Dětské sedačky

Turistika, to není jen výšlap ve skupině nebo dvojici. To jsou i příjemné chvíle s rodinou a dětmi. Jenže, ne všechny věkové kategorie dětí zvládnou náročný výšlap. Proto jsou zde nosítka, která suplují dětský kočárek v místech, kde by zcela jistě neprojel. A stejně jako batohy a další vybavení do přírody, i dětské sedačky doznaly velkých změn. Již to není nepohodlná a tvrdá věc, která tlačí nosiče do zad, ale anatomicky tvarovaná, polstrovaná a velice pohodlná pomůcka pro sportovně založené rodiče malých dětí.

dětská sedačka na záda, turistika, cestování, cestování s malým dítětem

Proč si pořídit dětskou sedačku na záda?

Protože pohyb v přírodě je pro dítě zdravý a zdravé jsou takové výlety i pro vás, rodiče. Při výšlapu nesete děťátko pohodlně a bezpečně na zádech, ruce máte volné a klidně můžete používat i trekové hole. Navíc, sedačka není jen pro děti, které by trasu samy neušly. Můžete ji použít i pro děti, které potřebují jen chvilku poponést a většinu cesty jdou samy. 

Hmotnost  a objem úložného prostoru dětské sedačky

U výběru sedačky pamatujte na to, že ponesete dítě, sedačku a ještě další věci, proto vybírejte sedačku z odlehčeného materiálu. Váha sedaček renomovaných firem se pohybuje kolem tří kilogramů, kdy nejlehčí má lehce pod tři kilogramy a většina má kolem tří a půl kilogramu. Objem úložného prostoru je kolem 20 litrů.

Zádový systém a nastavitelné popruhy

Zádový systém musí být určitě prodyšný, dokonale polstrovaný a výškově nastavitelný. Tady je třeba myslet nejen na pohodlí dítěte, ale také na pohodlí jeho nosiče. Velice důležitý je i polstrovaný a prodyšný bederní pás, který pomáhá s rozložením váhy a stabilitou sedačky s dítětem na zádech.

Moderní vychytávky, které mají cenu zlata

Mezi velmi praktické vychytávky patří stříška, která chrání děťátko před větrem, deštěm, ale i sluncem. Bývá totiž často vyrobena z materiálu, který má silný faktor sluneční ochrany, třeba i SPF 50. Důležitá součást sedačkové krosny bývá také hydrovak nebo speciální komora na něj, aby dítě mohlo během cesty dostatečně přijímat tekutiny. Praktické jsou i popruhy na připnutí některých nezbytností a pružné venkovní kapsičky. A určitě by sedačka měla mít pláštěnku, která zabrání promočení dítěte a obsahu v útrobách sedačky.

Značka dětské sedačky

Dětské sedačky nepatří zrovna k levným záležitostem. Ale ověřené firmy nabízejí opravdu kvalitu, která zajistí komfort nejen pro dítě, ale i pro rodiče, který dítě ponese. Vybírat můžete mezi americkou jedničku v outdoorových produktech firmou Osprey nebo německou firmou s více než padesátiletou tradicí, firmou Deuter nebo britskou firmou, zabývající se speciálně outdoorovými potřebami pro rodiče a děti, firmou Little Life.

Kde koupit dětskou sedačku, která nezklame

Největší výběr dětských sedaček najdete v internetových obchodech, ale vybírejte jen z těch ověřených! Dětskou sedačku si můžete v klidu domova vyzkoušet, a když to nebude ono, tak ji nepoškozenou a v originálním obalu poslat zpět do 14 dnů. Nestresujete se tak v obchodě plném lidí, kteří být také rychle obslouženi. Některé ověřené internetové obchody mají i své kamenné prodejny, kam si můžete nechat produkt zaslat nebo i vybrat. Vybírejte pečlivě a v případě sedačky pro dítě vždy s ohledem na pohodlí dítěte i toho, kdo mrňouska ponese! Přejeme nejen dobrý výběr, ale také úžasné zážitky při cestování.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Vesty - péřové, proti větru a zateplené

Vrstvení oblečení je vynikající předpoklad k tomu, aby nám v chladu, vlhku a větru nebyla zima. Pokud si vyberete jako...
více…

Zimní a zateplené bundy

Alespoň jednu zateplenou bundu máme ve svém šatníku všichni. Ale pozor! Vybrali jste si tu správnou a dokonale...
více…

Posilování

Můžete mít kvalitní lezečky, dostatek magnézia a ty nejspolehlivější vychytávky pro horolezce, ale stejně nikam...
více…

Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…

Brzdy, blokanty a kladky

Brzdy, blokanty a nejrůznější kladky hojně využívají nejen horolezci, ale také speleologové, arboristé (stromolezci)...
více…

Cepíny

Cepín, tak jak ho vídáme u dnešních horolezců nemá zase tak dlouhou historii. Ještě při zdolávání Mont Blancu v...
více…

Magnézium a pytlíky na magnézium

Rytíři skal (i umělých stěn) nemají u pasu meč, ale speciální pytlík. V něm schraňují jako poklad magnézium...
více…

Vklíněnce, friendy, šrouby, skoby

Cinkání kovu zní horolezcům přímo jako oslavná symfonie. Správný horolezec se vydává na skály doslova ověnčen...
více…

Karabiny a expresky

Karabina je pro lezce opravdový základ, stejně jako lezečky, lano a helma. Na rozdíl od nich je ale karabina pomůcka,...
více…

Jištění a slaňování

Lezení není jen cesta nahoru, ale také bezpečná cesta dolů. Naštěstí stejně jako přibývá nadšenců pro tento...
více…