň. Zní to paradoxně, ale něco pravdy na tom je. A víte, že...
více…

Změny počasí dokáží některé lidi potrápit, ale dají se ovlivnit vhodným jídelníčkem

Změny počasí dokáží citlivé jedince pěkně rozladit. Ale to není vše. K počasí, které se nedá ovlivnit, se navíc...
více…

Červená řepa pomáhá zdraví, kráse a vitalitě

Červená řepa je jedna z nejléčivějších a nejvšestranněji použitelných potravin. Zdravá strava je jeden ze...
více…