Itálie, to není jen moře, ale i krásná jezera

Jak si představujete vaši ideální dovolenou? Pokud milujete jezera, plachtění na malé loďce, hory a nádhernou přírodu, máme pro vás horký tip. Jeďte se podívat do italské oblasti Trentino, která se nachází osm hodin jízdy od Brna. Kvůli velkému počtu jezer ji přezdívají i italským Finskem. Bohaté zastoupení vodních ploch však není jediným bonusem tohoto regionu.

Itálie, jezera, cestování Lido di Garda, Trentino

Vyberte si vlastní jezero

S trochou zlehčení bychom mohli říci, že každý turista si může najít to své jezero a svůj kousek pobřeží, kde si nejlépe o samotě odpočine v lůně přírody. Nejoblíbenějším a nejznámějším je Gardské jezero (italsky Lago di Garda). Rozprostírá se na ploše 370 metrů čtverečních a jeho největším trumfem jsou okolní vrchy. Ty vás přenesou svou atmosférou do severských zemí, protože zdejší příroda připomíná atmosféru fjordů. Kolem tohoto jezera se soustředí nejvíce pozornosti turistů. Najdete tam nejširší spektrum služeb a skvělé ubytování v jeho těsné blízkosti. Občas budete mít pocit, jako byste byli na dovolené u moře. Když však chcete zažít něco méně komerčního, doporučujeme vám více se rozhlédnout po celém Trentinu a objevit jiná menší a hezčí jezera, kde se vyhnete davům rekreantů.

Ideální pro stanování a kempování

Pokud vám nic neříká dovolená v drahém hotelu a all inclusive pobyty, v Trentinu si přijdete na své. Tento region je jako stvořený na stanování, protože v okolí jezer nabízí několik skvělých lokalit na rozložení si vašeho improvizovaného příbytku. Také se můžete ubytovat v kempech, které nabízejí vysoký standard. Výhodou tohoto bydlení je, že postupně můžete projet celou tuto část Itálie a ubytujete se přesně tam, kde se vám to nejvíce líbí. Pokud přece jen dáváte přednost teplé posteli, v tomto případě vyzkoušejte příjemné malé penziony.

Tipy na aktivní dovolenou

Jižní Tyrolsko nabízí skvělé možnosti, že se na této dovolené jistě nebudete nudit. Jako první alternativa se nabízí turistika, když si v závislosti na vaší kondici najdete i níže položené vrcholky, z nichž je také úžasný výhled na okolí. Některá jezera jsou propojena jednoduchými stezkami po rovině a vyzkoušet si můžete i rychlou chůzi. Celé Trentino je výborně propojeno cyklistickými trasami. Ta hlavní měří téměř 200 kilometrů a vede kolem celého regionu. Pokud si troufáte, můžete vyzkoušet i horskou cyklistiku. U větších jezer máte možnost pronajmout si malé čluny a plachetnice. Velmi dobře se tam daří také windsurfingu. A nemůžeme zapomenout ani na plavání a množství doplňkových aktivit jako je golf nebo hřiště na kolektivní sporty.

Eko muzea

Po celé Itálii najdete síť muzeí pod speciálním označením eko. Ty se od těch klasických liší v tom, že vždy přibližují daný region, ukazují jeho přírodní danosti, jsou spjaty s řemesly, které byly pro ně tradiční nebo ukazují některá zajímavá etnografická fakta. V Trentinu si takto můžete prohlédnout staré původní doly. Navštívit můžete i historické domy zařízené ve stylu skanzenů nebo původní lékárnu. K nejoblíbenějším muzeím patří ty, kde si můžete vyzkoušet praktické věci z některých řemesel. Jedno z nich se nachází ve Val di Pejo, kde si na chvilku zahrajete na zpracovatele vlny.

Vesničky, kde se zastavil čas

V Trentinu se můžete těšit na typické malé italské vesničky, které jsou mezi cestovateli tak oblíbené. Připravte se však na to, že jejich atmosféra a kolorit jsou rozdílné oproti těm, které se nacházejí blíže k moři. Je zde cítit vliv blízkého Rakouska a najdete v nich tu správnou směs německé a italské horské kultury. Během vaší návštěvy byste neměli obejít San Lorenzo in Banale, Mezzano, Rango a Canale di Tenno. V každé z nich najdete mnoho historických budov, část z nich má středověký charakter a vy se tak vydáte na příjemnou cestu časem.

Trento

Hlavním městem regionu Trentino je Trento. Původně patřila tato část ještě k Rakousku, což částečně zanechalo pečeť na jeho architektuře. Centrum se nachází na náměstí del Duomo s velkou kamennou katedrálou. Hlavní atrakcí je hrad del Buonconsiglio, který pochází z 13. století a kdysi byl domovem biskupa. V regionu se nachází několik menších hradů, ale tento vyniká interiérovou výzdobou a zachovalou expozicí. Během procházky městem se pokochejte starověkými budovami, které jsou krášleny nádhernými barevnými freskami. V Trentu se nachází i kvalitní vědecké muzeum.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Slevové akce a nákupy na internetu dokáží snížit rodinný rozpočet

Chcete ušetřit a pořád se vám to nedaří? Zkuste šetřit nejen tam, kde je to běžné, ale třeba také tím, že...
více…

Povinná výbava aut pomůže řidičům, ale bezpečně řídit je nenaučí!

Počet mrtvých na silnicích rok od roku stoupá, přestože se vyrábějí stále bezpečnější auta. Bezpečností provozu...
více…

Proč je dovolená důležitou součástí života pracujících lidí?

Jsou lidé, kteří se na dovolenou těší celý rok. A na druhou stranu jsou mezi námi i ti, kteří považují dovolenou za...
více…

Jak krmit rybičky v akváriu, když odjedeme na dovolenou?

Chystáte se na dovolenou a řešíte kdo vám bude krmit rybičky? Jestli jedete na kratší dovolenou, rybičky v pohodě...
více…

Letecky a levně? Ušetřete na ceně letenky!

Letadlem na dovolenou, to dá vždy zabrat. Většina z nás nelétá pravidelně, navíc ceny letenek nejsou zrovna...
více…

Cestování autem na dovolenou má své výhody, ale také to není bez starostí

Říkáte si, že cesta na dovolenou vlastním autem je lážo-plážo? To vás čeká až po příchodu do destinace....
více…

Jízda se střešním boxem a plně naloženým autem má svá specifika

Kufry, tašky, k tomu příruční chladnička, slunečník, nezapomenout ani na basu oblíbeného piva. To vše a ještě...
více…

Turecko - luxusní dovolená, která nemá přemrštěné ceny

Turecko je lákavé a krásné, takže se nelze divit tomu, že je u našich turistů tak oblíbené. V každém případě...
více…

Brunej - stát, jehož návštěvu lze spojit s návštěvou Malajsie nebo Kambodži

Benzín zde stojí kolem dvaceti centů a nafta je ještě o něco levnější. V garáži místního vládce parkuje kolem...
více…

Devět ostrovů v Evropě, kde se dá prožít úžasná dovolená

Pokud nechcete za exotickou dovolenou cestovat na jiný kontinent, máme pro vás několik tipů na nádherné ostrovy s...
více…