Dovolená, kde se o nic nemusíte starat

Vybíráte stravování na dovolené? Pryč jsou časy, kdy se na dovolenou vozila plná zavazadla konzerv a na plynových vařičích je ženy ostatním členům rodiny ohřívaly. Dnes je standard minimálně polopenze a ideálně pobyt “all inclusive”. Ale jsou lidé, kteří to ještě nezažili a přesto předem kritizují. Na druhou stranu lidé, kteří si tento pobyt v českých korunách zaplatí, si ho nemohou vynachválit. A dokonce se dá takový pobyt objednat i v rámci tuzemské dovolené. Nabízíme vám pět důvodů, proč o této formě stravování na dovolené přinejmenším pouvažovat.

dovolená, stravování, all inclusive

Dovolená bez starostí

Na internetových fórech často nacházíme názory lidí, kteří cestují pouze s vlastními potravinami, nebo výhradně jen s polopenzí. Pokud jezdíte poznávat svět a v hotelu jste jen ráno a večer, může být polopenze pro vás to pravé. Pokud však pobýváte v hotelu i během dne, nemusíte cítit z názorů jiných, že jste udělali chybu. Vlastní obstarávání jídla v obchodech nutí marnit dovolenkový čas nákupy, vznikají starosti s hledáním jídla, jeho zakoupením, riskováním v různých podnicích a nejednou nestihnete to, co byste jinak stihnout chtěli.

V konečném důsledku levnější dovolená

Nejednou už i český turista zjistil, že dovolená s polopenzí nebo snídaní se mu může výrazně prodražit. I potraviny donesené z domu něco stojí a po čase se mohou pokazit, vlastní kulinářství se nemusí vydařit a nakonec jste omezeni jen na to jedno, co jste si pořídili, nebo na pizzu někde v pizzerii, která podle vás stála nekřesťanský peníz. Pokud se spojí všechny náklady a patříte mezi ty, co si rádi pochutnají na dobrém jídle, pamětlivo vysokou spotřebu tekutin během tepla, příští rok cestujete už do hotelu s all inclusive.

Komfort a dostupnost

All inclusive je forma stravování, která v hotelech v prázdninových destinacích nabízí dostupnost jídla a nápojů na více místech, často včetně pláže. V městských hotelech, které nevlastní svou vlastní pláž, nebývá zvykem i vlastní bar, ale mnoho hotelů v Egyptě, v Turecku, i Řecku disponují často nejen nápoji, ale i malým občerstvením. Tak kdykoliv dostanete hlad, případně žízeň, máte k dispozici restaurace a bary bez neustálé nutnosti nosit peněženku a kontrolovat stav financí.

Více ochutnáte

Při stravování formou programu all inclusive máte volnou ruku. Vy rozhodujete, co si dáte a právě vy jste ten, co rozhoduje i o množství a čase, během kterého si jídlo vychutnáváte. Hotely v Maroku vědí umí výběrem vína, sýrů a mořských plodů. Hotely v Turecku nabídnou výběr ovoce, masa, salátů, specialit i cukrovinek. Hotely v Egyptě vám nabídnou několik druhů masa, ovoce a zeleninu a přestože v každé zemi najdete téměř vždy zhruba totéž, každá jedna a stejně tak každý jeden hotel i podle své vlastní úrovně nabízí i obyčejnou rýži připravenou na různé způsoby, saláty a sýry si užijete více než kdykoliv doma a také ke snídani objevujete, že existuje množství druhů cereálií, jogurtů, deset chutných melounů a melounům podobného ovoce.

Zkrátka si to užijete

Názor nejmenovaného uznávaného cestovatele, který před lety tvrdil, že all inclusive je výhradně pro lenivce, byl bezduchou provokací. Hloupost, kterou řekl by uměli mnozí, kteří takový pobyt zažili, vyvrátit. Právě rozsah jídel, výběr ovoce, cukrovinek, masa a chutná společně s kořením a pitím ... To vše tvoří také určitou formu poznávání. I jazyk si zaslouží zážitky a ty gastronomické přece jen patří na čestné místo. Jsou lidé, pro které jsou na prvním místě právě ty a nestydí se za to.

Pro ty co váhají ještě pár řádků

I když článek vypadá jako propagace stravování jen all inclusive, rádi bychom opět připomněli jeho úvod. Souhrn důvodů, proč si takovou dovolenou užívat naplno není souhrnem, proč nevybírat polopenzi ale jen all inclusive. Kromě toho, typický Čech dře celý rok jako kůň, honí se v práci celý den, aby jen pár hodin před uložením do postele sebe a dětí strávil pár hodin odpočinku před televizorem. Alespoň týden ročně si pohovět nohám na pláži, užívat si jeden koktejl za druhým a při obědě se najíst s celou rodinou, aniž jste se báli konečného účtu, si určitě zaslouží každý. Nenechte si proto zkazit dovolenou názory těch, kteří netouží po oddechu tak jako vy. Nechte se na krátkou dobu obskakovat jinými a klidně si vyberte ALL INCLUSIVE, protože jeho odpůrci ho zřejmě nikdy pořádně nezažili.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Turecko - luxusní dovolená, která nemá přemrštěné ceny

Turecko je lákavé a krásné, takže se nelze divit tomu, že je u našich turistů tak oblíbené. V každém případě...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…

Devět ostrovů v Evropě, kde se dá prožít úžasná dovolená

Pokud nechcete za exotickou dovolenou cestovat na jiný kontinent, máme pro vás několik tipů na nádherné ostrovy s...
více…

Maledivy - ráj, který postupně mizí do moře

Maledivy jsou známé ostrovy nacházející se nedaleko Srí Lanky v Indickém oceánu. Jde o krásný kout světa,...
více…

Ostrovy v Itálii, které patří mezi nejkrásnější

Italská holínka je obklopena stovkami krásných ostrovů, jejich počet je přibližně 450, z toho je mořem obklopených...
více…

Kapverdské ostrovy - originální černá Afrika s luxusem

Kapverdské ostrovy jsou roztříštěný kousek země na několik ostrovů. Tvoří pomyslnou podkovu, která z dálky...
více…

Sedm nejkrásnějších památek Evropy

Sedm divů světa - pod tímto pojmem znali ve starověku díla, která vynikala technickou a uměleckou dokonalostí....
více…

Dovolená s veškerým servisem může mít i zdravotní následky

Pobytová turistika, druh turistiky, který vyznává nejvíce Čechů a kterou si dopřejeme mnozí, zejména pokud nám v...
více…

Jihoafrická republika - atraktivní a levná dovolená

Výhodné ceny přilákaly do Jižní Afriky obrovské množství turistů. Výborný poměr ceny a kvality však cestovatelé...
více…

Národní parky - přírodní krása, kterou musíte vidět na vlastní oči

Česko se může pochlubit několika chráněnými parky, které nabízejí řadu turistických možností. I proto vyhledává...
více…