Thajská nej…. 2. část

Nejvyšší hora Thajska měří 2 565m a nazývá se Doi Inthanon. Na jeho vrcholu naleznete radarovou stanici a stupu krále Inthawichayanona. Turistům zde naleznou centrum, které dokumentuje geografii, historii, les, zvířata a biologii v oblasti. Provincie Chiang Mai.


Nejužší místo Thajska je úžina Kra v Ban Thapli, Tambon Lamu. Kra je ten nejužší bod Malajského poloostrova a pouhých 44 kilometrů od Thajského zálivu na východě. V orientaci návštěvníkům v úžině pomáhá veliká betonová mapa. Provincie Ranong.
Nejdelší dřevěný most je tzv. Monský most a je 850m dlouhý. Je to dřevěný ručně postavený   vyhlídkový most u soutoku tří řek: Bakhli, Ranti a Sobgkaria. Most je pouze pro motocyklisty nebo pro pěší. Provincie Kanchanaburi.
Nejdelší betonový most je most Tinsulanond. Most byl otevřen 25.9.1986. Provincie Songkla.
Nejdelší ulice na světě je zhruba 400kilometrů dlouhá a naleznete jí v hlavním městě Thajska. Ulice začíná v Bangkoku, prochází Pattayou a končí v provincii Trat u hranic Kambodže. Provincie Bangkok.
Nejdelší sypaná hráz je hráz Kra Seaw u jezera Kru Seaw. Hráz je dlouhá 4 250m a 32,5m vysoká. Můžete z ní obdivovat přírodní krásy i sladkovodní ryby, které se zde chovají.Provincie Suphan Buri.
Největší sypaná přehrada Sirikit je dlouhá 800m. Naleznete zde krásné místa k pozorování přírody, zvlášť v „zimě“ za jasného počasí, kdy kvete mnoho květin. Provincie Uttaradit.
Největší jezero v Thajsku se nazývá Bueng Boraphet. Naleznete zde zhruba 148 druhů sladkovodních ryb a cca 44 druhů vodních rostlin a nepřeberný počet ptáků. V měsíci listopadu je v některých částech jezera zakázán rybolov i koupání, neboť přilétá vzácná čírka modrá. Provincie Nakhon Sawan
Nejvyšší vodopád se jmenuje Mae Ya a je vysoký 250m. Voda padá velice prudce po více než 30 kaskádách. Provincie Chiang Mai.
Největší sladkovodní ryba - Plá Beuk je velice dravá ryba, která váží cca 300kg a dosahuje délky zhruba 3 metrů. Její maso je celkem drahé, jelikož se považuje za delikatesu. Centrem lovu této ryby je vesnice Ban Hat Khrai. Provincie Chiang Rai.
Největší gong na světě je ve zvonici Wat Phra That Harinphumchai. Hlavní atrakcí je 46m vysoká zlatá chedi. Je to velice uctívané místo. Provincie Lamphun.
Největší slunečnicová pole jsou 45 kilometrů od města Lopburi. Je to největší slunečnicová plantáž, která se stává od listopadu do ledna, turistickou atrakcí. V té době slunečnice kvetou. Provincie Lopburi.
Největší tržiště se nazývá Talad Thai a je to největší tržiště, kde naleznete všechny potravinářské výrobky, veškerý sortiment zemědělských výrobků vč. plodů. Tržiště se rozkládá na 200akrech na Bangkokském předměstí. Provincie Pathum Thani
Největší mléčná farma v Asii se jmenuje Chok Chai a má rozlohu 800 akrů a 5 000 kusů mléčného skotu, především Holstain. Farma má také spoustu turistických atrakcí a o víkendu zde najdete na výletu mnoho thajských rodin. http://www.farmchokchai.com
Největší meč na světě je dlouhý 9,24 metrů a váží 450 kg. Je vyroben z oceli Nam Phi, která má nejlepší kvality a vlastnosti v Thajsku. Provincie Uttaradit.
Největší poštovní schránka na světě má obvod základu 265 cm a výšku 320 cm. Schránka byla postavena v roce 1924 s rozhlasem na vrcholu a jako poštovní schránka je pořád využívána. Provincie Yala.
Nejvyšší hotel Baiyok Tower v hlavním městě Thajska si určitě zapamatujte. Je jedním z orientačních míst. Hotel byl otevřen v roce 1998 a je vysoký 309m. Naleznete zde hotel, správní budovu i vyhlídkovou věž. Provincie Bangkok.
Největší restaurace na světě se nazývá Royal Drogon a nachází se ve čtvrti Bang Ná v Bangkoku. Hotel má 5 000 míst k sezení. Provincie Bangkok.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Marina Park v Thajsku

Marina park je součástí Safari parku nedaleko Bangkoku. Je to výborný rodinný výlet na celý den. Projděte se v Zoo...
více…

Safari park v Bangkoku-Thajsko

Safari World se skládá ze dvou částí a to: Safari park a Marine park/mořský park/. Celé safari se rozkládá na...
více…

Hadí farma v Bangkoku

Thajsko je exotická země, do které létá z Česka pořád více turistů. Lákají je tam památka, thajské masáže,...
více…

Největší chrám v Bangkoku Wat Pho - Thajsko

Wat Pho /chrám ležícího Buddhy/ je největším chrámem v Bangkoku a je znám hlavně svou obří sochou ležícího...
více…

Zoo v Thajsku

Zoo Dusit v Thajsku bylo původně součástí královského paláce Dusit a v podstatě bylo první thajskou zoologickou...
více…

Vodní doprava v Bangkoku - Thajsko

Pokud pojedete do Bangkoku, je nutností pro každého návštěvníka tohoto města výlet na řece. Existuje mnoho...
více…

Nejvýznamnější chrám v Thajsku Wat Phra Kaeo

Nejvýznamnějším chrámem Thajsku je chrám smaragdového Buddhy /Wat Phra Kaeo/, který se nachází v Bangkoku v...
více…

Co je to wat? Thajsko

Wat je soubor staveb, které se používají jako chrámy, kulturní centra i buddhistické kláštery. Thajské...
více…

Národní parky v Thajsku

Národní parky Thajska jsou známé svojí bohatou faunou a flórou. Poskytnou Vám pohled na nezapomenutelné scenérie a...
více…

Mořský národní park Tarutao v Thajsku

V Thajsku jsou nejen zelené parky. Raritou v této zemi je park podmořský, který se nazývá Tarutao. Toto slovo...
více…