Kdysi za dob starověkého Egypta se papyrusové svitky používaly pro záznam událostí. Papyrus, rostlina rostoucí v deltě Nilu, vyžaduje mnoho vody. Z dužiny jejich stonků se nařežou jemné pásy, které se lisují v plátech a tím se spojí. V minulosti bylo papyru dostatek. Dnes se jeho pěstování věnují pouze na menších plochách a také cena originálního papyru je vysoká. Menší malba na originálním papyru vychází i na 800 korun. S opravdu kvalitním papyrem a detailní malbou pro slušně velký obraz počítejte i s 8tisící korunami a více. Originální papyrus je totiž jen ten, který je dražší, při dotyku plamene není hned hořlavý a zkušený člověk ho rozpozná od běžně dostupné náhražky vyráběné z banánovníkové dužiny, mixu kukuřice a banánovníku, či jen částečně z pravého papyru.
Řekněme, že jsme obyčejní turisté. Celkem nám postačí falešný papyrus, protože se stále jedná o suvenýr vyrobený v Egyptě, s egyptským motivem, cenově dostupný a také je slušným dárkem pro někoho, komu chceme drobností z dovolené udělat radost. Koho bude vlastně trápit, že vás falešný papyrus při dobrém smlouvání stál jen okolo 100 korun či méně?
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu