Nejlepší restaurace v Chorvatsku

Každý region v Chorvatsku má své tradiční pokrmy a nápoje. Tak jako každá země, i tato destinace nabízí vlastní nejoblíbenější domácí jídla a speciality: ze studené kuchyně je to například proslulý dalmatský nebo istrijský pršut, sýr z Pagu nebo Liky, ovčí sýr, kulen ze Slavonie nebo čerstvé sýry se smetanou. Pro ty, kteří se vydají do této země jsme připravili seznam některých z nejlepších restaurací v Chorvatsku.

1. Ve městě Pula byste měli navštívit restauraci Valsabbion, která se nachází v zátoce na pobřeží, Vela Nera a Milan. Právě tyto vám nabídnou jedinečný gastronomický zážitek. Restaurace Valsabbion byla oceněna za nejlepší restauraci Chorvatska a to nejen pro kuchyni, ale i díky velmi zvláštní tam vládnoucí atmosféře. Je velmi zajímavým místem pro líbánky, relax a získání pozitivní energie pro život.

2. V Livade vám nabídne restaurace Zigante bohatý výběr kulinářských specialit, například lanýže a ta nejlepší vína. Člověka restaurace tak okouzlí, že si řekne: "který člověk by nepřišel kvůli jedné restauraci až sem?"

3. Restaurace Nautica v Novigradu navazuje na současné kulinářské trendy a poskytuje vynikající přípravu potravin. Svým hostům nabízí extravagantní menu. Ryby, olivový olej a víno slouží k přípravě tradičních istrijských receptů, které vás potěší stejně jako speciality z chřestu, lanýže, nebo pršutu a nápaditých těstovin.

4. Ve městě Poreč vás budou nejlepší recepty šéfkuchaře neustále vracet do restaurace Barilla. Podává se tam vynikající pizza a těstoviny.

5. Restaurace Pineta v Labinu vás bude fascinovat istrijskou domácí kuchyní a vínem.

6. Le Mandrać, která se nachází ve starém kouzelném městě Volosko, nabízí příjemnou uvolněnou atmosféru, kterou doplňuje často měnící se menu. Jídlo zaručeně uspokojí i ty nejnáročnější.

7. Branimir je jedna z nejkrásnějších restaurací v Chorvatsku. Nachází se v tradiční, zrekonstruované budově, která sídlí oproti světově nejmenší katedrále St. Kříž v Nine. Specializuje se na Peka a další tradiční jídla regionu, rybí a masové speciality.

8. V Šibeniku se v jedné z nejkrásnějších zátok Brodarica nachází exkluzivní restaurace Zlatni Ribić, která je zaměřena na různé pokrmy z ryb, masa, krabů a nabízí široký výběr domácích a zahraničních vín. Restaurace se svou 100-letou tradicí získala několik ocenění a certifikátů.

9. V centru Hvaru se nachází restaurace Alviz. Nabízí bohatý výběr jídel z mořských živočichů, pizzu, těstoviny, různé druhy masa a chorvatské speciality za přijatelné ceny.

10. Gurmáni a milovníci zdravé výživy se mohou těšit na tradiční pokrmy z rozsáhlé nabídky masa a rybích specialit, stejně jako na vysoce kvalitní dalmatské víno v restauraci Villa Neretva v Metković.

 

comments powered by Disqus