Trekové boty - nízké

Vybrat pohodlné trekové boty, to je často lepší než výhra v loterii. Ale výběrem to nekončí! Ani ty nejdražší boty nebudou pohodlné a nepromokavé, pokud se o ně nebudete náležitě starat. Navíc, investovat do jedněch bot nestačí. Ani kvalita, daná výrobcem, neudělá z trekových bot obuv, kterou bude moci bez omezení nosit po celý rok a v jakémkoliv terénu. 

boty, outdoorové aktivity, nízké trekové boty

Trekové boty na cestu do práce i na turistické výšlapy

Nízké trekové boty se hodí nejen na lehčí turistické výšlapy, ale pohodlně se v nich chodí i po městě. Při jejich výběru hodně záleží na tom, kam budete boty nosit a podle toho si musíte vybírat hlavně vhodnou podrážku. Na procházky po městě si stačí všímat voděodolnosti a prodyšnosti, ale na treking po horách je důležité, aby podrážka neklouzala po skalnatém terénu (např. Vibram® Ground s technologií Mega Grip, Vibram A-Sport se samočistícím vzorem,Vibram Alpine HIking,...). Pohodlí při chůzi zajistí přítomnost EVA mezipodešve, která tlumí otřesy při chůzi.

Pro muže i pro ženy

Nízké trekové boty jsou oblíbenou obuví u mužů i u žen. Dámské nízké trekové boty si kupují zejména sportovně založené ženy, které aktivně vyhledávají nejrůznější outdoorové aktivity. Sportovní typy žen v takových botách často chodí i do práce v kanceláři, kde se z nízkých a velice pohodlných bot přezují do elegantních lodiček na vysokém podpatku.

S membránou, z textilu, z kůže…

Nízké trekové boty si můžete koupit z nejrůznějších materiálů. Oblíbený je voděodolný a zároveň prodyšný Gore-tex, ale i přírodní kůže, eko kůže nebo třeba recyklovaný polyester a nylon. Velice praktické jsou trekové boty s nepromokavou membránou Gore-Tex. 

Údržba trekových bot

Trekové boty je třeba udržovat podle toho, z jakého materiálu byly vyrobeny. Vždy je nutné, a to hned před prvním obutím, boty řádně naimpregnovat kvalitní impregnací. A tento proces pravidelně opakovat, zejména vždy po tom, když je obujete do extrémních podmínek. Také je třeba boty udržovat v čistotě, protože špína neimpregnuje, ale naopak dělá z prodyšných bot boty, ve kterých se vám budou nadměrně potit nohy. 

Náš tip

I pohodlné trekové boty je třeba střídat! Protože, například přilnavost podrážky, kterou tolik oceníte v horském terénu, vůbec nevyužijete při procházkách městem. A navíc, měkkou gumu zbytečně ochodíte a v extrémních podmínkách se již na tolik oceňovanou přilnavost nebudete moct spolehnout.

Značka trekových bot

Mezi ověřené značky trekových bot patří například americké firmy Black Diamond a KEEN, dále italská značka La Sportiva nebo třeba německá firma Hanwag. Milovníci českých produktů si mohou vybrat kvalitní trekové boty od firmy SALTIC nebo Prabos.

Kde koupit nízké trekové boty

Největší výběr nízkých trekových bot najdete ve specializovaných internetových obchodech, kde není problém nevyhovující velikost zdarma vyměnit nebo boty bez udání důvodu vrátit do 14 dnů od převzetí balíčku. Vybrat si zde můžete boty na via ferraty, procházky po městě i na turistické výšlapy. Nekoukejte pouze na krásný design, ale pečlivě si pročtěte i vlastnosti těch částí bot, které nejsou po obutí vidět.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Turistické a trekové batohy

Turistika a treking, to jsou zdravé pohybové aktivity, které vyžadují zdánlivě minimum vybavení. Ale zcela...
více…

4 nejčastější chyby při výběru pracovní obuvi

Máte doma kvalitní pracovní boty? Že ne, případně je nepoužíváte? Chyba! Rozhodně se vyplatí mít minimálně...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Manželství není stále procházka růžovým sadem, ale vyplatí se na něm pracovat

Mnozí si myslí, že když dva lidé spolu žijí delší dobu v jednom bytě, je to jako manželství. Ale není! A i po...
více…

Platonická láska má svá úskalí, ale i velmi příjemné pocity

Platonická láska je emocionální vztah mezi dvěma lidmi, do kterého však nevstupuje pohlavní ani erotický prvek. Je to...
více…

Vztah je o dvou lidech, zkuste se na něj podívat i z druhé strany

Ve vztahu je to vždy o dvou, ačkoliv často máme tendenci myslet spíše na sebe a vztahovat věci k sobě. Zkuste se...
více…

Jak se stát atraktivním mužem?

Mají to nebo nemají ženy jednodušší? Nanesou si make-up, upraví vlasy, nalakují nehty, něco pěkného si obléknou,...
více…

Jak najít vhodného partnera? Buďte šťastni sami se sebou!

Najít si správného partnera je často obtížné z mnoha důvodů. Možná jsme vyrostli v rodině, kde nebyly vzory...
více…

Ideální věkový rozdíl mezi partnery a statistika rozchodů

V otázce věkových rozdílů má společnost často problém. Společnost někdy sama se sebou bojuje, aby dokázala...
více…