Cestování na pracovní setkání, výstavy, kongresy a za politikou

Turistika, to není jen cesta za odpočinkem, ale jsou to také pracovní setkání, kontrakty uzavřené na mezinárodních výstavách a veletrzích nebo politická jednání. Často je to pouze cesta na letiště, na výstavu, uzavření obchodu a cesta zpět. Ale i tak se dá mluvit o jisté formě cestování.

cestování, výstavy, kongresy, business, politika

Výstavy

Mezinárodní výstavy, které se každoročně konají v různých místech světa a častokrát opakovaně, na svém počátku přinutili stavitele vybudovat obrovské komplexy a haly. Během řízení veletrhů se tyto haly naplňují závratně rychle, dokud dlouhou dobu mohou zcela zívat prázdnotou. Proto i provozovatelé těchto objektů řeší další a další možnosti jejich využití. Příkladem je Výstaviště v pražských Holešovicích, ostravské Výstaviště Černá louka, Veletrhy Brno a mnoho dalších podobných míst. Jsou to však i velké komplexy staveb pro výstavu EXPO, kterých bychom ve světě našli několik. Různé výstavy a kongresy přilákají velký počet vystavovatelů. V případě veletrhů s výrobky se výstaviště stává na chvíli středem pozornosti celé odborné obce často neomezené jen na jednu zemi. Jako příklad poslouží veletrh cestovního ruchu, či svatební výstava. Přilákají vystavovatele a firmy z různých zemí a samotní návštěvníci se sem hrnou z celé Evropy, aby odsledovali nové trendy, inspirovali se nebo nalezli nové obchodní partnery. Vzpomeňme také autosalony. Přilákají značky ze zahraničí, představitelé značek poskytují rozhovory, převádějí vozidla a účastní se i doprovodných akcí. Volný čas tráví většinou zavření na výstavišti. Ale někdy si možná najdou čas a poznají i okolí. Někteří organizátoři si například na něčem takovém dávají obzvlášť záležet. Během řízení autosalonů nepřehlédnete pestrost značek vozidel na parkovištích. Nechybí často ani zahraniční běžní návštěvníci.

Kongresová turistika

Hotely s velkou halou a hostitelé, kteří připravili pro zasedání program. Školení, vážná témata, stahování nových případů, to vše mobilizuje víc, než jen účastníky kongresu. Celé osazenstvo musí mít kde spát a potřebuje jíst. O komfort se stará několik desítek zaměstnanců daného zařízení. Nejednou mají setkání ještě další programy, nebo výlety do okolí, kterým se snaží zpříjemnit po povinnostech služební cestu. Druhy kongresů jsou různé. V každém případě jde však o masu lidí, která ne vždy pochází z místa konání. A tak je možné opět hovořit o turistice.

Politika

O politickém cestovním ruchu by mohli zasvěceně mluvit v Bruselu. Předvolební mítinky jsou akcí, která může mobilizovat lid a přimět vážit cestu za svým politikem, i když se s ním asi těžko nadšenec setká. Zcela jiné důvody turistiky pro politiku jsou ty, které získaly na popularitě zejména v listopadu 1989. Demonstrace a otevřené protesty udělali své. V 1989 roce do Prahy cestovali mnozí, pokud jim nestačila scéna v jejich městě. A situace se začíná opakovat. Opět lidé váží cestu do hlavního města, aby vyjádřili svůj názor a třeba i protest. Populární politik je občas cílem pozornosti lidí a nadšenců. Dobrým důvodem k cestování jsou i volby prezidenta a politických stran.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Prodloužený víkend v Budapešti, Paříži východu

Blíží se prodloužený víkend a vy ještě nevíte, kde ho prožít? Zkuste zajet do Budapešti! Budapešť je přímo...
více…

Deset úžasných pláží, které můžete navštívit, pokud vás láká dálka a průzračná voda

Většina z nás má již letní dovolenou za sebou. Ale pokud nepatříte k většině, máte dostatek nevybraných dnů a...
více…

Čas na osobní život pomáhá i v pracovní kariéře

Duševní zdraví je nedílnou součástí celkové zdravotní kondice. Osvědčenou cestou ke zdraví je i racionální...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Rozchod neznamená jen odstěhování ex partnera, ale také jeho výmaz ze sociálních sítí!

Dříve se říkalo rozchod od stolu a od lože, nyní by to chtělo dopsat, že i od sociálních sítí. Jak je dnes...
více…

Elektronická pohlednice ušetří čas i peníze

Blíží se Velikonoce a to je čas nejen na půst, malování vajíček, ale také posílání přání příbuzným a...
více…

Nový občanský zákoník a soužití se sousedovou zahradou

Dobré mezilidské vztahy jsou někdy nejdůležitějším prostředkem, jak dosáhnout trvalý smír v jakékoli oblasti. V...
více…

Sedm kategorií řidičů, se kterými se můžete setkat v dopravním provozu

Autoškoly ročně "vyprodukují" tisíce nových řidičů. A když k tomu připočteme řidiče, kteří řidičský průkaz...
více…

Život se skupinou stejně smýšlejících lidí a nebezpečí, která z toho mohou vyplynout

Jste sami nebo jste součástí nějaké sociální skupiny? S lidmi, kteří mají podobný názor jako my, se žije lépe. A...
více…

Den bez internetu, telefonu a počítače má nesporné výhody

Vydržíte jeden den bez sociálních sítí? Bez neustálé kontroly, zda vám někdo někdo nevolal, nepsal nebo něco...
více…