Navštivte Demänovskou jeskyni svobody na Slovensku

Už jste navštívili nejdelší jeskyni na Slovensku? Demänovská jeskyně svobody na severní straně Nízkých Tater má nejdelší jeskynní systém, který je navíc okouzlující.

 

Zajímavosti

Mezi nejkrásnější místa, která v jeskyni objevíte, patří bohatá sintrová výzdoba a podzemní tok řeky Demänovky s krásnými průzračnými jezírky. Demänovská jeskyně se pyšní nejvyšší návštěvností ze všech zpřístupněných jeskyní na Slovensku.

 

Velký dóm

V jeskyni se nachází okouzlující Velký dóm – dosud největší podzemní otevřený prostor. Když budete během prohlídky pečlivě sledovat podzemní prostory, určitě objevíte unikátní jeskynní lekníny a také jeskynní perly. Teplota v jeskyni se celoročně pohybuje v rozmezí 6,1 °C – 7,0 °C. Patří mezi nejchladnější jeskyně, proto i v letním období nezapomeňte na teplé oblečení.

 

Dva prohlídkové okruhy

První prohlídkový okruh má délku 1150 m, převýšení 86 m a zdoláte při něm celkem 913 schodů. Druhý prohlídkový okruh má délku 2150 m, převýšení 86 m a ujedete až 1118 schodů. Delší okruh má jen omezený počet vstupů, doporučujeme přijít co nejdříve.

 

Jak se sem dostat?

Vchod do jeskyně se nachází asi 350 m nad placeným parkovištěm v Demänovské dolině. Výstup po modré značce trvá asi 10 minut.

 

Veřejná doprava

Nejbližší zastávka autobusu (Demänovská dolina, Jaskyňa slobody) je umístěna hned u parkoviště. Autobusy sem nejčastěji jezdí z Liptovského Mikuláše ve směru na Demänovskou dolinu.

 

Otevírací hodiny a ceník

na stránkách jeskyně

 

Kam v okolí?

V Nízkých Tatrách doporučujeme i další jeskyně: Demänovskou ledovou jeskyni, Važeckou jeskyni nebo pro odvážnější Jeskyni mrtvých netopýrů.

 

Akční nabídka ubytování  

Pro cestovatelské tipy a triky jak najít levné ubytování a ušetřit peníze klikněte zde nebo vyzkoušejte tento srovnavač Hotelscombined.com,  kde můžete porovnat všechny ceny jednoho a toho samého hotelu na jednom místě.  

 

comments powered by Disqus