Petrčane - nejčistší moře v Chorvatsku

Asi 12 km severně od Zadaru leží městečko Petrčane v zátoce, která díky mořským proudům patří mezi nejčistší v Chorvatsku. Podél pobřeží se táhne několik kilometrů pláží různých typů, od písečných, přes oblázkové až po skalnaté s křišťálově čistou vodou.

Překrásné panenské moře a pláže vám poskytnou nezapomenutelné zážitky. Podél pláže je hustý, osvěžující borový les.

Petrčane nabízí ubytování v hotelech a v hotelových apartmánech. Oblíbeným letoviskem se stalo především díky velkému rekreačnímu komplexu Punta Skala, který se nachází na stejnojmenném zalesněném poloostrově severozápadně od obce. Hotel a apartmány Pinija leží na jižním okraji letoviska. Další možností ubytování jsou v nedalekém velkém turistickém komplexu Zaton (apartmány, kemp).

Díky své výjimečné zeměpisné poloze je Petrčane výchozím bodem pro výlety na ostrovy zadarského souostroví a na návštěvu Národního parku Kornati a Národního parku Paklenica.

Jihovýchodně od Petrčane se ve změněné podobě dochoval středověký kostel sv. Bartoloměje (Sveti Bartol) z 12.-13. století. Upravený byl v 19. století na obytný dům zvaný Kulina.

Pokud máte rádi aktivní dovolenou, Petrčane vám nabídne rozmanité sportovně-rekreační aktivity. Jsou zde dobré podmínky pro vodní sporty, plážový volejbal, tenis, minigolf, míčové hry.

V městečku se nacházejí discokluby i taneční terasa. Můžete zde také navštívit příjemné kavárny, restaurace nebo taverny.

 

comments powered by Disqus