Tipy na zájezd do Thajska

Přírodní bohatství Thajska je proslulé po celém světě, ne nadarmo se za ním každoročně vydávají statisíce turistů ze všech koutů světa. Místy obzvlášť známými jsou především nádherné thajské národní parky, které nabízejí žádaný únik z ruchu velkoměsta a uspěchaného životního stylu.

Thajsko, cestování, dovolená, přírodní park

Za slony do parku Phu Kradung

Začneme na pevnině. Tento park najdete v Amphur Phu Kradung, který je částí thajské provincie Phu Kradung. Pokud se podíváte na park z dálky, uvidíte vysokou horu, která je celá z pískovce a na jejím vrcholu je obrovská plošina obklopena menšími pahorky. Nejvyšší vrchol se tyčí do výšky 1316 metrů nad mořem.

Nejkrásnější vodopád v Asii

Tímto titulem se honosí vodopád Mae Lee Wa, jehož vody padají přes 9 úrovní z výšky 200 metrů. Po 10 hodinách chůze se dostanete až na jeho vrchol, naskytne se vám odtud ojedinělý pohled na hučící masy vody a nádhernou okolní krajinu. Vodopád se nachází v provincii Kanchanaburi. Průměrná teplota v parku se pohybuje kolem 15 ° C. Tato teplota je pro thajské parky jednoznačně unikátní, proto sem přichází mnoho turistů stanovat a kochat se nádhernými scenériemi. Dávejte si však pozor, pokud zavítáte do Thajska v období dešťů. Hrozí zde totiž přívalové povodně valící se z hor, navíc park je pro turisty v tomto období uzavřen (červen - srpen).

Toulky parkem

Na náhorní rovině najdete borové lesy a pastviny, množství květin různorodých tvarů a barev. Naleznete zde také potoky a vodopády, jejichž vody se řítí do průzračných jezírek rozkládajících se na jejich úpatí. Mezi turisty jsou však nejoblíbenější zdejší skalnaté oblasti. Můžete zde prolézat temnými chodbami, vyhřívat se na horských úbočích, nebo se po horském chodníku dostat na kopce s nádherným výhledem na okolí. V parku navíc můžete narazit na slony, medvědy, jeleny, veverky, lišky, ale také na divoké psy, kterým je lépe se vyhnout. Pro chvilce odpočinku (ale i poznání) je zde Anodad Pool - malý bazén krytý borovým lesem. Na jednom konci bazénu je skála, která je jako stvořená pro piknik a malé posezení. V blízkosti je chodník, po kterém se dostanete do dvou jeskyní. Pokud zavítáte do části Pha Lomsak, budete odměněni nezapomenutelným výhledem ze skalních útesů při západu slunce. Pak se můžete vydat k vodopádu Tatrong, kde uvidíte hřmící kaskády v plné kráse a divokosti.

Korálové zahrady v Mu Ko Surin

Park Mu Ko Surin tvoří dva velké ostrovy - Surin Nua (sever) a Surin Tai (jih). Při svých procházkách zde narazíte na nádherné zátoky, ve kterých se nacházejí korálové zahrady nebo mělké kanály s nejpozoruhodnějšími příklady života na mořských korálech. Pozorovat podmořský svět můžete téměř kdekoliv, stačí vám jen šnorchl a maska. V době odlivu můžete procházet mezi jednotlivými ostrovy a ostrůvky, které jsou součástí parku, a zkoumat tak ostatní krásy ostrova, například rostliny, které rostou pouze na úrodné a mělké půdě korálových útesů. Pro návštěvu si nevybírejte období únor - květen, kdy je zde nejvíce srážek a vlhkost vzduchu se pohybuje kolem 83%. V ostatních měsících je zde však příjemně a vy se tak můžete ponořit do krásné přírody tvořené deštným pralesem, "plážovým" lesem, nebo porostem mangrovů. Můžete zde narazit na mnoho druhů ptáků, savců, plazů (skink), korálů, ryb a také na mořské želvy, které se zde vyskytují dokonce ve čtyřech druzích. V rámci svých toulek po okolí se můžete vydat např. na Ao Chak, kde najdete nádherné korálové linie vinoucí se po mořském dně. Nedaleko jiné linie korálů Ao Tao můžete pozorovat místo, kde se "scházejí" mořské želvy a přitom se kochat nádhernou okolní přírodou s průzračnou vodou. Za trochou kultury se vydejte do vesničky Mu Ban Chao Le, kde najdete asi 130-150 obyvatel, kteří stále perfektně udržují předchozí způsob života.

Do mořského parku Tarutao

Pokud se budete chtít vydat ještě hlouběji pod mořskou hladinu, zkuste národní park Tarutao. Toto slovo znamená v malajštině staré, tajemné a primitivní. Jde o první mořský park v Thajsku, založený byl v roce 1974. Skládá se z 51 ostrovů, které zabírají oblast 1490 km 2 a místní obyvatelé ho dělí na dvě hlavní části - Koh Tarutao, nacházející se 20 kilometrů od vesničky páãka Bara, a Mu ko Adang-Rawi.

Mořští cikáni

Mořští cikáni jsou kočovníci žijící ve vesničkách postavených na vodě. Mluví vlastním jazykem, který rozhodně není thajštinou. Prodávají sušené krevety, rybí omáčky nebo vlaštovčí hnízda. Thajci je považují za úplnou spodinu a o jejich živobytí se starají především přívaly turistů, kteří si nenechají tuto raritu ujít.

Park Tarutao

hostí 25% stávajících druhů mořských ryb (žraloci, lososy, sumci, úhoři, mořské rejnoky, delfíny, atd.). Proto se stal i rájem pro nadšené rybáře, kteří sem přicházejí za "lehkými" úlovky. Na pevnině byste našli opičky, ptáky, ale také hady jako kobry a korálovce, proto je třeba dávat pozor kam šlapete. Na plážích můžete spatřit tři druhy želv, které zde kladou svá vejce. Navíc zde zřídili "želví nemocnici", ve které želvy vyrůstají v bezpečí až do doby, kdy jsou dostatečně velké, aby mohly čelit predátorům.

Tipy na zájezd do Thajska

  • Národní parky Thajska - přírodní krása nedotčené džungle a malebných ostrovů v kontrastu s historickou Ayutthaya, neřestný Pattayou a rušným Bangkokem.
  • Thajsko - Laos - Kambodža - cesta za historií "zlatého poloostrova" vám umožní poznat rozkvěty a pády těchto tří etnik v mnohém podobných, v mnohém rozdílných.
  • Velký okruh po severním Thajsku - vydejte se po stopách thajského národa. Bývalá hlavní města Ayuutthaya a Sukhothai patří k milníkům thajské historie. Putování završíte odpočinkem u moře.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Ostrov Phuket v Thajsku

Phuket je provinční ostrov v Thajsku. Je to největší ostrov Thajska – zhruba velikosti Singapuru. Phuket se...
více…

Thajské plovoucí trhy

V dřívějších dobách byly v Thajsku plovoucí trhy běžnou součástí života. Dnes jsou především zábavou pro...
více…

Dream World nejoblíbenější zábavní park v Thajsku

Dream World. Pokud máte děti nebo se i vy rádi zabavíte, určitě musíte navštívit tento zábavní park v Bangkoku....
více…

Marina Park v Thajsku

Marina park je součástí Safari parku nedaleko Bangkoku. Je to výborný rodinný výlet na celý den. Projděte se v Zoo...
více…

Safari park v Bangkoku-Thajsko

Safari World se skládá ze dvou částí a to: Safari park a Marine park/mořský park/. Celé safari se rozkládá na...
více…

Hadí farma v Bangkoku

Thajsko je exotická země, do které létá z Česka pořád více turistů. Lákají je tam památka, thajské masáže,...
více…

Největší chrám v Bangkoku Wat Pho - Thajsko

Wat Pho /chrám ležícího Buddhy/ je největším chrámem v Bangkoku a je znám hlavně svou obří sochou ležícího...
více…

Zoo v Thajsku

Zoo Dusit v Thajsku bylo původně součástí královského paláce Dusit a v podstatě bylo první thajskou zoologickou...
více…

Vodní doprava v Bangkoku - Thajsko

Pokud pojedete do Bangkoku, je nutností pro každého návštěvníka tohoto města výlet na řece. Existuje mnoho...
více…

Nejvýznamnější chrám v Thajsku Wat Phra Kaeo

Nejvýznamnějším chrámem Thajsku je chrám smaragdového Buddhy /Wat Phra Kaeo/, který se nachází v Bangkoku v...
více…