Beppu - lázeňské město - Japonsko

Město Beppu se nachází na jihu poklidného japonského ostrova Kjúšu v prefektuře Óita. Toto město je díky značnému množství horkých pramenů považováno za jedno z hlavních lázeňských center Japonska.

Každým rokem do města přijíždí zhruba 12 milionů návštěvníků. Město Beppu je v dnešní době již moderní, nablýskané zářící středisko, a pokud vám nevadí veliká komerce, vychutnáte si úžasný termální a zábavní park. Na svahu nad městem naleznete pár horkých pramenů, které tvoří jezírka. Půda je tak porézní a poseta mnoha průduchy, že z nich neustále stále stoupá pára. Jezírka jsou naplněna minerály zabarvenou vodou nebo bahnem. Japonci je nazývají Onseny. Od roku 867, kdy vybuchla sopka Tsurumi vyvěrá z podzemí 3 750 horkých pramenů, které vytvářejí 168 veřejných lázní.

Celé horské pláně pokrývají proudy vody a bublající nádrže. Voda v pramenech má vždy stejnou kombinaci, což je sůl, uhlík, síra a železo. Jen poměr se trochu mění. Sirné prameny vám pomohou při léčení poruch krevního oběhu ale ty, které obsahují více soli, pomáhají na kožní onemocnění. Uhličité prameny se zase využívají k léčení trávicího traktu. V Beppu se vroucí voda nevyužívá jen pro lázně, ale slouží i k topení v soukromých domech. Velice populární jsou zde i bahenní a pískové koupele.

Mezi nejatraktivnější vroucí prameny patří „Vroucí pekla“, která mají různou teplotu vody a různou barvu, které vytryskávají gejzíry. Jiné prameny bublají pomalu a plynou mazlavým bahnem. Velice zajímavým je okruh Devíti pekel, který je zhruba 20 kilometrů dlouhý. Sedm z nich naleznete v severní části města Beppu ve čtvrti Kannawa. Všechny jezera, které zde naleznete, mají jinou barvu, minerální složení i jiný význam. Barvu tropického moře má voda Mořského pekla, která je cca 120 metrů hluboká. Smaragdově zelenou vodu najdete u sousedního jezera Chinoike-jogiku, kde naleznete i tropickou krajinu. Tmavě červenou barvu mí Chinoike-jigoku – Peklo krvavého jezera. Tuto barvu způsobuje červenice a okysličování. Toto jezero je hluboké zhruba 165 metrů a teplotra vody je 93°C. Krásnou mléčně bílou barvu naleznete v syčícím bahnu Kamado-jigoku. Nafukující, praskající šedivé bubliny uvidíte v Bozoku-jigoku.

Několik jezírek ve městě, mají kapacitu zhruba tisíc koupajících obyvatel. U místních trhovců si můžete koupit vajíčka, která si ve zdejší horké vodě uvaříte :-). Některé lázně jsou součástí hotelů ale i tak jsou přístupné veřejnosti. Mezi nejoblíbenější patří palác Suginoi, který se nalézá v západní části města. Pokud byste chtěli navštívit nejstarší veřejné lázně v Beppu, musíte do vnitrozemí k nedaleké Bappuské zátoce. Do černého písku se můžete zahrabat v lázeňském domu Takegawara, který byl postaven v roce 1879. Na klidné místo se musíte vydat nahoru do kopců na sever od Kanawy, kde vytryskává ze země horký pramen Mjóban. Voda, která je odváděna z pramenů se využívá jak k vytápění lázeňských zařízení, tak i na výrobu el. energie.

Pokud budete mít dost lázní a horkých pramenů, můžete nedaleko města Beppu navštívit opičí park Takasakijama, ve kterém divoce žijí makakové japonští. Prohlédnout si můžete i akvarium Umitamago, kde je stálá expozice mořské fauny. Uvidíte zde tučňáky, tuleně, mořské vydry a spoustu ryb různých druhů. Pokud by se děti již nudili, určitě se vydejte do zábavního parku Harmonyland nedaleko města Beppa, kde se mohou setkat například s Hellou Kitty, My Melody či Cinnamonem.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Tokio /Tokyo/ v Japonsku

Hlavní město Japonska se rozkládána březích řeky Sumida. Tokio je zároveň také největším městem v...
více…

Přehrada Kurobe a Alpská cesta

Pokud si chcete dopřát trochu klidu od chrámů, velkoměst či svatyní vydejte se do hor. Japonské alpy vám nabídnou...
více…

Posvátná hora Fudži /Fuji/ v Japonsku

Západně od Tokia na ostrově Honšú se nalézá nejvyšší japonská hora Fudži, která je vysoká 3776 metrů nad...
více…

Ubytování v Japonsku

Tak jako každá země, má i Japonsko v nabídce mnoho možností přenocování. V této zemi budete mít na...
více…

Japonská kuchyně

Japonská kuchyně je výborná. Má blahodárný vliv na zdraví, vitalitu a dlouhověkost člověka. To je také jeden z...
více…

Japonské festivaly v Tokiu

Festivalů je v Japonsku mnoho. Většinou se konají proto, aby si lidé připomenuli zvyklosti dávných dob, a aby...
více…

Čajový obřad – Čado v Japonsku

Čaj přišel do Japonska z Číny společně s buddhismem. Čajové obřady se ale dočkaly svého rozmachu kolem 13....
více…

Doprava v Japonsku

Letecká doprava: Máte-li nedostatek času, použijte pro vzdálené destinace v Japonsku leteckou dopravu. Tato...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…