Kempingové vybavení - grily

Chystáte se strávit víkend nebo rovnou delší dovolenou v kempu? Tak to si s sebou nezapomeňte přibalit gril a grilovací náčiní. Sice každý kemp nabízí i možnost stravování, ale vlastní grilované maso, zelenina a další dobroty určitě nepřekoná hamburger ze stánku u vody. Navíc, večerní posezení u rozpáleného grilu, to je i hezká romantika a prostor k příjemnému povídání a zábavě. Vybrat si můžete gril na dřevěné uhlí, na dřevo nebo na plynovou kartuši. Záleží jen na vás a na tom, jak budete cestovat. Jestli veřejnou dopravou a následně pěšky, určitě zvolíte ten nejlehčí a hodně kompaktní gril. V případě, že zvolíte autoturistiku, klidně si můžete s sebou vzít i klasickou plynovou lahev.

grilování, kempování, přenosné grily, vaření v přírodě

Gril na otevřený oheň

Grily na otevřený oheň, to jsou většinou pouze mřížky, které snadno instalujete na otevřené ohniště. Tento typ grilu je ideální, pokud cestujete jen s batohem. Jeho váha závisí na materiálu, ze kterého byla vyrobena. Z pochromované oceli to je už krásných 400 gramů, a pokud budete chtít mřížku z nerezu, tak ta váží většinou kolem 1 kilogramu. Mřížka má skládací nohy a používat ji můžete ke grilování masa, zeleniny, sýrů a dalších potravin, které vyžadují tepelnou úpravu. Také na ni můžete položit pánev nebo hrnec a jídlo uvařit nebo pouze ohřát.

Gril na dřevěné uhlí

Gril na dřevěné uhlí uhlí nebo brikety je vhodný spíše do kufru auta, protože není zrovna nejlehčí. Jeho váha se pohybuje většinou od dvou kilogramů výš. Ale do kempu je praktický. Grilovat na něm snadno můžete maso, zeleninu i sýry a další dobroty. Důležité je, vzít dostatek paliva a podpalovač. Ale potřebovat budete také některé doplňky, které jsou nezbytné pro každé grilování.

Gril na plyn

Plynové grily a vařiče jsou praktické a vaření na nich je rychlé, snadné a zdravé. Vyhnete se čoudění a zdraví nebezpečným zplodinám z přepáleného tuku, který odkapává do rozpálených uhlíků. Plynové grily sice nepatří mezi nejlevnější, ale pokud plánujete v kempu strávit delší čas a bude si tam převážně vařit sami, rozhodně se vybavte plynovým grilem. Koupit si také můžete praktickou kombinaci plynového vařiče s grilem. Potom stačí jen zakoupit plynovou bombu, kterou budete kartuši v plynovém grilu plnit a máte vystaráno.

Náčiní na grilování

Jestli se chcete stravovat v kempu formou vlastního vaření a grilování, tak je velice důležité vybrat nejen kvalitní gril, ale nezapomenout nakoupit také nádobí a téměř nezbytná je rukavice pro bezpečnou manipulaci s rozpáleným grilem a pokrmy. A nezapomeňte ani na nezbytnou drogerii, kterou po jídle umyjete a odmastíte gril a použité nádobí. Pro kempování v přírodě ale platí, že mycí prostředky by neměly být agresivní k přírodě.

Cena přenosného grilu

Cena grilů pro kempování a outdoorové aktivity závisí na tom, jaký typ si zvolíte. Jednoduché mřížky na otevřený oheň a grily na dřevěné uhlí a brikety koupíte již do tisíce korun. Pokud ale budete chtít značku a jako palivo zvolíte plyn, můžete se dostat i přes deset tisíc korun. 

Náš tip

Nechcete utrácet za drahý gril, který často nevyužijete? Tak si kupte jednorázový gril, který vydrží grilovat až dvě hodiny. V balení je již vložené palivo (brikety, dřevěné uhlí apod.) a gril je velmi lehký a skladný. Koupíte ho již za cenu kolem 100 Kč. Po grilování ho jednoduše zlikvidujete jako běžný odpad a nemusíte nic umývat. A ještě je tu i ekologická varianta, která se dá po použití spálit nebo kompostovat. Ta potěší všechny, kterým není lhostejný osud naší planety a děsí je, že hliníkové tácky nezmizí ani za 200 let!

Kde koupit gril na outdoorové aktivity

Největší výběr kempingových grilů, ale i dalšího kempingového vybavení najdete v ověřených internetových obchodech. Koupíte zde i plynové kartuše, brikety, podpalovače a veškeré nádobí, které budete při vaření v kempech potřebovat. Určitě si vyberete. Jen při výběru koukejte nejen na cenu a kvalitu, ale také na skladnost a váhu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Léto je tu, vyrazte do přírody!

Příroda dělá s naší duší hotové zázraky. Využijte krásné letní počasí a vyrazte do přírody sami, se svou...
více…

Na plynovém grilu připravíte famózní pokrmy!

Grilování patří k hezkému letnímu počasí stejně jako koupání v bazénech a v přírodních koupalištích....
více…

Dovolená se psími mazlíčky? Dáme vám hned 4 tipy

Letní dovolená se pomalu blíží a spousta z nás začíná s plánováním už nyní. Není divu, jelikož čekat na...
více…

Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Venkovní kuchyň a trend stolování pod širým nebem

Venkovní kuchyň, to je sen nejedné ženy, ale muže, který si libuje ve stolování pod širým nebem. Tato drobná stavba...
více…

Letecky a levně? Ušetřete na ceně letenky!

Letadlem na dovolenou, to dá vždy zabrat. Většina z nás nelétá pravidelně, navíc ceny letenek nejsou zrovna...
více…

Cestování autem na dovolenou má své výhody, ale také to není bez starostí

Říkáte si, že cesta na dovolenou vlastním autem je lážo-plážo? To vás čeká až po příchodu do destinace....
více…

Jízda se střešním boxem a plně naloženým autem má svá specifika

Kufry, tašky, k tomu příruční chladnička, slunečník, nezapomenout ani na basu oblíbeného piva. To vše a ještě...
více…

Turecko - luxusní dovolená, která nemá přemrštěné ceny

Turecko je lákavé a krásné, takže se nelze divit tomu, že je u našich turistů tak oblíbené. V každém případě...
více…