Dětské batohy

Dítě není zmenšený dospělý, ale rádo dospělé napodobuje. Proto když jde rodina na výlet a balí objemná zavazadla, dítě si chce také nést svoje věci nebo alespoň svoji svačinu. A ta se mu nejlépe ponese v praktickém dětském batohu, kterých je na trhu velký výběr. Ale tady je třeba dát zvlášť dobrý pozor, abyste nevybrali šmejd, který po krátkém čase vybledne, bude dítěti padat z ramen nebo dokonce nebude ani držet požadovaný tvar. Poradíme vám, na co zaměřit a kde nejlépe nakoupit, abyste byli s batohem vy i vaše dítě maximálně spokojení.

sport, cestování, dětské batohy, zdraví dětí, bezpečnost v silničním provozu, děti

Objem a hmotnost batohu

Objem dětského batohu vybíráme podle věku, výšky, váhy a pohlaví dítěte. Jiný batoh bude vyhovovat malým holčičkám, jiný větším klukům. Jiný batoh bude mít dítě do školy, jiný na týdenní putovní tábor. Hmotnost samotného batohu by měla být co nejmenší, protože i se zátěží by neměla přesáhnout 15 % hmotnosti dítěte.

Design batohu

U malých dětí je samozřejmě, kromě kvality materiálu, ergonomie a funkčnosti důležitý i design, který raději necháme na samotném dítěti. Těžko se malému špuntovi bude nosit batoh s nejmodernějšími technologiemi, když zrovna chtěli ten s oblíbenou animovanou postavičkou z oblíbeného filmu. Proto milí rodiče, i na to berte zřetel, že dítěti se musí batoh nejen dobře nosit, ale i líbit!

Materiál a reflexní prvky

Materiál u dětského batohu volte určitě odlehčený, nepromokavý a s výraznými bezpečnostními prvky. Ty mu mohou, a nejen při snížené viditelnosti, zachránit i život!

Organizér

U dětských batohů je velmi důležitý dokonalý vnitřní organizér, protože děti si neumí moc prakticky sbalit věci. Proto bude fajn, když budou mít zvlášť kapsičku na svačinu, na láhev s pitím nebo hydrovak, na klíče a další pro ně důležité věci. Pokud dítě jede na tábor pod stan, určitě bude potřebovat dvoukomorový batoh.

Zádový systém

I u dětského batohu je důležité, aby měl kvalitní zádový systém. Ten musí být prodyšný a výškově nastavitelný. A určitě vzhledem ke zdraví dítěte by měl mít i malý batoh bederní a hrudní popruh, který dětem dokonale rozloží váhu batohu a zajistí i dobrou stabilitu na zádech dítěte.

Praktické vychytávky

Mezi praktické a vyloženě nutné vychytávky patří pláštěnka na batoh. Dále by měl mít batoh pro děti dostatek venkovních kapsiček a popruhů, kam si dítě může upnout důležité věci, které bude potřebovat bez toho, aby muselo batoh sundat ze zad nebo ho celý rozdělávat. Velice důležité je, aby měl batoh buď zabudovaný hydrovak nebo aspoň měl kompatibilní komoru, kam se dá hydrovak, soft flash, termoska nebo jiná cestovní láhev na pití bezpečně uložit tak, aby se dětem neznehodnotil obsah batohu.

Barva batohu

Dnes již není pravidlem, že červená je pro holky a modrá pro kluky, ale je lepší z hlediska bezpečnosti vybírat dětem batoh ve výrazné barvě. Jednak se jim bude dobře hledat a dítě bude nepřehlédnutelné nejen v silničním provozu.

Značka dětského batohu

Na dětském batohu se nevyplatí šetřit, zvlášť když vybíráte batoh, který bude dítě dennodenně používat. Volte proto ověřenou firmu, která je sice většinou dražší, ale investuje do zdraví dětí, stejně tak jako při výběru dětské obuvi. Doporučit vám můžeme českou a osvědčenou kvalitu od firmy Boll, dále americkou jedničku v outdoorových produktech firmu Osprey nebo německou firmu s více než padesátiletou tradicí, firmu Deuter.

Kde koupit kvalitní dětský batoh?

Největší výběr dětských batohů najdete v internetových obchodech, kde jsou i příznivější ceny. Ale lepší je, když si může batoh dítě v kamenné prodejně vyzkoušet! Dnes již spousta ověřených internetových prodejců má i své kamenné prodejny, do kterých si můžete produkt objednat nebo i přímo vybrat. My jsme vám poradili detaily, kterých si musíte všímat, ale konečný výběr je jen na vás a vašich dětech. Vybírejte pečlivě, protože kvalitní batoh s dítětem poroste a minimálně je to investice na několik let.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Bouldermatky

Dříve, než se společně podíváme na výběr těch nejlepších bouldermatek, vysvětlíme si, co to vlastně ten, tolik...
více…

Magnézium a pytlíky na magnézium

Rytíři skal (i umělých stěn) nemají u pasu meč, ale speciální pytlík. V něm schraňují jako poklad magnézium...
více…

Vklíněnce, friendy, šrouby, skoby

Cinkání kovu zní horolezcům přímo jako oslavná symfonie. Správný horolezec se vydává na skály doslova ověnčen...
více…

Jištění a slaňování

Lezení není jen cesta nahoru, ale také bezpečná cesta dolů. Naštěstí stejně jako přibývá nadšenců pro tento...
více…

Horolezecké a skialpinistické helmy

Helma je u některých sportů pouze pro větší pocit bezpečí. To ale neplatí pro lezení v horách, na skalách a...
více…

Lezení - úvazky neboli sedáky

Lezení je krásný sport, ale má také svá rizika, stejně jako všechny adrenalinové sporty. Ta lze přitom hodně...
více…

Sněžnice

Milujete zimní procházky a brouzdání čerstvě napadaným sněhem? Rádi byste se podívali i do míst, kde nejsou...
více…

Lahve, termosky a termohrnky

Ať už plánujete náročný vysokohorský výstup nebo jen krátkou procházku po úpatí hor, vždy je třeba dodržovat...
více…

Kompasy, buzoly, dalekohledy

Chystáte se na na nejznámější poutní cestu do španělského Santiaga de Compostela nebo jen tak budete putovat po...
více…

Trekové hole

Trekové hole jsou vysoce univerzální, a to nejen sportovní pomůcka. Využijete je při chůzi po městě, ale...
více…