Thajsko - památky a zajímavosti 1

Pro vstřebání atmosféry v Thajsku je vhodné navštívit jejich památky a zajímavosti. 

Thajsko  - památky a zajímavosti 1

Nejdéle vládnoucí panovník je současný thajský král Bumiphol Adulaydej, který byl v roce 1946 prohlášen za krále a v roce 1950 byl korunován.

Nejdelší jméno hlavního města na světě má thajské hlavní město. Pro Thajce to není Bangkok ale Krungthéph mahánakhon. V překladu je to Město andělů. Čeština by potřebovala k úplnému doslovnému překladu desítky slov. Název je i zapsán v Guinnessově knize rekordů.

Největší Buddhuv obraz je zhruba 2 km od komplexu Wat Yan. Obraz je 130 metrů, 70 metrů široký. Obraz je vidět z dálky na téměř kolmé skále, která se nazývá Kao Chee Chan /Buddhova hora/. Provincie Chonburi

Největší ležící Buddha je umístěn ve Wat Khun Inthapramun v provincii Ang Thong. Socha měří zhruba 50 metrů. Jen pro zajímavost: Většina návštěvníků Thajska považuje největšího ležícího Buddhu v chrámu Wat Pho v Bangkoku, ale ten měří jen 46m. Provincie Ang Thong.

Největší stojící Buddha se nalézá ve Wat Buraphaphiram. Socha je postavena z železobetonu a pod jeho základnou je pár muzejních prostor. Výška sochy dosahuje 68 metrů. Provincie Roi Et.

Největší sedící Buddha je ve Wat Phikun Thong. Tato socha je velice uctívána místními obyvateli ze širokého okolí. Socha je vysoká 42m a 23m široká. Provincie Sing Buri.

Největší kráčející Buddha je Phra Phutha Monthon a nalézá se zhruba 20 kilometrů od Bangkoku. Socha je černé barvy a jedná se o největší sochu svého druhu v Thajsku. Provincie Nakhon Pathom.

Největší Buddha v jižním Thajsku je ve Wat Phra Yai a naleznete jej asi 29 kilometrů od Chumphonu. Na vrcholu kopce uvidíte sedět velikého Buddhu, který je vysoký 40m. Provincie Chumphon.

Nejkrásnější Buddha v jižním Thajsku je Buddha v chrámu Wat Khaokong. Tato socha je pokryta mozaikou zlatých dlaždic a je 24m vysoká a mezi koleny 17m široká.

Největší kovový Buddha je umístěn v chrámu Wat Phai Rong Wua. Uvidíte zde největšího kovového Buddhu, který má na výšku 26m a široký 10m. Provincie Suphan Buri.

Největší socha Buddhy ze zlata na světě je ke spatření v chrámu Wat Traimit na okraji čínské čtvrti v Bangkoku. V blízkosti hlavního železničního nádraží. Tato socha váží 5,5 tuny. Provincie Bangkok.

Nejtěžší socha Budhy z jadeitu se nalézá v chrámu Wat Tham Monghol v blízkosti třídy Sukhumvit a váží 16 tun. Provincie Bangkok.

Největší a nejstarší Buddhova stopu uvidíte mezi runami historického parku Morakot, které je největší a nejstarší v Thajsku. Měří 1,30 m do šířky a je dlouhá 3,5 m. Provincie Buri.

Nejvyšší buddhistická stavba na světě je Chedi Phra Pathom. Je vysoká 127 m a dominuje celému městu. Stavbu pokrývají oranžové kachličky a přitahuje mnoho buddhistických poutníků. Chedi je místem každoročního 10 - ti denního listopadového svátku, který je kombinací veselí a tradiční zábavy.

Největší chrám Wat Pha Dammakaya je jedním z nejzajímavějších chrámů v Thajsku. Většina turistů o něm nemá ani ponětí což je škoda. Nachází se 16 kilometrů na sever od mezinárodního letiště Don Muang. Provincie Pathum Thani.

Největší čedi /věž/ Wat Pha Nam Thip Thep Prasit Wanaram je chrám, který stojí na velikém kopci. Nejzajímavější atrakcí na tomto chrámě je jeho největší věž v Thajsku Phra Maha Chedi Chaimonakon, která je 101m široká a 101m vysoká. Provincie Roi Et.

Největší chrám z bílého mramoru na světě je wat Sothon Wararam Woravihan, který je umístěn na břehu řeky Bangpakong na jihu města Chacoengsao. Naleznete v ní i sochu Buddhy v rozjímající poloze, která je 1,65m široká a 1,48m vysoká. K soše proudí každý den velké množství lidí k obětování a modlitbě. V okolí chrámu je mnoho stánků s jídlem. Před chrámem je molo, kde si můžete pronajmout loď a prohlédnout si památky kolem řeky. Provincie Chachoengsao.

Největší katolický kostel naleznete v ulici Chanthanimit Rd. Je to největší katolická stavba v Thajsku a byla postavena v roce 1909 v gotickém stylu. Provincie Chanthaburi.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Marina Park v Thajsku

Marina park je součástí Safari parku nedaleko Bangkoku. Je to výborný rodinný výlet na celý den. Projděte se v Zoo...
více…

Safari park v Bangkoku-Thajsko

Safari World se skládá ze dvou částí a to: Safari park a Marine park/mořský park/. Celé safari se rozkládá na...
více…

Hadí farma v Bangkoku

Thajsko je exotická země, do které létá z Česka pořád více turistů. Lákají je tam památka, thajské masáže,...
více…

Největší chrám v Bangkoku Wat Pho - Thajsko

Wat Pho /chrám ležícího Buddhy/ je největším chrámem v Bangkoku a je znám hlavně svou obří sochou ležícího...
více…

Zoo v Thajsku

Zoo Dusit v Thajsku bylo původně součástí královského paláce Dusit a v podstatě bylo první thajskou zoologickou...
více…

Vodní doprava v Bangkoku - Thajsko

Pokud pojedete do Bangkoku, je nutností pro každého návštěvníka tohoto města výlet na řece. Existuje mnoho...
více…

Nejvýznamnější chrám v Thajsku Wat Phra Kaeo

Nejvýznamnějším chrámem Thajsku je chrám smaragdového Buddhy /Wat Phra Kaeo/, který se nachází v Bangkoku v...
více…

Co je to wat? Thajsko

Wat je soubor staveb, které se používají jako chrámy, kulturní centra i buddhistické kláštery. Thajské...
více…

Národní parky v Thajsku

Národní parky Thajska jsou známé svojí bohatou faunou a flórou. Poskytnou Vám pohled na nezapomenutelné scenérie a...
více…

Mořský národní park Tarutao v Thajsku

V Thajsku jsou nejen zelené parky. Raritou v této zemi je park podmořský, který se nazývá Tarutao. Toto slovo...
více…