Ubytování v Japonsku

Tak jako každá země, má i Japonsko v nabídce mnoho možností přenocování.

Ubytování v Japonsku

V této zemi budete mít na výběr od těch nejdražších hotelů západního stylu přes penziony,  ryokany, a buňkové hotely. Přespat můžete i ve vlaku či autobusu na dálkových trasách, kdy se vezete na další úžasná místa.

Luxusní mezinárodní hotely:

V těchto hotelech čekejte vysoce nadstandardní služby. Zaměstnanci zde mluví anglicky a tak domluvit se není žádný problém. Pokoje v tomto hotelu bývají luxusně zařízené a velké. Nechybí úložné prostory, televize. Toaleta a koupelna jsou samozřejmostí. V mezinárodních hotelích najdete skoro vše, co budete potřebovat. V hotelech najdete nákupní centrum, různé sportovní vyžití, bary, kde si můžete dát lahodný koktejl, dále naleznete v hotelu pokojový servis, tlumočníka i restaurace, které vám nabídnout velký výběr pití a jídel všeho druhu i kvalitní a profesionální personál.  Mezinárodní hotely vám většinou zajistí luxusní autobusy na nejbližší mezinárodní letiště. Samozřejmě si ale na tyto služby připravte peněženku, neboť si řádně připlatíte. Dvoulůžkový pokoj v luxus hotelu vás bude stát cca 30 000JPY což je 5 000,-Kč.

Business hotely:

Jsou to menší hotely, které se nacházejí poblíž frekventovaných stanic autobusů a vlaků, či vlakových nádraží. Sice v těchto typech hotelů není pokojový servis ani vysoká úroveň ubytování, ale je to příjemné a čisté místo k přespání za normální peníz :-), zhruba za 5 500 – 10 000 JPY, což je 880,- - 1 600,-Kč. V pokoji najdete stůl, židli, postel a v žádném pokoji nechybí televize. Koupelnu můžete najít v evropském stylu, ale častěji se setkáte s japonskou koupelnou. Což je nízko umístěna sprcha, koupací stolička, kyblíček, krátkou hlubokou vanou a odděleným umyvadlem. V jednotlivých patrech business hotelu naleznete automat na malé svačinky a automaty na pití. Pozor! Hoteloví zaměstnanci nehovoří většinou anglicky a tak bude trochu složitější komunikace.

Ryokany:

Pokud byste chtěli zkusit něco z japonského stylu, ubytujte se v ryokanu. V ryokanu vám poskytnou místnost na spaní s WC a koupelnou. Podlaha je v tomto ubytovacím zařízení pokryta tatamovými slaměnými rohožkami, které příjemně voní. Po rohožkách se většinou chodí naboso, nebo jen v ponožkách. Nábytek v pokoji je velice omezen a nejdete v něm jen jeden nízký stůl a dva polštáře na sezení u něj. Na stole se nalézá čajová souprava, která je někdy obyčejná a někdy moc krásně namalovaná. Zdi v ryokanech bývají povětšinou holé, vymalované teplými barvami. Jen občas na nich najdete jemné ornamenty nebo japonské nápisy. Pozor! V pokoji nenajdete postel. V tomto „hotelu“ se spí na matracích, které najdete ve vestavěné, šoupací skříni, zrovna tak i peřiny a polštáře. Cenová relace ryokanu se odvíjí podle jeho kvality. Můžete se ubytovat již od 8 000JPY /1 200,-Kč/, ale i za zhruba 40 000JPY /6 400,-Kč/ za jednu noc. V ceně ubytování bývá většinou započítána i večeře s lehkou snídaní /polopenze/.

Minshuku:

Minshuku je něco jako rodinný hotel/penzion. Zde poznáte osobnější poznání japonské kultury ve skoro domácím prostředí japonských obyvatel. K dispozici v minshuku dostanete pokoj, toaletu, a koupelnu. V ceně je započítána polopenze /večeře, snídaně/, která je podávána v rodinném stylu. Toto ubytování bývá čisté a velice dobře udržované. Pozor! Zde nečekejte žádný pokojový servis, naopak se od vás očekává, že si po sobě ráno ustelete a uklidíte.

Hostely:

Pokud nechcete utrácet moc za ubytování, můžete se ubytovat v hostelech za celkem slušnou cenu. Ale pozor, tak jako všude jinde i zde najdete vícelůžkové pokoje /3-15 lůžek/. Pokoj zde najdete v západním i japonském stylu. Naleznete v něm klasickou palandu na spaní, stůl a židle. Nehledejte zde žádný luxus. Toalety a koupelny bývají v tomto typu ubytování společné. Pro ženy a muže oddělené.

V rodinách:

Toto ubytování je z větší části pro studenty a zajišťují jim to agentury, které tento druh ubytování zprostředkovávají. Dostanete jeden pokoj s lůžkem, WC a koupelnou. Po domluvě se k ubytování připojí i snídaně a večeře. Ceny se různí a pohybují se kolem 68 000JPY měsíčně, tj. 2 230JPY na den, což je kolem 350,-Kč na den.

Buňkové hotely:

Toto je japonská specialita ubytování. Jedná se o lůžka, které se nalézají v buňkách, ve kterých si nestoupnete ani nesednete. Všichni ubytovaní se musí do buňky přímo vsoukat. Tyto hotely jsou pro turisty, kteří chtějí utratit za ubytování co nejméně peněz. Naleznete je hlavně poblíž vlakových nádraží a v oblastech s rušným nočním životem.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Zoo v Tokiu - Japonsko

Zoo v Tokiu bylo založeno roku 1882 a je to nejstarší Zoo Japonska.  Zoo se rozléhá na ploše 14,3 hektarů...
více…

Tokio /Tokyo/ v Japonsku

Hlavní město Japonska se rozkládána březích řeky Sumida. Tokio je zároveň také největším městem v...
více…

Přehrada Kurobe a Alpská cesta

Pokud si chcete dopřát trochu klidu od chrámů, velkoměst či svatyní vydejte se do hor. Japonské alpy vám nabídnou...
více…

Posvátná hora Fudži /Fuji/ v Japonsku

Západně od Tokia na ostrově Honšú se nalézá nejvyšší japonská hora Fudži, která je vysoká 3776 metrů nad...
více…

Japonská kuchyně

Japonská kuchyně je výborná. Má blahodárný vliv na zdraví, vitalitu a dlouhověkost člověka. To je také jeden z...
více…

Japonské festivaly v Tokiu

Festivalů je v Japonsku mnoho. Většinou se konají proto, aby si lidé připomenuli zvyklosti dávných dob, a aby...
více…

Čajový obřad – Čado v Japonsku

Čaj přišel do Japonska z Číny společně s buddhismem. Čajové obřady se ale dočkaly svého rozmachu kolem 13....
více…

Doprava v Japonsku

Letecká doprava: Máte-li nedostatek času, použijte pro vzdálené destinace v Japonsku leteckou dopravu. Tato...
více…

Unikátní hotel s deštným pralesem v Dubaji

Hotel s vlastním bazénem? Ale hotel s vlastním lesem, to už bude unikát! Budují ho v Dubaji a nebude to ledajaký les,...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…